Gdzie w najzimniejsze dni bylibyśmy bez oleju opałowego, węgla i gazu.

0
70

Podczas tego zimnego przystanku z dziennymi temperaturami około -30 ° C, z powodu tanich, niezawodnych i obfitych paliw kopalnych, nasze samochody wciąż się poruszają, nasze światła, telewizory, komputery i piece włączają się, a nasze telefony są ładowane.

We wtorek, przy temperaturze -30 ° C, konto Twittera Reliable Energy, które śledzi źródła wytwarzania energii elektrycznej w Albercie, donosi:

W tej chwili 95,44% energii Alberty jest wytwarzane z paliw kopalnych. Wiatr ma 2,98% mocy i wytwarza 0,51% całkowitej produkcji, podczas gdy energia słoneczna ma 0,00% mocy i wytwarza 0,000% całkowitej generacji. Jednocześnie importujemy 852 MW, czyli 7,5%.


Tak jak ukazał się codzienny raport, przeprowadzałem wywiad z kierownikiem ds. Ropy Calgary i autorem Davidem Yagerem, autorem nowej książki From Miracle to Menace: Alberta, A Carbon Story, jego spojrzeniem na historię i trwającą demonizacją łaty olejowej Alberty.

Posłuchaj Podcastu wywiadu przeprowadzonego przez Danielle Smith z Sheldonem Fulton. Alberta’s electricity grid at its peak with Sheldon Fulton, consultant in the energy market.

Kiedy przemawia do ludzi z branży, Yager zawsze podnosi jeden punkt.

„Zawsze pytam odbiorców:„ Gdzie my w branży paliw kopalnych wygrywamy 24-7-365? ”. I oczywiście większość ludzi uważa, że jesteśmy skazani na zagładę, i tak naprawdę tego nie widzimy.

Odpowiedź na pytanie brzmi: wygrywamy przy pompie gazowej, lotnisku i końcówce palnika, ponieważ nawet hejterzy z olejem napełniają zbiornik po drodze, aby zaprotestować. Ludzie, którzy uratują świat, idąc na następną konferencję, będą tam latać. Przy tej pogodzie ten kraj nie nadaje się do zamieszkania bez bez oleju opałowego, węgla i gazu.


Jeśli wydaje się, że Yager mówi to, co oczywiste, należy to zrobić. Musimy nadal podawać jasne i twarde fakty, ponieważ tak wielu Kanadyjczyków jest pochłoniętych destrukcyjnym złudzeniem, że możemy w jakiś sposób ocalić świat, zabijając kanadyjski sektor naftowy i gazowy.

Rzeczywistość jest taka, że nasza gospodarka naftowa i gazowa pomogła stworzyć poziom dobrobytu dla dziesiątek milionów Kanadyjczyków i miliardów ludzi na całym świecie, niezrównanych w historii ludzkości. Yager chce znaleźć sposób na rozszerzenie i zwiększenie tego dobrobytu, a mimo to sprostać ciężkiemu wyzwaniu związanemu ze zmianami klimatu spowodowanymi przez człowieka.

Nie widzi nic w sugestiach politycznych frakcji przeciw ropie i gazowi, które zbliżyłyby się albo do obniżenia emisji dwutlenku węgla na wielką skalę, albo do zachowania światowego dobrobytu.

Ale pomimo setek miliardów inwestycji w energię słoneczną i wiatrową na całym świecie, nie ma na świecie miasta, które mogłoby działać wyłącznie na energii słonecznej i wiatrowej. Te odnawialne źródła energii nie wytwarzają energii elektrycznej, gdy słońce nie świeci, a wiatr nie wieje, a my nie mamy technologii akumulatorów do magazynowania ogromnych ilości energii.

Właśnie dlatego jurysdykcje takie jak Ontario, które dużo zainwestowały w energię słoneczną i wiatrową, nie zmniejszyły ogólnej emisji, chociaż udało im się podnieść ceny energii elektrycznej.

