january, 2021

09jan11:00 am12:30 pm"Mazowsze" z kolędą w Waszych domach...

more

Event Details

Szanowni Państwo, Drodzy widzowie!

Już w najbliższą sobotę 9 stycznia zapraszamy Was do obejrzenia transmisji koncertu online „MAZOWSZE – NAJPIĘKNIEJSZE KOLĘDY”. Soliści, chór i orkiestra pod batutą maestro Jacka Bonieckiego wystąpią w Bazylice pw. Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie.

Niestety nadal gramy bez publiczności, ale nie rezygnujemy z jednej z najpiękniejszych polskich tradycji bożonarodzeniowych i noworocznych – kolędowania. Wyjątkowo w tym roku zagościmy nie tylko w Waszych miastach, ale również w Waszych domach.

Bezpłatny streaming online będzie dostępny 9 stycznia o godz. 19.00
SATURDAY, JANUARY 9, 2021 AT 11 AM MST (Mountain Standard Time)
na: >>>  youtube.com/user/zespolmazowsze <<<

Repertuar kolęd “Mazowsza”

W programie koncertu znajdą się utwory dobrze znane słuchaczom, bez których trudno wyobrazić sobie rodzinne świętowanie. Mazowszańskie kolędy od lat towarzyszą wigiliom w polskich domach, są również słuchane w okresie noworocznym.
W muzyce polskich kolęd można znaleźć fragmenty melodii ludowych – przede wszystkim, tanecznych takich jak: oberki, mazurki, polonezy czy krakowiaki, które są stale obecne w repertuarze „Mazowsza”. Ich autentyczny styl i tradycyjna interpretacja są rozpoznawalne i doceniane przez publiczność a muzyczna uniwersalność aranżacji kolęd w wykonaniu „Mazowsza” sprawia, że do ich wysłuchania zapraszamy kilka pokoleń, zaczynając od najmłodszych widzów.

W polskim zasobie kulturalnym jest bardzo wiele pięknych kolęd, muzykolodzy wskazują, że może być ich nawet 500. Największy rozkwit polskiej pieśni bożonarodzeniowej przypada na XVIII wiek zarówno pod względem ilościowym i jakościowym. Powstały wtedy te najbardziej polskie i charakterystyczne. „Mazowsze” podczas sobotniego koncertu zaprezentuje te, według nas, najpiękniejsze.
Zapraszamy do wspólnego kolędowania!

https://www.youtube.com/user/zespolmazowsze
https://www.facebook.com/events/392140038740478

Dziekujemy pani Henryce Darnikowskiej za przekazanie informacji naszym czytelnikom!

Time

(Saturday) 11:00 am - 12:30 pm

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

X
X
X