7.3 C
Calgary
Saturday, May 21, 2022

august, 2020

16aug12:05 pm1:05 pmBitwa Warszawska - Msza Św. mundurowa w Parafii MBKP

Bitwa Warszawska setna rocznica

more

Event Details

Dzień Wojska Polskiego – Bitwa Warszawska 1020 r.

Witam wszystkich członków SPK Koła nr 18 w Calgary i innych organizacji,

W zbliżającą się sz, na którą serdecznie zapraszam. Msza Św. mundurowa odbędzie się zgodnie z naszym Rocznym Kalendarzem SPK  w intencji naszego Święta „Dnia Żołnierza” oraz tych wszystkich, którzy polegli w „Bitwie Warszawskiej” w 1920 roku broniąc naszej Ojczyzny i jednocześnie Europy przed najeźdźcą ze wschodu.

Z powodu restrykcji jaka obowiązuje obecnie nie ma możliwości zorganizowania świątecznej Akademii z tej okazji jaką corocznie organizowaliśmy. Uroczystość wręczenia odznaczeń za wieloletnią przynależność do SPK  odbędzie się w terminie późniejszym po otrzymaniu ich z Zarządu Głównego – o terminie wcześniej powiadomimy naszych członków.

Aby uczcić nasze Święto i podziękować broniących naszej Ojczyzny prosimy o wzięcie udziału we wspomnianej Mszy Św. Chętnych prosimy o przyjście do Kościoła ok. godz.12.00 aby  nie zabrakło miejsca – biorąc pod uwagę kościelne restrykcje dot. ilości osób w Kościele lub zarezerwować obecność „on line”  na stronie internetowej Parafii MBKP w Calgary.

Prosimy o wzięcie udziału Członków Pocztów Sztandarowych naszych polonijnych organizacji wraz ze sztandarami oraz – w miarę możliwości – harcerzy i  członków SPK w mundurach.

Dołączam pozdrowienia i życzenia zdrowia,

Z poważaniem,

Zbigniew Starczyk

Prezes SPK KoŁA nr 18

Time

(Sunday) 12:05 pm - 1:05 pm

Location

Kosciol Matki Bozej Krolowej Pokoju w Calgary

2111 Uxbridge Dr. NW

Organizer

Stowarzyszenie Polskich Kombantów Koło nr 18 w Calgarypresident@spkcalgary.com 3015-15 St. NE Calgary Alberta T2E 7L8

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

X
X
X