Ukryta nikczemność. Kto zyskuje, a kto traci na inflacji?

0
96
“Ukryta nikczemność. Kto zyskuje, a kto traci na inflacji?
“Ukryta nikczemność. Kto zyskuje, a kto traci na inflacji?

„Nie ma lepszego, bardziej subtelnego i pewniejszego sposobu niszczenia podstaw funkcjonowania społeczeństwa od psucia pieniądza. Przez ciągły proces inflacji rządy mogą w niedostrzegalny sposób konfiskować ważną część bogactwa swoich obywateli… Proces ten wykorzystuje wszystkie ukryte siły ekonomii po stronie destrukcji i czyni to w sposób, którego nawet jeden człowiek na milion nie jest w stanie zrozumieć”. Te słowa ekonomicznego guru Johna Maynarda Keynesa dają wiele do myślenia. Czyżby rządy doprowadzały do destrukcji swoich społeczeństw?
Inflacja stanowi przedmiot nieustannych badań, a na jej temat wydano setki publikacji naukowych. Pomimo to istnieje wokół niej wiele niejasności. Bezsprzecznym faktem jest, że psucie pieniądza rujnuje społeczeństwa, ale może wynika to z tego, że są tacy, którzy na tym zarabiają?

„Ukryta nikczemność. Kto zyskuje, a kto traci na inflacji?” autorstwa Tomasza J. Ulatowskiego to książka, którą każdy musi przeczytać. Autor w bardzo przystępny sposób tłumaczy proceder, któremu oddają się prawie wszyscy ludzie władzy. Bez względu na orientację polityczną i epokę. Psucie pieniądza, czyli właśnie inflację, stosowali starożytni Rzymianie, komuniście, demokraci.

Po przeczytaniu tej książki każdy zrozumie jak jest okradany, jak byli okradani jego rodzice i jak byli okradani jego dalecy prapradziadowie. Okradani jak najbardziej legalnie i w pełnym majestacie prawa.

Książka pozwala każdemu na zrozumienie tego, czego, według Maynarda Keynesa, nawet jeden człowiek na milion nie jest w stanie zrozumieć.

Książka wydana w, cieszącej się szerokim zainteresowaniem czytelników, serii “Biblioteka Rządzących i Rządzonych”.

Książka jest dostępna w sprzedaży w księgarni stacjonarnej oraz wysyłkowo: Książka: http://bit.ly/2IHfk11 Polecane książki są dostępne w naszej księgarni: Internet: http://www.multibook.pl Stacjonarnie: Warszawa, Dymińska 4 Telefonicznie: 22 424 37 36 Facebook: https://www.facebook.com/Multibookpl/ Twitter: https://twitter.com/multibookpl Instagram: https://www.instagram.com/multibook.pl/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here