Nowy film Michaela Moore’a “Planeta ludzi” jest dostępny za darmo w Internecie,

1
3445

Minęło sporo czasu, odkąd liberalny filmowiec Michael Moore zrobił coś więcej niż pojawienie się jako gość w liberalnych punktach sprzedaży, takich jak MSNBC, propagując dziwne teorie spiskowe i skrajnie lewicowe wątki. To zmieniło się w środę, w 50. rocznicę wydarzenia z okazji Dnia Ziemi, kiedy Moore ogłosił wydanie Planet of the Humans, internetowego filmu, który zemdla ludzkość za to, że ma za dużo dzieci. Pyta również: co by się stało, gdyby zielone projekty nie były w stanie utrzymać życia, jakie znamy?

Film jest bezpłatny online. Reżyser przeszedł długą drogę od 2004 roku, kiedy Fahrenheit 9/11 zarobił w kasie ponad 200 milionów dolarów.
Zgodnie z artykułem napisanym przez Jill Serjeant, korespondent ds. Środowiska w serwisie informacyjnym Reuters, film zadaje „otrzeźwiające” pytanie:
Co jeśli farmy wiatrowe, panele słoneczne i inne projekty na rzecz zielonej energii nie wystarczą, aby uratować planetę, a ludzkość po prostu nie będzie w stanie utrzymać życia, jakie znamy?

„Wygląda na to, że przegraliśmy bitwę” – powiedział Moore Reuterowi. „Mamy poważne kłopoty”.
Planeta ludzi została napisana i wyreżyserowana przez współpracownika filmowego Jeffa Gibbsa, producenta Fahrenheit 9/11, który twierdził, że „główny nurt ruchu ekologicznego wyprzedał się w interesach korporacyjnych” i doprowadził do „nieudanych działań mających na celu powstrzymanie zmiany klimatu.”
Moore powiedział, że podobnie jak wiele osób uważa, że samochody elektryczne są dobrym pomysłem, „ale tak naprawdę nie myślałem o tym, skąd… pochodziła energia elektryczna”. Najdziwniejsza sugestia pochodzi od Gibbsa, który twierdził, że ludzie powinni mieć po prostu mniej dzieci. „Nieskończony wzrost na skończonej planecie to samobójstwo”, zaniepokojony.

Serjeant stwierdził, że projekt „obejmuje wywiady z naukowcami, przemysłowcami i działaczami ochrony środowiska, wizyty w farmach wiatrowych, instalacjach słonecznych i instalacjach biomasy”. Ponadto film „dogłębnie przygląda się firmom, które współpracują i inwestują w inicjatywy związane z zieloną energią”.
„Zakładałem, że panele słoneczne będą trwać wiecznie” – stwierdził Moore. „Nie wiedziałem, co się z nimi dzieje” – dodał, odnosząc się do takich surowców jak kwarc i paliwa kopalne potrzebne do produkcji paneli. Moore i Gibbs przyznają, że film jest ponury, ale mają nadzieję, że pobudzi to do dyskusji.

By Randy Hall

1 COMMENT

  1. Gdzie można obejrzeć ten film ? Nie jest już dostępny online w linku z artykułu. Ekologia to bardzo ważna sprawa i dotyczy całej Ziemi, warto zapoznać się z każdym głosem w tym temacie, chociaż byłby kontrowersyjny.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here