Marek Mańkowski „Nie pytaj co Twój kraj może zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla swojego kraju.”

0
282
Lawrence Nabozniak youtube channel

Poznałem Lawrence Nabozniaka w roku 1988, kiedy zacząłem pracować w Princes Margaret Hospital w Toronto.

Przez prawie dziesięć lat widzieliśmy się co dzień w pracy, a wkrótce i poza pracą na piwie, na polowaniu na przyjacielskich spotkaniach. Lawrence jest jednym z najbardziej wartościowych i honorowych ludzi, jakich znam i znałem w swoim życiu..

Jest przyjacielem, na którego zawsze można liczyć. To przywilej, że mogę go nazywać swoim przyjacielem. Mimo upływu 32 lat, nasza przyjaźń nigdy się nie zachwiała mimo czasem długich przerw czasowych jak np. mój pięcioletni pobyt w Calgary.

 Lawrence Nabozniak youtube channel iconCenię sobie bardzo jego komentarze na You Tube. Wiem, że płyną z serca i z wielkiej troski o kraj, którego jest ogromnym patriotą i któremu dał z siebie tak wiele w myśl zasady:

„Nie pytaj co Twój kraj może zrobić dla Ciebie, pytaj co Ty możesz zrobić dla swojego kraju.”

Marek Mańkowski

Poniżej jego krótki życiorys napisany jego ręką na moją prośbę parę dni temu:

I grew up as grandchild of eastern european immigrants from the Ukraine who’d carved homesteads out of wild prairie.

My parents, particularly my father who was a veteran of WWII, left me with a deep and abiding love of Canada and the outdoors. That love of Canada led me to enlist in the military, like my father, my uncles, and my brother, to give back to this wonderful country.

I did a 5 yr. stint and got to see a lot of Europe and the middle east. I lucked into the carpentry trade and basically stayed with that for most of my adult working life. I lived and worked in the middle east (Egypt, Israel, Syria, and Saudi Arabia) both as a soldier and a civilian.

Now, as a retiree, I still hunt, fish, and shoot and teach others to appreciate those old skills. I love this country, and I’ve watched in sadness as the current politicians seem determined to destroy it.

Lawrence Nabozniak
Lawrence Nabozniak Toronto Rally August 31, 2019

Having worked with people from literally almost every country in the world, I admire and respect those, from any country, who come here to embrace our freedoms, our lovely country, and who come to add to the wonderful mosaic that is Canada.


Lawrence Nabozniak

 

Polonia Calgary podaj dalej textNAPISZ W KOMENTARZU CO O TYM MYSLISZ !

Podoba Ci sie ten artykul? Podziel sie nim ze znajomymi! Facebook Twitter LinkedIn, Email.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here