”Lepiej Zapnij pasy”. Justin Trudeau zapowiedział ogromną podwyżkę podatku węglowego, co spowoduje dodanie 40 centów za litr benzyny, $885 za ogrzewanie naszych domów i inne.

0
89
Trudeau’s 2nd carbon tax

Kanadyjczyków nie stać na płacenie dodatkowych 27 dolarów za każdym razem, gdy zatankują swoje minivany, ale tyle wkrótce będzie kosztować, ponieważ premier Justin Trudeau podnosi podatek węglowy.

Rząd Federalny ogłosili w piątek, że podniosą federalny podatek węglowy do $170 za tonę do roku 2030.

Co to oznaczałoby dla codziennych budżetów domowych w całej Kanadzie?

Obecnie federalny podatek węglowy wynosi 30 dolarów za tonę, co skutkuje podatkiem w wysokości 6,6 centa za litr benzyny i 8 centów za litr w przypadku oleju napędowego. Gaz ziemny jest objęty federalnym podatkiem węglowym w wysokości 5,8 centa za metr sześcienny.

Przy tych stawkach zatankowanie minivana kosztuje prawie 5 dolarów więcej w ramach podatku węglowego, wypełnienie lekkiej ciężarówki kosztuje 8 dolarów więcej, a odbiór oleju napędowego super-cła kosztuje 14 dolarów więcej.
Jeśli chodzi o ogrzewanie domu gazem ziemnym, podatek węglowy często kosztuje więcej niż faktyczne zużycie paliwa. Właściciele domów w Kolumbii Brytyjskiej przesłali do Kanadyjskiej Federacji Podatników rachunki za gaz ziemny, aby wykazać koszty.

Jeden z rachunków przedstawiał średniej wielkości dom w Gibsons, który zużywał 466 metrów sześciennych przez jeden zimowy miesiąc zeszłego roku, co skutkowało podatkiem węglowym w wysokości 35 dolarów. Właściciele domów zużyli tylko 27 dolarów gazu ziemnego.

Należy pamiętać, że Gibsons to łagodne miejsce w Kanadzie, gdzie kręcono słoneczny program telewizyjny Beachcombers. Tamtejsi mieszkańcy nie odczuwają minus 30 spadków temperatury, które znoszą ludzie w Moose Jaw, Winnipeg i Arnprior.

Rząd twierdzi, że nowy kanadyjski dom o średniej wielkości zużywa rocznie 2700 metrów sześciennych gazu ziemnego. Oznacza to, że podatek węglowy kosztuje $156 więcej przy aktualnej stawce krajowej.

Więc teraz, kiedy Rząd Federalny podniosie podatek węglowy do 170 dolarów za tonę, co się stanie z tymi codziennymi kosztami?

Justin Trudeau announced a massive hike to the carbon tax
Justin Trudeau announced a massive hike to the carbon tax

”Lepiej Zapnij pasy”.

Podwyżka ta podniesie podatek węglowy do ponad 37,5 centa za litr benzyny, 45 centów za litr w przypadku oleju napędowego i 32,8 centa za metr sześcienny gazu ziemnego.

Oznacza to, że już wkrótce zatankowanie minivana będzie kosztować dodatkowe $27, $45 za lekką ciężarówkę typu pickup i $204 za napełnienie tylko jednej butli z olejem napędowym w tych dużych ciężarówkach, które dostarczają wszystko, od mebli po żywność w całym kraju.

Pamiętaj: dotyczy to tylko podatku węglowego. Nie obejmuje to kosztów paliwa, innych podatków, podatku GST ani przychodzącego drugiego podatku węglowego, który tworzy rząd Trudeau.

Ilu osóbom z łatwoscią przyjdzie zaplacic dodatkowe 45 dolarów na zatankowanie swoich ciężarówek do pracy?

A co z ogrzewaniem naszych domów?

Z podatkiem węglowym w wysokości 32,8 centów za metr sześcienny gazu ziemnego, właściciel domu w Gibsons kosztowałby dodatkowo 150 dolarów podatku węglowego za gaz ziemny tylko za jeden zimowy miesiąc.

Biorąc pod uwagę średnie roczne zużycie gazu ziemnego w nowych domach w Kanadzie, kosztowałoby to właścicieli domów ponad $885 dodatkowych podatku węglowego.

Rząd Federalny ignoruje obawy o przystępność i obiecują zwrot pieniędzy. Ale te rabaty już się kurczą.

A Kolumbia Brytyjska, która ma najdłuższą historię podatków od emisji dwutlenku węgla, dawno porzuciła ideę podatku węglowego neutralnego dla dochodów.

Chociaż politycy i najwyżsi biurokraci lubią mówić, że wszyscy jesteśmy w tym razem, z pewnością nie.

