“Alberta otwarta na lato” „Zamknięta na jesień..” – Kenney ponownie zdradził Albertańczyków.

A betrayal to Albertans and additional proof that the Kenney government cannot be trusted.”

0
135

Kenney wycofał się ze swojej obietnicy, że Alberta będzie „otwarta na dobre”, ponownie narzucając przymusowe maskowanie i zakaz sprzedaży alkoholu po 22:00.

Lider Partii Niepodległości Wildrose, Paul Hinman, wycelował dziś w premiera Alberty Jasona Kenneya za odwrócenie planu „Otwarte na lato”.

„Po 20 miesiącach COVID-19 i po tym, jak rząd Kenneya obiecał zniesienie ograniczeń i traktowanie COVID-19 jak każdą inną grypę, teraz słupki bramkowe ponownie się przesunęły, a ograniczenia powróciły w całej Albercie” – powiedział Paul Hinman. (Wildrose Independence Party) „Wszystkie dzisiejsze ogłoszenia stanowią zdradę Albertańczyków i dodatkowy dowód na to, że rządowi Kenneya nie można ufać”.

Rząd Kenneya łagodzi ograniczenia, częściowo zwraca je i stopniowo narzuca je, aż zobaczenie babci w Boże Narodzenie bedzie nielegalne. Chyba że babcia jest na Hawajach albo na dachu Sky Palace.

Czy możemy spodziewać się, że rzeczy zatrzymają się w czasie wymuszonego maskowania i wczesnego zamknięcia COVID?
Trudno powiedzieć, ale za każdym razem, gdy rząd Alberty uchyla ograniczenia, wprowadza je na nowo. Już wiele razy. Za każdym razem, gdy wprowadzał je na nowo, stopniowo czynił je coraz bardziej rygorystycznymi.

A kiedy Kenney powiedział: „Nie jesteśmy otwarci tylko na lato, ale otwarci na dobre”, składał kluczową obietnicę Albertańczykom, którzy mieli dość ograniczeń rządowych.

Kiedy Kenney ogłosił, że Alberta będzie „otwarta na lato” 1 lipca, stanął w obliczu poważnej rewolty partyjnej i dużej liczby czlonkow partii domagających się zakonczenia ograniczen i rewizji jego przywództwa. Zniesienie ograniczeń było nie tylko dobrą polityką dla Kenneya, to była konieczna polityka zeby utrzymal sie przy wladzy.

Bicie i grożenie paralizatorom za grę w hokeja, więzienie pastorów, napadanie na kościoły i przejmowanie przedsiębiorstw nie pasuje do większości konserwatywnych wyborców.

Na konferencji prasowej MST o 11:30 Kenney wrócił z dłuższej nieobecności, aby ogłosić, że jego rząd przekaże 100 dolarów w gotówce wszystkim, którzy nie zostali jeszcze zaszczepieni, aby otrzymać szczepionkę.

Jednak premier zostawił ministrowi zdrowia Tylerowi Shandro przekazanie złych wiadomości. „Musimy przywrócić środki, o których wiemy, że działały w przeszłości” – powiedział Shandro.
Powiedział, że obejmie to przymusowe maskowanie we wszystkich pomieszczeniach publicznych i miejscach pracy oraz zakaz sprzedaży alkoholu po godzinie 22:00. Rząd zaleca również pracodawcom opóźnianie powrotu pracowników do miejsca pracy oraz, aby niezaszczepieni mieszkańcy Alberty nie urządzali spotkań towarzyskich w pomieszczeniach.

Ten ruch jest zwrotem akcji Kenneya i rządu UCP, którzy zobowiązali się, że zniesienie ograniczeń 1 lipca będzie trwałe i nie wróci. „To ważny kamień milowy i wielkie osiągnięcie, ale nie poprzestaniemy na tym” – powiedział wtedy Kenney. „Będziemy podawać pierwszą i drugą dawkę [szczepionek] tak szybko, jak to możliwe, więc nie jesteśmy otwarci tylko na lato, ale otwarci na dobre”.

Lider Wildrose wziął również na cel rozumowanie rządu dotyczące powrotu do ograniczeń.

„Na reakcję na COVID-19 wydano miliardy i mamy już prawie dwa lata, więc dlaczego w Albercie nie ma zwiększonej zdolności opieki zdrowotnej? Co więcej, zamiast skupiać się tylko na szczepionkach COVID-19, dlaczego nie ma informacji o środkach zapobiegawczych i alternatywnych metodach leczenia, takich jak iwermektyna, witamina D, cynk, hydroksychlorochina i inne?”

Wiele źródeł w UCP Caucus w Albercie poinformowało Western Standard, że spotyka się, aby omówić ponowne wprowadzenie ograniczeń COVID-19. Dwoje MLA, którzy rozmawiali z Western Standard pod warunkiem zachowania anonimowości, stwierdziły, że Komitet ds. Priorytetów i Wdrożeń (PICC) spotkał się 1 sierpnia, aby omówić potencjalne środki zwalczania rosnącej liczby przypadków COVID-19.

Według jednego ze źródeł, minister zdrowia Tyler Shandro przedstawił PICC trzy opcje: utrzymanie planu ponownego otwarcia Alberty bez ograniczeń, ponowne wprowadzenie mandatów przymusowego maskowania z dobrowolnymi ograniczeniami dotyczącymi spotkań towarzyskich oraz ponowne wprowadzenie mandatów przymusowego maskowania z obowiązkowymi ograniczeniami dotyczącymi spotkań towarzyskich.

Obydwoje MLA poinformowali Western Standard, że PICC jest ostro podzielona na ścieżce naprzód i postanowiła przekazać tę sprawę do dyskusji rządowej na spotkaniu 2 września między 10:00 MST a 13:00 MST. Spotkanie klubu zakończyło się niezdecydowaniem, ostrym brakiem zgody co do potencjalnego powrotu ograniczeń, a ostateczną decyzję pozostawiono PICC.

Minister zdrowia i premier odmówili ujawnienia jakichkolwiek dowodów dlaczego wprowadzaja ponwnie zaostrzenia!

Teraz pytanie brzmi: czy Kenney jeszcze bardziej zaostrzy ograniczenia i czy mieszkańcy Alberty uwierzą mu, gdy ogłosi „Otwarte na Boże Narodzenie” lub „Otwarte na lato”?

Rząd Kenneya łagodzi ograniczenia, częściowo zwraca je i stopniowo narzuca je, aż zobaczenie babci w Boże Narodzenie bedzie nielegalne. Chyba że babcia jest na Hawajach albo na dachu Sky Palace.

>>> DLA WSZYSTKICH ZWOLENNIKOW WOLNOSCI POLECAMY ODWIEDZIC STRONE WILDROSE!!!

Materiał źródłowy: westernstandardonline.com

"Alberta otwarta na lato” „Zamknięta na jesień..” - Kenney ponownie zdradził Albertańczyków. 2
the National Citizens Coalition

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here