Ani razu nie obniżyły się podatki od nieruchomości, odkąd burmistrz Nenshi wpadł na scenę.

Tell your City Councillor that you're sick of being overcharged by the City for bad work!

0
85
Mayor Naheed Nenshi suggests people who want fluoride back in the city's drinking water should petition for a plebiscite. (CBC)

Zbieranie z naszych kieszeni
Rada Miasta Calgary “is picking our pockets” – ale nie musisz nam wierzyć na słowo.

Ani razu nie obniżyły się podatki od nieruchomości, odkąd burmistrz Nenshi wpadł na scenę. 1

W związku z faktem, że rachunki za podatek od nieruchomości będą wysyłane pocztą dla właścicieli domów w Calgary, przejrzyjmy dane Rady Miasta dotyczące podatków.

Dane dostarczone przez miasto Calgary pokazują, że od 2010 r., Kiedy prezydent Burmistrz Nenshi został wybrany po raz pierwszy, mediana rachunku za nieruchomości dla typowego właściciela domu w Calgary wzrosła o oszałamiające 85% za burmistrza Nenshi.

To działa na rachunek podatkowy, który jest wyższy o ponad $1,000 rocznie dla typowego właściciela domu w Calgary, niż kiedy burmistrz po raz pierwszy objął urząd.
Oto krótki wykres pokazujący, jak program podwyżki podatków burmistrza realizowany jest rok po roku od 2010 roku:

Ani razu nie obniżyły się podatki od nieruchomości, odkąd burmistrz Nenshi wpadł na scenę. 2

Jak widać, Calgarians przeżyli dość dekadę podatkową. Ani razu nie obniżyły się podatki od nieruchomości, odkąd burmistrz wpadł na scenę.

Ale Calgary znajduje się teraz w kryzysie fiskalnym.
Codziennie słyszymy od burmistrza i innych radnych, że miasto jest bez pieniedzy.
Ale kiedy podatki od nieruchomości znacznie rosną każdego roku, dokąd poszły te miliony dolarów?
Krótka odpowiedź jest taka, że ​​zwiększyli wydatki. Dramatycznie.

Według raportu rocznego za 2010 r. Miasto Calgary wydało $2,77 mld. W 2019 r. Ta liczba wydatków wzrosła do $3,53 mld – to wzrost o prawie 30%

Co spowodowało te wyższe wydatki?

Zwiększyli rozmiary rządu i zatrudnili więcej pracowników.
W 2010 r. Miasto zatrudniało około 15,000 osób. Do 2019 r. Liczba ta wzrosła do ponad 17, 000 osób – wzrost o prawie 2000 etatów.

Nie tylko zatrudniali więcej osób, ale także płacili im więcej.
Wynagrodzenia, płace i świadczenia kosztowały Calgarian $1,42 mld w 2010 r., Ale w 2019 r. Wzrosło to do $1,98 mld, co stanowi wzrost nieco poniżej 40%.

Po dodaniu pracowników kontraktowych całkowita płaca miasta w 2019 r. Przekroczyła 2,5 miliarda dolarów, a miasto wydało ponad 500 milionów dolarów na konsultantów, wykonawców i usługi zewnętrzne.
Ale wydatki nie kończyły się na obecnych pracownikach. Miasto wydało również dużo na emerytowanych pracowników.

W 2010 r. Zobowiązanie emerytalne i rentowe dla miasta Calgary wyniosło $309,1 mln. W 2019 r. Liczba ta wzrosła do $495,6 mln. To wzrost o prawie 60%
Koszt ten będzie nadal rósł, gdy więcej pracowników City przejdzie na emeryturę i zacznie pobierać swoje drogie emerytury finansowane z podatków.

Ani razu nie obniżyły się podatki od nieruchomości, odkąd burmistrz Nenshi wpadł na scenę. 3

Być może zastanawiasz się, czy wraz ze wzrostem podatków, wydatków, emerytur i rozmiarów rządu w mieście Calgary jest coś, co się nie zwiększyło?

Tak. Zadowolenie obywateli z samorządu lokalnego spadło.
W 2010 r. 94% ankietowanych oceniło jakość usług miejskich jako „dobrą”. Liczba ta spadła do 83% w 2019 r.
Jednak oba te wyniki są pozytywnie różowe w porównaniu do zadowolenia wyborców z wybranych przez nich lokalnych urzędników.
W badaniu ThinkHQ przeprowadzonym latem 2019 r. Tylko 39% ankietowanych wyraziło zgodę na pracę wykonaną przez burmistrza Nenshi. Rada jako całość otrzymała ocenę pasywną tylko od 32% wyborców – to mniej niż jeden na trzech.

Wyższe podatki, więcej wydatków, większy rząd, bogatsze emerytury i mniejsza satysfakcja. To nie jest rekord DO DUMY ani dla naszego miasta, ani dla naszej Rady Miasta.

Save Calgary uważa, że ​​Urząd Miasta musi zatrzymać wydatki, obniżyć podatki, zmniejszyć biurokrację Calgary, uzyskać kontrolę emerytur i skoncentrować się na świadczeniu podstawowych usług dla obywateli.

Tell your City Councillor that you’re sick of being overcharged by the City for bad work!


Autor: SaveCalgary.com

Please visit SaveCalgary.com/donate to support our work in holding City Council to account!

Clint EastwoodMake sure everyone sees this!

Koniecznie udostepnij ten artykul u siebie na Facebooku! Wielu Twoich znajomych na pewno bedzie zadowolonych z tak waznych informacji!

We need to start sharing our media sources with eachother. Our strength is in knowing we’re the majority despite what the MSM tell us.

Make sure to share your network with others Spread the word!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here