Donald Trump wini Justina Trudeau za wycięcie go z filmu Home Alone 2…

0
289
from Home Alone 2 picture

Finansowany przez państwo kanadyjski nadawca CBC usunął scenę z Donaldem Trumpem z ich świątecznej audycji Home Alone 2.

Scena z filmu z 1992 roku przedstawia Trumpa opowiadającego Macaulayowi Culkinowi, jak znaleźć lobby w hotelu Trump.

Przyczyna usunięcia sceny nie jest znana, a wielu na Twitterze twierdzi, że była to decyzja polityczna.

„Kanadyjska telewizja CBC wycięła odcinek serialu Donald Trump Home Alone 2 z transmisji”, napisał na Twitterze Ryan Fournier. „Są tak przez niego sprowokowani, że musieli go edytować poza filmem. Absolutnie żałosne. ”

Prezydent USA Donald Trump uznał w czwartek, że to premier Kanady Justin Trudeau winien jest temu, że jego scena w popularnym filmie „Home Alone 2” została wycięta w wersji nadawanej przez kanadyjską telewizję CBC.
„Wydaje mi się, że Justin T nie lubi, gdy zmuszam go do płacenia na NATO lub handel!” – stwierdził Trump w tweetcie.

CBC tłumaczyła w czwartek, że scena z Trumpem została wycięta, ponieważ “nie była integralną częścią fabuły, a decyzja ta “nie miała nic wspólnego z polityką”.
„Scena z Donaldem Trumpem była jedną z kilku wyciętych z filmu, ponieważ żadna z nich nie była integralną częścią fabuły”, powiedział Chuck Thompson, szef ds. kontaktów publicznych CBC.

Trump wcześniej już krytykował Trudeau nazywając go „dwulicowym”.

Chociaż filmy „Home Alone” są zawsze tematem rozmów podczas swiat, ostatnio zyskały dodatkowo na popularnosci dzięki komentarzom Trumpa o „Home Alone” 2.

Prezydent USA rozmawiał z członkami wojska podczas telekonferencji i bezpośrednio zapytano, czy kontynuacja była jego ulubionym filmem świątecznym wszechczasów.


„No cóż, jestem w Home Alone 2” – powiedział Trump. „Wiele osób wspomina o tym każdego roku, szczególnie w okresie Bożego Narodzenia. Mówią – zwłaszcza małe dzieci – mówią:„ Właśnie widziałem cię w filmie ”. Nie widzą mnie w telewizji, tak jak w filmie. Ale to był dobry film, a ja byłem trochę młodszy, delikatnie mówiąc. I to był zaszczyt. ”

„I oczywiście okazał się bardzo dużym hitem” – kontynuował Trump. „To wielki hit świąteczny – jeden z największych. Więc to zaszczyt być zaangażowanym w coś takiego, zawsze lubisz widzieć sukces”.
Oczywiście premier Justin Trudeau nie dokonuje edycji filmów w CBC, a sama sieć zaprzeczyła, że edycja została wykonana z powodów politycznych.

Donald Trump wini Justina Trudeau za wycięcie go z filmu Home Alone 2... 1
The Toronto headquarters of the Canadian Broadcasting Corporation is photographed on April 4, 2012.Aaron Lynett / Postmedia Network / Files

LILLEY: Prawdziwy błąd CBC nie polegał na wycięciu Trumpa, ale na marnowaniu naszych pieniędzy

„Jak to często bywa w przypadku filmów pełnometrażowych przystosowanych do telewizji, Home Alone 2 zostało zredagowane na czas”, powiedział rzecznik CBC Chuck Thompson w oświadczeniu.

Następnie wyjaśnił, że scena Trumpa była jedną z kilku nie integrujących się z plat, które zostały usunięte, aby film był krótszy.

Może nie jest to integralna część fabuły, ale zawsze myślałem, że to urocza scena, stworzona z myślą o ciekawostkach.

„Edycji dokonano w 2014 r., Kiedy pierwszy raz nabyliśmy film, a przed prezydentem został wybrany pan Trump” – powiedział Thompson.

To ta część oświadczenia sprawia, że ​​zastanawiam się nad prawdziwym pytaniem – dlaczego CBC kiedykolwiek nabyło prawa do Home Alone 2?

CBC jest wyjątkowa wśród kanadyjskich nadawców, ponieważ otrzymuje znaczne fundusze od rządu i specjalne traktowanie od federalnego regulatora transmisji.

Ich misją ma być opowiadanie kanadyjskich historii, a nie recykling starych amerykańskich filmów.

Mandat CBC w ustawie o radiofonii i telewizji ma być „przede wszystkim kanadyjski, wyraźnie odzwierciedlający Kanadę i jej regiony przed publicznością krajową i regionalną, a jednocześnie zaspokajający szczególne potrzeby tych regionów”.

Nie jestem pewien, czy Home Alone 2 pasuje do tego mandatu.

Z drugiej strony wiele z tego, co robi CBC, wykracza poza ich mandat.

Prowadzą bezpłatną usługę strumieniowego przesyłania muzyki, aby konkurować z ofertami sektora prywatnego, takimi jak Spotify.

Dlaczego dolary podatkowe są wykorzystywane, aby Kanadyjczycy mogli przesyłać strumieniowo artystów takich jak Elton John lub Taylor Swift?

Jeśli o to chodzi, dlaczego CBC otworzyło sekcję online dla kolumn opinii i zebrało swoje wiadomości online, aby konkurować z każdą gazetą w kraju?

Nadawca państwowy otrzymuje 1,1 miliarda dolarów rocznie na swoje podstawowe fundusze na opowiadanie kanadyjskich historii. Corocznie otrzymują miliony z funduszy produkcyjnych, aby zrobić to samo.

Niezależnie od tego, czy wycinają Trumpa z uroczej sceny, czy nie, CBC powinna wykorzystać pieniądze podatników, które im dajemy, na opowiadanie kanadyjskich historii, a nie na kupowanie praw do amerykańskiego filmu, który możemy zobaczyć w całości w wielu innych miejscach.

Brian Lilley
torontosun.com
Brian Lilley is a journalist, columnist, author, television show host, and was the senior correspondent for the defunct Sun News Network in Ottawa, covering Parliament Hill.

Donald Trump wini Justina Trudeau za wycięcie go z filmu Home Alone 2... 2

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here