Teraz Justin Trudeau chce więcej władzy niż król Anglii w 1215 roku.

Tories will support aid, not Liberal 'power grab': Andrew Scheer

0
108
Magna Carta Canada 2020

Nie możemy zniszczyć konstytucji pod pretekstem walki z wirusem!

W pełni uważam, że posłowie opozycji powinni wspierać rząd i finansować go w walce z COVID-19. To nie znaczy, że powinniśmy dać wszystkie uprawnienia do opodatkowania i wydawania jednemu człowiekowi, ministrowi finansów Trudeau.

Jego ustawodawstwo dotyczące sytuacji kryzysowych nie może uchwalić tego, co napisano.

W czasach kryzysu narodowego słuszne jest odłożenie na bok stronniczości.

To, co jest niewłaściwe, to odłożyć na 800 lat walkę, która odebrała władzę władcom i przekazała je ludowi.

Jednak dzięki przepisom dotyczącym reagowania na koronawirusa, Justin Trudeau i jego liberalny rząd chce od  posłów  aby oddali mu pelna wladze .

Jak po raz pierwszy donosi Global News, uchwalony we wtorek projekt ustawy o stanie wyjątkowym nie polega tylko na wydaniu określonej kwoty pieniędzy na sfinansowanie walki z COVID-19, w rzeczywistości daje on możliwość wydawania dowolnych potrzebnych kwot i zmiany stawek podatkowych lub w dół bez pytania Parlamentu o zgodę.

Daje to władzę ministrowi finansów przez prawie dwa lata, do grudnia 2021 r., Zanim parlamentarzyści opozycji w mniejszościowym parlamencie otrzymają szansę na ponowne głosowanie w sprawie wydatków rządowych lub środków podatkowych.

[Dokument o nazwie Magna Carta, stworzony w Anglii w 1215 r., Ograniczał moc króla. Z czasem wymienione w nim prawa były gwarantowane wszystkim Anglikom.

Magna Carta jest angielską kartą wydaną pierwotnie w 1215 roku. Był to najbardziej znaczący wczesny wpływ na rozległy proces historyczny, który doprowadził dziś do powstania prawa konstytucyjnego. Magna Carta wpłynęła na wiele dokumentów zwyczajowych i innych, takich jak Konstytucja Stanów Zjednoczonych i Karta Praw, i jest uważana za jeden z najważniejszych dokumentów prawnych w historii demokracji.]

Każdy poseł opozycyjny w Izbie Gmin we wtorek musi odmówić.

OTTAWA – konserwatywny przywódca Andrew Scheer mówi, że jego partia będzie wspierać nadzwyczajne wysiłki w celu zdobycia pieniędzy dla Kanadyjczyków walczących z pandemią COVID-19, ale przeciwstawi się wszelkiemu „przejęciu władzy” przez rząd liberalny.

Tories will support aid, not Liberal ‘power grab’: Scheer

Canadian PressMore

To nie jest wezwanie konserwatystów, bloku Quebecois i NDP do bycia obstrukcjonistą i powstrzymania rządu od właściwego finansowania Health Canada, zatwierdzania środków stymulujących lub innych rządowych propozycji, aby zrobić to, co jest potrzebne do walki z wirusem.

Oczywiście rząd musi być w tej chwili odpowiednio finansowany, ale wymaga to zgody Parlamentu, co w demokracji przedstawicielskiej oznacza zgodę ludu.

Konstytucja Kanady wyraźnie stwierdza, że wydatki i podatki wymagają zatwierdzenia przez Izbę Gmin.

„Rachunki za przywłaszczenie jakiejkolwiek części dochodów publicznych lub za nałożenie jakiegokolwiek podatku lub impostu powinny pochodzić z Izby Gmin”, czytamy w art. 53 konstytucji.

Dając tak wielką moc, jak opisano w tym projekcie, nie tylko rozrywa konstytucję na strzępy, ale także rozrywa Magna Carta i ponad 800 lat walki o to, by podatnicy mieli wpływ na sposób opodatkowania.

W 1215 r. Król Jan był zmuszony zgodzić się na nowy zestaw zasad, który obejmował ideę, że ludzie nie mogą być opodatkowani bez ich zgody.

“No scutage nor aid shall be imposed on our kingdom, unless by common counsel of our kingdom,” reads the Magna Carta..

Teraz Justin Trudeau chce więcej władzy niż król Anglii w 1215 roku.

Zajęło nam jeszcze wiele lat, a nawet stuleci, aby dojść do punktu, w którym zwykły mężczyzna miał coś do powiedzenia, nie mówiąc już o zwykłej kobiecie. Nie powinniśmy tego robić w pośpiechu z jakiegokolwiek powodu.

Liberałom z Trudeau powiedziano już, że muszą zmienić to ustawodawstwo i muszą. Miejmy nadzieję, że nie są na tyle głupi, by prosić Parlament o samookaleczenie i pozwolić Billowi Morneau na nieograniczoną kontrolę nad tym krajem do grudnia 2021 r.

Jeśli są tak głupi, a projekt przedstawiony posłom opozycji w niedzielę wieczorem zostanie przedstawiony we wtorek w Izbie, należy go zmienić lub odrzucić, ale nie można go uchwalić.

Po prostu, aby złożyć rachunek i przejść dalej, liberałowie potrzebują jednomyślnego wsparcia w Izbie i na pewno nie mogą go uzyskać.

Błagam wszystkich posłów z tym prostym przesłaniem: finansuj rząd, aby zwalczał wirusa, ale proszę nie niszcz konstytucji po drodze.

Autor: Brian Lilley – TorontoSun

Brak opodatkowania bez reprezentacji

Podpisz petycję, aby powstrzymać mniejszościowy rząd liberalny przed jednostronnym przejęciem rządu przez 2 lata.

>>> No Taxation Without Representation <<<

Alberta instytut logo

Polonia Calgary podaj dalej textPodziel sie nim ze znajomymi! Facebook Twitter LinkedIn, Email. Spread the word Make sure everyone sees this!

Clint EastwoodMusimy zaczac udostepniac sobie nawzajem nasze zródla medialne. Nasza sila jest swiadomosc, ze jestesmy wiekszoscia pomimo tego, co mówi nam MSM.

Pamietaj o udostepnieniu swojej sieci innym osobom w kazdym komentarzu.

We need to start sharing our media sources with eachother. Our strength is in knowing we’re the majority despite what the MSM tell us.

Make sure to share your network with others in every comment.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here