Dziennikarz polonijny i redaktor naczelny „Gońca” z Ontario, Andrzej Kumor, został zatrzymany przez policję oraz upomniany za antysemityzm.

0
501

Andrzej Kumór został zatrzymany przez policję oraz upomniany, że dalsze szerzenie nienawiści wobec Żydów może się dla niego skończyć postawieniem zarzutów.

Jak podaje portal kresy.pl pomówiony o antysemityzm przez wpływową żydowską organizację B’nai Brith Canada polonijny dziennikarz z Kanady, Andrzej Kumor, został zatrzymany przez policję. Przedstawiono mu decyzję prokuratury ws. oskarżeń o „mowę nienawiści”, pouczono i zwolniono. Według jego komentarza dla portalu Kresy.pl., polska dyplomacja twierdzi, że nie może go bronić.

ZOBACZ >>> Portal Kresy.pl <<< szczegółowo opisał całą sprawę.

W sprawie Andrzeja Kumora miesiącami nie działo się nic – do ubiegłej niedzieli, gdy odwiedzili go policjanci z regionu Peel. Polonijny dziennikarz (GONIEC.net) został formalnie zatrzymany. Usłyszał m.in., że może skontaktować się z adwokatem, oraz że „cokolwiek powie” może być użyte przeciwko niemu.

Andrzej Kumór mieszka w Kanadzie, ale w ub.r. w wyborach parlamentarnych startował do Sejmu RP z 13. miejsca listy Konfederacji w Warszawie. Figurował tam jako Andrzej Paweł Kumór, dziennikarz z Krakowa. Jak sam twierdzi, został tak opisany “dla zmylenia przeciwnika”.

Tłumacząc decyzję o ubieganiu się o mandat posła, Andrzej Kumór pisał we wrześniu ub.r.: “A wszystkim tym z Państwa, którzy uważają że głos na partię [Konfederację], która nie przekracza do tej pory progu wyborczego to głos stracony przytoczę słowa… Antoniego Macierewicza, wiceprezesa PiS-u, który podczas niedawnej wizyty w Toronto dziękował nam wszystkim, nam Polonii za zdecydowane poparcie dla polskiego interesu wyrażone protestami przeciwko amerykańskiej ustawie 447, która wymaga od rządu USA, by dopilnował wypłacenia przez Polaków odszkodowania za tzw. mienie bezspadkowe.

Jeśli pan Antoni Macierewicz dziękuje za to Polonii to również powinien był podziękować ugrupowaniom tworzącym dzisiaj Konfederację, takim ludziom, jak Wojciech Jeśman, Stanisław Michalkiewicz, a także Mediom Narodowym czy wRealu24, Gdyby nie oni to nikt w Polsce o tej ustawie by nie słyszał, a żydowski lobbing nikomu nie byłby wiadomy.”

Zobacz artykul >> Dziękujemy Polonii, że tak zdecydowanie podjęła sprawę ustawy 447!

Andrzej Kumór uzyskał w wyborach 492 głosy, z czego 270 głosów Polonii (w Warszawie głosują wyborcy oddający głosy poza Polską). Z tego samego okręgu z listy Konfederacji do Sejmu dostał się Janusz Korwin-Mikke.

Zrudla:kresy.pl, onet.pl, magnapolonia.org

Ślemy słowa wsparcia dla pana Andrzeja!

Polonia Calgary podaj dalej textPodziel sie nim ze znajomymi! Facebook Twitter LinkedIn, Email. Spread the word

Masz ciekawy temat? Napisz do nas list!
Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here