-6.8 C
Calgary
Monday, December 5, 2022

may, 2021

02mayAll Day03Dzien Flagi Polskiej Pod Ratuszem w Calgary

Dzien Flagi Polskiej Pod Ratuszem w Calgary

more

Event Details

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej jako święto obchodzony jest 2 maja. Co roku tego dnia Polacy z dumą eksponują flagi na zewnątrz.

Witam szystkich członków Koła SPK oraz sympatyków i zainteresowanych,

Zgodnie z KALENDARZEM Koła SPK Nr 18 na bieżący rok w dniu 1 Maja miało się odbyć spotkanie i uroczyste wciągnięcie polskiej flagi na maszt obok calgaryjskiego Ratusza. Niestety coroczne plany związane z uroczystością rocznicy ustalenia Konstytucji 3 Maja, Dnia Flagi Polskiej i Dnia Emigranta już po raz drugi nie będą się mogły odbyć na Placu przed tutejszym Ratuszem. Spowodowane to jest przedłużającą się pandemią COVID – 19 i z tym związanymi zaostrzeniami oficjalnych zgrupowań.
Pomimo tego. chociaż częściowo będziemy mogli uczestniczyć we wspomnianych uroczystościach.

W dniu 3 maja (poniedziałek):

1) na maszcie przed Ratuszem będzie powiewała polska flaga i odwiedzając to miejsce “przypadkowo” można zrobić pamiątkowe zdjęcie,
2) w tutejszej prasie (Calgary Herald i Calgary Sun) – jak co roku ukaże się informacja Proklamacji Burmistrza Calgary o celebracji powyższych uroczystości.

W dniu 2 maja (niedziela) o godz. 12:30 w południe odbędzie się uroczysta Msza Św. ze sztandarami we wspomnianych intencjach (udział we mszy po uprzedniej rejestracji na stronie internetowej Kościola). Proszę o delegacje grup polonijnych.

Proszę zatem – o ile będzie taka możliwość – powiadomienia naszych Rodaków i celebrowania tak ważnych dla kraju i Polonii uroczystości.

Tą drogą dołączam podziekowania dla Kol. Andrzeja Bukowskiego oraz Marka Domaradzkiego za coroczne zajmowanie się programem tych uroczystości.

Serdecznie zapraszam – życzę zdrowia,

Zbigniew Starczyk – Prezes Koła >>> SPK Nr 18 <<<

Time

may 2 (Sunday) - 3 (Monday)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

X
X
X