Zatwierdzono nowy kanadyjski zasiłek regeneracyjny (CRB): ile możesz otrzymać?

Jeśli nadal potrzebujesz zasiłku dochodowego, dowiedz się, czy kwalifikujesz się do ubezpieczenia od pracy lub innych świadczeń na wypadek rekonwalescencji.

0
280

Rozszerzenie CRA CERB zapewniło pomoc finansową Kanadyjczykom do terminu 27 września. Miliony Kanadyjczyków nadal potrzebują pomocy w przypadku pandemii, więc rząd stworzył nowy system Canada Recovery Benefit (CRB), aby zastąpić CERB.

Izba Gmin jednogłośnie przyjęła projekt ustawy C-4 wczesnym rankiem w środę, torując drogę do rozszerzonego koszyka świadczeń pomocniczych, które zaczną napływać do mieszkańców Kanady, którzy borykają się z problemami finansowymi związanymi z pandemią.

Ile wypłaca nowy kanadyjski zasiłek regeneracyjny?

CRB wypłaca uprawnionym mieszkańcom Kanady $500 tygodniowo przez maksymalnie 26 tygodni. Ma na celu pomóc mieszkańcom, którzy utracili dochody z powodu COVID-19 i nie kwalifikują się do otrzymania pomocy w ramach programu Ubezpieczenie Pracy (EI). Obejmuje to samozatrudnionych pracowników kontraktowych i uczestników gospodarki “the gig economy”. (“The gig economy ”odnosi się do systemu wolnego rynku, w którym tradycyjne firmy zatrudniają niezależnych wykonawców, freelancerów i pracowników krótkoterminowych do wykonywania indywidualnych zadań, przydziałów lub zleceń.)

W ostatnich latach praca w niepełnym wymiarze czasu pracy i stala praca uległa zmianie. W rezultacie stary system EI nie pomaga dużej części kanadyjskiej siły roboczej. Program CRB stara sie, aby wypełnić tę lukę w pomocy.

Aby złożyć wniosek i kwalifikować się, agencja CRA przedstawiła nowe zasady dotyczące kanadyjskiego świadczenia (Canada Recovery Benefit). W dużej mierze postępują zgodnie z wytycznymi dotyczącymi kwalifikowalności do CERB.

Kto kwalifikuje się do nowej wypłaty świadczenia z Kanady?

Kandydat musi mieć co najmniej 15 lat i ważny numer ubezpieczenia społecznego. (Social Insurance Number.)

Osoba ta musiała również zarobić co najmniej $5,000 dochodu z tytułu samozatrudnienia lub zatrudnienia w 2019, 2020 r. Lub w okresie 12 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku. Inne kwalifikujące się dochody to EI, zasiłki macierzyńskie lub rodzicielskie oraz QPIP.

Osoba musi być gotowa do pracy i poszukiwania możliwości zarobkowania. Rezygnacja z pracy w celu odebrania CRB jest niedozwolona. Ponadto utrata dochodu z powodu COVID-19 musi wynosić 50% lub więcej.

Osoby uznane za kwalifikujące się do EI nie mogą ubiegać się o CRB. CRB nie jest dostępne, jeśli dana osoba otrzymuje EI, krótkoterminową rentę pracowniczą, QPIP lub inne nowe świadczenia z tytułu rehabilitacji, w tym Canada Recovery Sickness Benefit (CRSB) i Canada Recovery Caregiver Benefit (CRCB).

Inne sposoby otrzymywania miesięcznych płatności podobne do CERB

CERB zniknął, a CRB będzie pomostem, który pomoże ludziom pokonać finansowe wyzwania spowodowane przez pandemię.

Ekonomiści twierdzą, że programy pomocowe stawiają deficyt federalny Kanady na niebezpiecznym poziomie, potencjalnie sięgającym 400 miliardów dolarów. W najnowszym raporcie parlamentarnego urzędnika budżetowego prognoza na rok podatkowy 2020-2021 wyniesie 328,5 miliarda dolarów.

Ponizej polecamy swiezy komentarz Andrzeja Kumora z gazety Goniec w Toronto

Oznacza to, że Kanada mogłaby mieć ograniczone możliwości walki z kolejnym kryzysem finansowym w nadchodzących latach. Miejmy nadzieję, że przez dziesięciolecia nie zobaczymy kolejnego.

Niemniej jednak warto założyć własną sieć bezpieczeństwa, aby pokryć nieoczekiwane uderzenia w nasze strumienie dochodów.

Wolne od podatku konto oszczędnościowe (TFSA) jest przydatnym narzędziem do tego celu. Łączna suma na wkład TFSA wynosi obecnie $59,500. Wszystkie dochody generowane wewnątrz TFSA są wolne od podatku. Nie dotyczy to jednak płatności CERB i CRB.

Utrzymywanie najwyższej jakości akcji dywidend wewnątrz TFSA tworzy strumień dochodów wolnych od podatku, który służy jako doraźna korzyść w trudnych czasach. Dywidendy wypłacone z akcji mogą trafić prosto do naszych kieszeni, kiedy potrzebujemy pieniędzy.

W przeciwnym razie dywidendy powinny zostać wykorzystane do nabycia dodatkowych akcji w celu powiększenia funduszu i zwiększenia wielkości wypłat. Z czasem proces łączenia może faktycznie przekształcić małe inwestycje początkowe w duże portfele. W rzeczywistości niektórzy inwestorzy w końcu dochodzą do punktu, w którym mogą żyć z wypłaty dywidendy.

Polonia Calgary podaj dalej textKoniecznie udostepnij ten artykul u siebie na Facebooku! Wielu Twoich znajomych na pewno bedzie zadowolonych z otrzymania tak waznych informacji!

We need to start sharing our media sources with each-other. Our strength is in knowing we’re the majority despite what the MSM tell us.

Make sure to share your network with others Spread the word!

Byles? Widziales? Podziel sie tym!

Masz cos ciekawego do powiedzenia? Jesli slyszales o czyms waznym, byles swiadkiem istotnego wydarzenia, chcesz zaprosic na organizowany event, wydarzenie czy podzielic sie ciekawa informacja z Polonia i Polakami mieszkancami Calgary, napisz do nas koniecznie!
Napisz do nas, wyslij zdjecie i wideo.

Dajemy Ci okazje, aby wspólnie z nami tworzyc portal poloniawcalgary.com.
Zalezy nam, aby PoloniawCalgary.com byla miejscem wzajemnej inspiracji, pomocy i wsparcia dla wszystkich.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here