Indeks zadłużenia MNP podaje, że 47% Kanadyjczyków jest przed niewypłacalnością o 200 dolarów, co oznacza, że nie są w stanie opłacić wszystkich swoich miesięcznych rachunków.

Podatek węglowy to kosztowna porażka i należy go znieść, a nie podnocić.

Kris Sims is B.C. director of the Canadian Taxpayers Federation.

PODPISZ PETYCJE CFF >>> Stop Trudeau’s Second Carbon Tax

W Ottawie jest ponad 6000 zarejestrowanych lobbystów, ale politycy muszą słuchać od zwykłych ludzi, takich jak Ty. W tej chwili macie szansę wysłać politykom wiadomość, zanim niektóre z tych wspaniałych programów wydatków zostaną scementowane, a deficyty będą trwałe. Jeśli przegapisz ten moment, zapłacisz cenę przez pokolenia. Musisz teraz działać.

You have the power to change who influences politics in our country: big unions, big corporations and government-funded special interest groups can be challenged by the contributions of thousands of individual taxpayers who care to make a difference. Pushing back against an overzealous Canadian Revenue Agency, opposing wasteful corporate welfare handouts and runaway deficit spending are just a few campaigns led by the Canadian Taxpayers Federation. Your donation makes sure these and other taxpayer concerns are heard by decision makers!

Donate to the Canadian Taxpayers Federation

Canadian Taxpayers Federation logo
A citizens advocacy group dedicated to lower taxes, less waste and accountable government.

Mintz nie jest jedynym ekonomistą, który bije na alarm z powodu drugiego podatku węglowego Trudeau. „Proponowana regulacja CFS doprowadzi do utraty około 30 000 miejsc pracy w kraju i narazi około 22 miliardy dolarów kapitału na ryzyko opuszczenia kraju w celu uniknięcia strat inwestycyjnych” – czytamy w raporcie opublikowanym przez Canadians for Affordable Energy.

Głosowałeś na niego w Toronto, teraz napraw to i napraw natychmiast!

The carbon tax hike will drive money and jobs out of Canada to lower-taxed foreign economies. Sign my petition to axe the tax and bring paycheques home. Pierre Poilievre

Kliknij tutaj, aby podpisać moją petycję:

>>> STOP THE CARBON TAX <<<

Nowe liberalne podatki od emisji dwutlenku węgla powodują, że życie będzie droższe – od gazu po artykuły spożywcze i ogrzewanie w domu.
Liberałowie okłamywali Kanadyjczyków przed ostatnimi wyborami co do planów podwyższenia podatku węglowego.
Justin Trudeau zapowiedział ogromną podwyżkę podatku węglowego, co spowoduje dodanie 40 centów za litr benzyny i podniesienie kosztów innych niezbędnych produktów.
Wyższe podatki energetyczne w Kanadzie przyciągną pieniądze i miejsca pracy do zagranicznych gospodarek o niskich standardach środowiskowych, pogłębiając globalne zanieczyszczenie.
My, niżej podpisani:
Wezwij rząd do zaprzestania podatku węglowego, obniżenia obciążeń podatkowych i umożliwienia pracownikom i seniorom zatrzymania większej części tego, co zarobili.

I can’t get enough Pierre… He does a great job as the finance critic and i would easily give him my vote for PM!

Pierre Poilievre, Conservative Shadow Minister for Finance
Pierre Poilievre is a former Minister, a six-term Member of Parliament and the Conservative Shadow Minister of Finance. He champions free market economy where everyone gets ahead on merit, not government handouts, and where each person takes ownership of and responsibility for their own destiny.

Conservative Party of Canada logo

Brian Lilley (torontosun.com) – Premier ogłosił w piątek, że podwyższył podatek węglowy o 566% i nadal nie ma trudnych pytań w sprawie złamanej obietnicy dla Trudeau. Wygląda na to, że osoby, którym wolno zadawać pytania, nie mają nic przeciwko określeniu „Justin Journos”.

Brian Lilley torontosun.com

Przeczytaj i UDOSTĘPNIJ moje najnowsze. https://torontosun.com/opinion/columnists/lilley-justin-journos-display-little-interest-in-carbon-tax-hike

Polonia Calgary podaj dalej textKoniecznie udostepnij ten artykul u siebie na PARLER, Facebooku! Wielu Twoich znajomych na pewno bedzie zadowolonych z tak waznych informacji!

It’s no surprise that Canadians don’t trust a biased news media. (please don’t trust anyone else’s opinions – only your own opinion – based on your research).

We need to start sharing our media sources with each other. Our strength is in knowing we’re the majority despite what the MSM tell us.

Make sure to share your network with others Spread the word!

Byles? Widziales? Podziel sie tym!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here