Andrzej Rozbicki został mianowany Ambasadorem Polskich Seniorów w Kanadzie.

Andrzej Rozbicki is a Polish-Canadian conductor, founder and artistic director of Celebrity Symphony Orchestra

0
36
Andrzej Rozbicki Ambasadorem Polskich Seniorów w Kanadzie

“Zostałem mianowany Ambasadorem Polskich Seniorów w Kanadzie. Dziękuję redakcji ogólnopolskiego magazynu “Głos Seniora” w Krakowie za to wyróżnienie. Naprawdę nie wiem czy powinienem się cieszyć z tego wyróżnienia?”

"Głos Seniora" w Krakowie

https://glosseniora.pl/wp-content/uploads/67_OGS_INT.pdf

Andrzej Rozbicki to znany i ceniony w Kanadzie dyrygent i pedagog. To także założyciel Celebrity Symphony Orchestra, która istnieje już od ponad 25 lat.

Andrzej Rozbicki – Dyrygent, instrumentalista, Inicjator i organizator wielu koncertów, wydarzeń artystycznych na dużą skalę.

Andrzej Rozbicki Ambasadorem Polskich Seniorów w Kanadzie

Krótki życiorys Maestro:

Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie w 1976 i 1977r. ukończył dwa wydziały i otrzymał dwa tytuły Magistra Sztuki. Studiował także w Holandii w Maastricht Conservatory oraz w USA w Michigan State University.

Karierę dyrygencką rozpoczął w 1977 roku, dyrygując dwoma orkiestrami w Warszawie.
W roku 1981 orkiestra pod jego batutą otrzymała drugą i trzecią nagrodę na Światowym Konkursie Muzycznym w Kerkrade w Holandii. W roku 1983 A. Rozbicki otrzymał drugą nagrodę na konkursie Janitsjarfestivalen w Hamar w Norwegii.

W roku 1985 był dyrygentem Bremen Symphony Orchestra i Dyrektorem Muzycznym Westerstade Stadtorchester w Niemczech.

Do Kanady przyjechał w 1985 roku i od chwili przyjazdu do dnia dzisiejszego pracuje jako nauczyciel muzyki w szkołach kanadyjskich. Obecnie jest kierownikiem wydziału muzycznego w Bishop Marrocco/Thomas Merton High School w Toronto.

Był fundatorem i dyrygentem przez pięć lat Brampton Symphony Orchestra. Od 1985 roku prowadzi z wielkimi sukcesami polskie chóry w Kanadzie.

Z Chórem “Harfa” z Mississauga zdobył złoty medal na Światowym Festiwalu Chórów Polonijnych w Koszalinie w 1988r. Z Chórem “Symfonia” z Hamilton, który prowadził przez siedem lat, odbył turnee po Włoszech i Polsce. W 1995 w Nowym Jorku na 44 Zjeździe i Konkursie Związku Śpiewaków Polskich w Ameryce chór ten zdobył I miejsce oraz Puchar Kardynała Hlonda. Dyrygent Andrzej Rozbicki nagrodę dla najlepszego dyrygenta konkursu otrzymaną z rak prof. Henryka Góreckiego.

A. Rozbicki w 1995 r. został wybrany na trzyletnią kadencję Naczelnym Dyrygentem Związku Śpiewaków Polskich w Ameryce. W tym samym roku założył w Toronto chór “Polonia Singers” z którym w maju 1998r. w Chicago podczas 45 Zjazdu ZSPA zdobył trzy glówne nagrody. Dyr. Rozbicki otrzymał ponownie nagrodę dla najlepszego dyrygenta. Dyrygował również galowym koncertem Festiwalu z udziałem 500 śpiewaków i orkiestry symfonicznej wykonując utwory W. Kilara.

Od kilku lat pracuje z 40-osobową Celebrity Symphony Orchestra w Toronto.
Zespół ten wystąpił w wielu bardzo wysoko ocenionych widowiskach muzycznych takich jak:
“Nieszpory Ludźmierskie”,
“Warsaw Concerto”,
“Trzy Soprany”,
“Virtuoso & Joy”,
“Orawa”,
“Gwiazdy Polskiej Opery i Operetki”,
“Chopin Celebration”,
“Victoria”
wykonując wiele polskich utworów wielokrotnie po raz pierwszy w Kanadzie.
Z orkiestrą występuje czolówka polskich artystów takich jak:
K.A.Kulka, P.Paleczny, J. Cortes, B. Kaczyński, Z. Kilanowicz, K.Mitrowska, R. Wroblewski, J.Wójcicki, Z. Wodecki.

Koncerty Celebrity Symphony Orchestra odbywają się w najlepszych salach koncertowych w Toronto i cieszą się wielkim uznaniem publiczności. Andrzej Rozbicki promuje polską muzykę, polskich wykonawców oraz młodych, utalentowanych muzyków polskiego pochodzenia.

All Stars Gala for Nicolaus Copernicus 2023, at Living Arts Centre , Mississauga, Canada, Celebrity Symphony Orchestra, Dr.Andrzej Rozbicki

Wystepuje często gościnnie, ostatnio w 1999 dwukrotnie w Nowym Jorku z Festival Symphony of New York dyrygując utworami S. Moniuszki, W. Kilara oraz III Symfonia H. Góreckiego.

Andrzej Rozbicki za swoją wieloletnią pracę otrzymał liczne wyróżnienia m.in:
w Polsce – “Zasłużony Działacz Kultury”, zlota i srebrna odznakę “Polskiego Związku Chórów i Orkiestr”,
w Kanadzie w 1994r. – “Zasłużony dla Kultury Polskiej”,
w USA w 1995 – “Honorary Member” of Polish Singers Alliance of America,
w Toronto w 1996 – “Mężczyzna Roku”.

Wiecej informacji oraz upcoming events znajdziesz na stronmie maestro: https://www.rozbicki.com/

Serdecznie gratulujemy życząc wielu dalszych sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym. Gdy pan odnosi sukcesy, sukcesy odnosi również cała Polonia i Polacy na całym świecie!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here