Jaki bedzie Rynek nieruchomości w Calgary w 2020 Roku?

0
143

Informacja prasowa: Rynek nieruchomości w Calgary w grudniu 2019 roku wykazuje więcej oznak stabilności.

Miasto Calgary, 2 stycznia 2019 roku: Sprzedaż w grudniu poprawiła się do poziomu bardziej porównywalnego z aktywnością odnotowaną w ciągu ostatnich pięciu lat i nie przypomina już tak słabej sprzedaży jak w 2018 roku.

Silniejsza aktywność w drugiej połowie 2019 roku wystarczyła, aby zwiększyć roczną sprzedaż o 1%.

Ceny domow w Calgary 2020

Spadek cen, niższe oprocentowanie kredytów hipotecznych i niewielka poprawa zatrudnienia w pełnym wymiarze godzin przyczyniły się do wzrostu popytu w mieście. Zmniejszenie podaży przyczynia się również do powolnego dostosowywania się do bardziej stabilnych warunków na rynku mieszkaniowym.

Ponieważ nadwyżka na rynku nadal maleje, powinniśmy zacząć widzieć większą stabilizację cen. Jednak warunki nadal sprzyjają kupującym i to wpływa na ceny.

Ogólne ceny w 2019 roku spadły o 3% w stosunku do cen w 2018 roku. Łączna korekta cen jest 10-procentowym spadkiem od czasu spowolnienia w sektorze energii w 2014 roku.

Chociaż istnieją oznaki stabilizacji, warunki różnią się znacznie w zależności od lokalizacji, przedziału cenowego i rodzaju nieruchomości.

Jaki bedzie Rynek nieruchomości w Calgary w 2020 Roku? 1

Domy wolnostojące:

• Poprawa sprzedaży w drugiej połowie roku pomogła zrównoważyć wcześniejsze spadki.
• Podczas gdy poziomy w całym mieście pozostały stabilne, ceny domów poniżej $500,000 zanotowały wzrost sprzedaży o prawie 9%. Jednak sprzedaż spadła o 11 % w przypadku domów wycenionych na ponad $500,000.
• Rozważając sprzedaż w podziale na dzielnice, sprzedaż zmniejszyła się lub pozostała względnie stabilna w większości dzielnic. Wyjątki obejmują jednak dzielnice północno-zachodnie i południowe, które odnotowały roczny wzrost sprzedaży.
• Poziomy zaopatrzenia zasadniczo spadły, ale korekty nie były spójne w całym mieście, ponieważ podaż domów wzrosła zarówno w dzielnicach West, jak i City Center.
• Spadki cen w 2019 roku wahały się od 1% w dzielnicy North East do 5% w dzielnicy City Center.

Calgary housing Market

Apartamenty:

• Większa sprzedaż mieszkań w grudniu wystarczyła, aby podnieść roczny poziom sprzedaży do 2672 mieszkań. Jest to nieco powyżej poziomu z 2018 roku.
• Poprawa wynikała głównie z większej aktywności w okręgach północnym, zachodnim i południowo-wschodnim. Wyrównuje to znaczący spadek aktywności w okręgach północno-wschodnim, północno-zachodnim i wschodnim.
• Podaż wciąż maleje we wszystkich dzielnicach z wyjątkiem południowo-wschodniej. W tej dzielnicy odnotowano wzrost liczby nowych budów mieszkaniowych i prawdopodobnie przyczynia się to do wzrostu podaży. Pomimo tych trendów w jednej dzielnicy, zmniejszenie podaży w stosunku do sprzedaży pomogło zmniejszyć część nadpodaży w rynku mieszkaniowym.
• Zmniejszenie nadwyżki podaży pomogło też zmniejszyć tempo spadku cen mieszkań. Ceny w grudniu pozostały jednak o 1% niższe niż w ubiegłych latach, z 5% spadkiem cen w dystrykcie zachodnim do 1% wzrostu w regionie południowo-wschodnim.

Ceny domow w Calgary 2020

Domki szeregowe i bliźniaki:

• Ten rodzaj nieruchomości odnotował największą poprawę sprzedaży w porównaniu z innymi rodzajami. Roczna sprzedaż poprawiła się o prawie 7%, co daje 3780 sprzedaży.
• Grudniowe ceny bliźniaków wyniosły średnio $388,200, a ceny domków szeregowych $283,000. Obydwa odnotowały roczne spadki cen przekraczające 3% i pozostają znacznie poniżej poprzednich szczytów.
• W zależności od dzielnicy zakres aktywności cenowej był bardzo zróżnicowany. W 2019 roku aktywność cenowa wahała się od 7% spadku cen w dzielnicy wschodniej do 1% wzrostu w dzielnicy północnej.

Ceny oleju w Calgary 2020

Joanna Kopacz, agent CIR Realty Biura Pośrednictwa Nieruchomości
Joanna Kopacz, agent CIR Realty Biura Pośrednictwa Nieruchomości

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane współpracą w zakresie kupna lub sprzedaży swojej nieruchomości! >>> Link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here