CALGARY – polska para podróżująca po świecie w odnowionym samochodzie z czasów radzieckich przybyła do Calgary, gdy w poniedziałek spadł śnieg.

0
474
Paweł Poznaniak i Joanna Poterski
Travelling the world in a Soviet-era car, Pawel and Joanna Poterski arrived in Calgary on Monday. (Pawel and Joanna Poterski)

9 wrzesnia o 18-tej w CTV news wyemitowano reportaż ze spotkania z Asią, Pawłem i polskim fiatem 125p kombi w Calgary. Ta dzielna trójka jest obecnie w Calgary do piątku rana.

CALGARY – polska para podróżująca po świecie w odnowionym samochodzie z czasów radzieckich przybyła do Calgary, gdy w poniedziałek spadł śnieg.
Paweł i Joanna Poterski chcieli poznać świat po ich spotkaniu i postanowili połączyć swoją pasję do podróżowania z zamiłowaniem Pawła do klasycznych samochodów.
Wybrany przez nich pojazd, odnowiony Polski Fiat 125p, to klasyczny, polski samochód, zwany czasem Pride of Poland.
„Zawsze chcieliśmy podróżować po całym świecie, więc pomyśleliśmy, dlaczego nie w tym samochodzie?” powiedział Paweł, zanim wymieniłem wszystkie powody, dla których większość z nas nie chce tego robić.
„Jest bardzo wolny” – powiedział. „Ekonomia samochodu jest niska, przyspieszenie jest wyjątkowo słabe, a prowadzenie jest tragiczne. Jeśli chcesz opuścić to okno, po prostu spada do drzwi!”
Model rozpoczął produkcję w 1967 r., A produkcję zaprzestano w 1991 r., Po całkowitym uruchomieniu około 1,5 miliona samochodów.
Samochód używany do podróży Poterskiego został zbudowany w 1990 roku, co czyni go jednym z ostatnich polskich Fiatów 125p, jakie kiedykolwiek wyprodukowano.
Para zaopatrzyła się w części zamienne przed wyjazdem z Polski.
„Ma wiele problemów, ale i tak to lubimy” – powiedział Paweł. „Ma atmosferę dni, które już minęły”.
Kanada jest 15. krajem w ich podróży. Do tej pory odprawili Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię, Turcję, Iran, Pakistan, Indie, Nepal, Mjanmę, Tajlandię, Laos, Kambodżę i Malezję, pokonując ponad 24 000 kilometrów, zanim para wylądowała w Vancouver na początku października .
Mimo, że była to epicka podróż, para powiedziała, że nie mieli nawet najmniejszej sprzeczki podczas swojej dotychczasowej, 24 000-kilometrowej podróży.

CALGARY - polska para podróżująca po świecie w odnowionym samochodzie z czasów radzieckich przybyła do Calgary, gdy w poniedziałek spadł śnieg. 1
dookolafiata.pl przejeżdza przez Kanadę i USA. Oto plan ich podróży. Paweł Poznaniak i Joanna Poterski


„Dobrze jest mieć razem pasje, którymi możemy się dzielić” – powiedziała Joanna. „Poza tym on (Paweł) prowadzi całą jazdę i przeważnie zasypiam”.
Wyróżniając złe warunki drogowe, zwłaszcza w krajach rozwijających się, jako największe wyzwanie, para powiedziała, że ich największą przeszkodą logistyczną jest transport pojazdu do Kanady z Kuala Lumpur w Malezji.
Z Kanady para pojedzie do Stanów Zjednoczonych, po czym samochód zostanie wysłany do Portugalii, aby kontynuować ostatni etap podróży po Europie, zanim dotrą do domu jeszcze w tym roku.
„I jest jeszcze jeden powód, dla którego się spieszymy” – powiedziała Joanna. „Na początku marca będziemy większą rodziną”.
Joanna odkryła, że jest w ciąży, gdy para jedzie przez Norwegię. Poterscy przyznają, że po urodzeniu córki prawdopodobnie będą musieli zainwestować w nowy samochód. 

Agnieszka Biedacha shared a post.

http://dookolafiata.pl/
Link do artykułu i reportażu z CTV news Calgary:
Couple circumnavigating the globe in a classic, Soviet-era car 

You can follow their journey on Facebook, Instagram, and YouTube.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here