Yager uważa, że skrajność alarmowania klimatu osiągnęła szczyt w Kanadzie. Zarówno Kolumbia Brytyjska, jak i Quebec są teraz zainteresowane dużymi projektami LNG. „Wydaje mi się, że zdajemy sobie sprawę, że nie możemy nadal być tym aktywistą w aktach klimatycznych bez istotnego niszczenia gospodarki”.

Yager przewiduje, że federalni liberałowie, stojąc w obliczu spowolnienia gospodarczego, a także ogromnych wydatków na deficyt, wycofają się z najbardziej agresywnej polityki anty-przemysłowej.

Jeśli chodzi o radzenie sobie ze zmianami klimatu, na sposób myślenia Yagera duży wpływ wywarł amerykański miliarder Bill Gates, który twierdzi, że przełomowe technologie zrobią różnicę. Yager widzi, że firmy energetyczne w Albercie odgrywają kluczową rolę, znajdując techniki o niższej emisji w produkcji ropy, stali i cementu.

„Najważniejszym z nich nie będzie rządowy Departament Ratowania Ludzkości. Wiodącą postacią będzie młodzież jutra, inżynierowie, technolodzy, marzenia, intryganci. ”

Największe ostatnio ograniczenie emisji nie pochodziło ze źródeł odnawialnych, ale gdy szczelinowanie naszych pól naftowych i gazowych spowodowało powstanie obfitego gazu ziemnego, obniżając cenę i czyniąc gaz o niższej emisji dwutlenku węgla bardziej ekonomicznym niż węgiel, mówi Yager. „Rozwiązanie było całkowicie napędzane przez sektor prywatny – a zieloni tego nienawidzą”.

Mogą tego nie znosić, ale jest to rodzaj informacji, która powoli się wnika. Zieloni aktywiści zasługują na uznanie za podnoszenie świadomości na temat zmian klimatu, ale ich tak zwane rozwiązania są zbyt kosztowne, zbyt nieskuteczne, zbyt biurokratyczne i często nie działają.

zdjecie miasta

Na początku przyszłego tygodnia Calgary zobaczy maksima 8 ° C i słońce

Po tym, jak upłynie cały tydzień temperatur poniżej -20 ° C, miasto Calgary wkrótce zobaczy nieco cieplejszej pogody, zgodnie z kanadyjskim Ministerstwem Środowiska.

I nie chodzi nam tylko o to, że będzie „ogrzewać” do -10s – mamy na myśli, że pewne rzeczywiste ciepło nadchodzi po drodze z temperaturami zbliżającymi się do 10 ° C.

Gdzie w najzimniejsze dni bylibyśmy bez oleju opałowego, węgla i gazu. 1

Trzymaj leki na ból głowy blisko, ponieważ zmiana temperatury będzie szybka i gwałtowna, przechodząc od -23 ° C w sobotę do ładnego balsamu 1 ° C w niedzielę.

Pogoda będzie jeszcze cieplejsza, ponieważ najprawdopodobniej podbródek dotrze do miasta na początku przyszłego tygodnia, z szczytami 7 ° C w poniedziałek i 8 ° C we wtorek.
Środa najwyraźniej ochłodzi się do wysokiej temperatury 6 ° C, choć w zasadzie jest to ciepły wiosenny dzień w porównaniu z tym, z czym ostatnio mieliśmy do czynienia.

Być może świętujemy trochę przedwcześnie, na pewno – w czwartek, piątek i sobotę zobaczymy maksima odpowiednio -26 ° C, -24 ° C i -23 ° C – ale sama myśl o tym słońcu w naszej przyszłości jest wystarczy, aby przejść przez następne kilka chłodnych dni.

Jak zwykle Calgary pozostaje pod ostrzeżeniem o ekstremalnym zimnie w Kanadzie, więc bądź ostrożny, wychodząc na zewnątrz i uważaj na wszelkie objawy związane z przeziębieniem w tobie lub wokół ciebie.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here