„Fantazyjny plan dla mitycznego kraju”: Premier Kenney potępia przemówienie federalnego tronu

Katastrofa przemowy tronowej Trudeau

0
110
Alberta Premier Jason Kenney speaks during a press conference in Edmonton on February 24, 2020
Alta. Premier Kenney reacts to PM Trudeau's throne speech criticizing the lack of focus on the energy sector.

Kilka tygodni temu liberałowie zamknęli parlament w środku skandalu WE.

Czemu? Ich wymówką było wypuszczenie nowej przemowy tronowej, aby nakreślić ich „wizję” Kanady.

Powiedzmy, że nie jesteśmy pod wrażeniem.

Kenney rozpoczął konferencję prasową od przeczytania e-maila, który, jak powiedział, otrzymał od wyborcy o imieniu Michael, który napisał, że nie pracował na pełny etat od ponad dwóch lat.

„Mam żonę i dzieci, nie mam ubezpieczenia zdrowotnego ani dentystycznego, nie mam gotówki i żadnego RRSP ani funduszu emerytalnego, ponieważ musiałem to wyczerpać, aby przeżyć” – powiedział Kenney. „Nie mogę konkurować o role w mojej zawodowej dziedzinie kontroli projektów i nie ma żadnych inwestycji kapitałowych i zero możliwości zmiany ścieżki kariery, gdy na każde stanowisko aplikują setki osób z doświadczeniem.”

„Ponad połowa naszych ludzi jest spłukana, a patrzenie na biedę i ruinę ekonomiczną to nowa norma”.

Tej rzeczywistości, powiedział Kenney, doświadczają „dziesiątki tysięcy mieszkańców Alberty i innych Kanadyjczyków w całym kraju”.

„To jest rzeczywistość, której przemówienie tronowe (Wednedsaya) i przemówienie premiera całkowicie nie rozpoznały, nie uznały ani nie podjęły żadnych działań” – powiedział.

Przemówienie zawierało 6 783 słów. Ani jeden nie wspomniał o najważniejszym sektorze gospodarki Kanady – naszym sektorze zasobów naturalnych.

Było to przemówienie skierowane do lewicowych grup interesu, które od ponad dziesięciu lat prowadzą kampanię na rzecz ropy naftowej w Albercie.

Jak powiedział Jason Kenney, przemówienie to było

„fantazyjnym planem dla mitycznego kraju, który istnieje tylko pozornie w umysłach liberałów z Ottawy i podobnie myślących elit Laurentien”.

Było to przemówienie wypełnione zwariowanymi abstrakcyjnymi akademickimi teoriami i politykami całkowicie oderwanymi od realnego świata.

To z powodu tego typu planów już wnieśliśmy liberałów do sądu.

W tym tygodniu Sąd Najwyższy usłyszał od Alberty, dlaczego czas zrzucić niekonstytucyjny podatek węglowy Justina Trudeau. Wnieśliśmy Ottawę do sądu w sprawie ustawy Trudeau o zakazie rurociągów, Bill C-69.

W przyszłym roku mieszkańcy Alberty przeprowadzą referendum w sprawie wyrównania. Odrzucamy Ottawę od mianowania naszego dyrektora ds. Broni palnej. Wdrażamy również zalecenia przedstawione przez panel Fair Deal.

Nie zwalniamy i nie zwalniamy. Pomóż nam dziś w utrzymaniu silnej partii i ruchu konserwatywnego, przekazując darowiznę.

Przez wiele dziesięcioleci Alberta była ekonomiczną potęgą Kanady, zapewniając krajowi ogromne bogactwo, miejsca pracy i możliwości. Od 1960 roku Alberta wysłali do Ottawy podatki federalne o ponad 630 miliardów dolarów więcej niż otrzymali z powrotem.

Setki tysięcy Kanadyjczyków przeniosło się do Alberty, aby skorzystać z dobrobytu, jaki zapewnia nasz sektor energetyczny. W krytycznej potrzebie poprosiliśmy o sprawiedliwość fiskalną, ale nasze prośby nie dotarły do nas – wczorajsze przemówienie tronowe całkowicie nie rozwiązało problemu kryzysu w kanadyjskim sektorze energetycznym i prowincjach produkujących energię, takich jak Alberta.

Teraz bardziej niż kiedykolwiek silna Kanada potrzebuje silnej Alberty.

Ostatnie przemówienie rządu Trudeau wygłoszone z tronu dotyczy wielkiego rządu, dużych wydatków i dużych obszarów nadmiernego zasięgu jurysdykcji prowincji.

W wystąpieniu nie było wezwań do jedności narodowej, chęci przeciwdziałania zachodniej alienacji, ani też zaangażowania w obronę wolności słowa i innych podstawowych wolności.

W rzeczywistości jedną z jedynych wymienionych kanadyjskich wartości było „witanie” przybyszów. Andrew Lawton z True North rozkłada przemówienie z tronu i reakcje na nie kanadyjskich prawodawców.

Aktor Kevin Sorbo dołącza do programu, aby zapowiedzieć swój nadchodzący film Climate Hustle 2, dokument ujawniający strach i spekulantów na temat globalnego ocieplenia.

To powtórka z lat siedemdziesiątych. Z wyjątkiem tego, że był to Senior Trudeau z rządem mniejszościowym i NDP, który wspólnie planował zniszczenie gospodarki zachodniej Kanady.

To oczywiste, że Trudeau nie dba o Albertę, “what comes around goes around”. Trudeau musi zostać usunięty ze stanowiska!

Konserwatyści są za poprawą sytuacji w kraju, a nie marnowaniem zasobów. Mają plan dla ludzi, podczas gdy liberałowie okradają ludzi, a następnie oddają go z intrestem. Canada zawsze miała lepszy budżet i deficyt pod konserwatywnym przywództwem. liberałowie to wilk w owczej skórze .

Popieraj Jasona Kenney i partie konserwatywna w Albercie!

The United Conservative Party – Building a strong & free Alberta logo

Polonia Calgary podaj dalej textKoniecznie udostepnij ten artykul u siebie na Facebooku! Wielu Twoich znajomych na pewno bedzie zadowolonych z tak waznych informacji!

We need to start sharing our media sources with eachother. Our strength is in knowing we’re the majority despite what the MSM tell us.

Make sure to share your network with others Spread the word!

Byles? Widziales? Podziel sie tym!

Masz cos ciekawego do powiedzenia? Jesli slyszales o czyms waznym, byles swiadkiem istotnego wydarzenia, chcesz zaprosic na organizowany event, wydarzenie czy podzielic sie ciekawa informacja z Polonia i Polakami mieszkancami Calgary, napisz do nas koniecznie!
Napisz do nas, wyslij zdjecie i wideo.

Dajemy Ci okazje, aby wspólnie z nami tworzyc portal poloniawcalgary.com.
Zalezy nam, aby PoloniawCalgary.com byla miejscem wzajemnej inspiracji, pomocy i wsparcia dla wszystkich.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here