-6.8 C
Calgary
Friday, December 9, 2022

july, 2021

11jul12:30 pm1:30 pmMsza w intencji Polaków pomordowanych na Wołyniu. Komunikat SPK Koła nr 18 w Calgary.Massacres of Poles in Volhynia and Eastern Galicia

Calgary Msza w intencji Polaków pomordowanych na Wołyniu

more

Event Details

Stowarzyszenie Polskich Kombatantów Koło nr 18 w Calgary informuje, że zgodnie z „Kalendarzem SPK na 2021 rok” zaprasza wszystkich członków w mundurach oraz Poczet Sztandarowy na Mszę Św. w dniu 11 lipca br.o godz. 12:30 pm w intencji Polaków pomordowanych na Wołyniu i Kresach Południowo-Wschodnich, dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów z OUN-UPA  na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. (1943 r.)

Zbrodnia na Wołyniu 1943


Jak widać – pomału wracamy do „normalności” jakby to powiedzieć, obostrzenia zostają pomału likwidowane – nie wiem na jak długo. Mam nadzieję, że nie powrócą czasy i zaostrzenia jak to miało miejsce przez ostatnie kilkanaście miesięcy. Obecnie nawet w kościele nie ma ograniczeń co do ilości osób na mszach i nie trzeba się rejestrować.

W minionym okresie – od marca ub.r.- prawie w całości przestrzegaliśmy Kalendarza w którym były uwzględnione uroczystości kościelne i patriotyczne tzw. Msze Mundurowe z udziałem Pocztu Sztandarowego wraz delegatami Koła nr 18.

Mam nadzieję, że po wakacjach będziemy mogli zwołać Zebranie członkowskie i nadrobić miniony czas – pomimo,że kilku członków odeszło od nas na „wieczną wartę”.

Życzę przyjemnego wypoczynku wakacyjnego oraz dobrej pogody,

Z pozdrowieniami,

Zbigniew Starczyk – Prezes

Time

(Sunday) 12:30 pm - 1:30 pm

Location

Kosciol Matki Bozej Krolowej Pokoju w Calgary

2111 Uxbridge Dr. NW

Organizer

Stowarzyszenie Polskich Kombantów Koło nr 18 w Calgarypresident@spkcalgary.com 3015-15 St. NE Calgary Alberta T2E 7L8

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

X
X
X