NOWY KIEROWCA w ALBERCIE

0
154
Ubezpieczenia w Albercie poster big

Media już od dłuższego czasu rozpisują się na temat podwyżek dotyczących ubezpieczeń na samochód. Brokerom trudno jest przewidzieć ceny dla indywidualnego klienta, ponieważ zależy to od kilku czynników.

Jednak trochę inna jest sytuacja z nowymi kierowcami.
Tu, cena ubezpieczenia dla nowych kierowców jest stała, więc firmy ubezpieczeniowe nie mogą jej zmienić.

Stawka jest regulowana przez rząd i aktualnie wynosi ok $3200 tylko za odpowiedzialność cywilną (Liability oraz Accident Benefits), potocznie mówiąc ubezpieczenie w jedną stronę.

Jeśli kierowca potrzebuje pełnego pokrycia (comprehensive, collision lub all perilis) to cena będzie dwukrotnie wyższa.

Z tego też powodu często dla nowych kierowców poleca się kupowanie używanych samochodów aby uniknąć konieczności wykupienia pełnego pokrycia. Co się zdarza przy nowych autach kupionych na kredyt.
Takiemu kierowcy przez 3 lata nie przysługują zniżki. Oczywiście zakładając, że kierowca nie spowoduje wypadku oraz nie otrzyma mandatów (zatrzymanie przez policjantów). O tym już pisaliśmy w poprzednim artykule Rodzaje mandatów.

A co z kierowcami, którzy posiadają prawo jazdy w Kanadzie lub w USA od kilku lat, np. 4 lub 5, ale nie mają historii ubezpieczeniowej w Ameryce Północnej?

Będzie traktowany tak samo jak świeży kierowca.

A co z kierowcami z innych krajów?

Niestety spotka ich ta sama sytuacja.

Większość firm ubezpieczeniowych wycofało się z honorowania historii ubezpieczeniowej z krajów poza Ameryką Północną i traktowani są jako nowi kierowcy bez żadnej historii i bez doświadczenia.

Dlatego bardzo ważne jest tworzenie swojej historii ubezpieczeniowej tak szybko jak to jest możliwość aby w przyszłości otrzymywać zniżki odpowiednie do doświadczenia.

Zapraszamy Was serdecznie do korzystania z usług naszego serwisu oraz polubienia naszej strony na facebook Ubezpieczenia w Albercie , gdzie dla naszych obserwatorów co jakiś czas czekają niespodzianki.

Pozdrawiamy,
Ubezpieczenia w Albercie

Ubezpieczenia w Albercie posterr

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here