Rodzaje mandatów. Distracted Driving

0
174
Mandaty a Albercie
Rodzaje mandatów. Distracted Driving

W tym artykule przedstawimy Wam kilka najważniejszych rodzajów mandatów, które podlegają bezdyskusyjnej karze, i które kwalifikują się pod tzw. “Distracted Driving”.

Chyba każdy zgodzi się z nami, że najpopularniejszym przewinieniem podczas prowadzenia samochodu jest używanie telefonu. Jest to poważne wykroczenie i nie ma na to żadnego wytłumaczenia. Trzymanie telefonu w ręce czy przy uchu grozi mandatem w wysokości $287 oraz 3 punkty karne, ale nie tylko.

O wpływie na nasze ubezpieczenie pisaliśmy w poprzednim artykule: https://poloniawcalgary.com/mandaty-oraz-ich-konsekwencje/
Na pewno pojawi się pytanie, a co z używaniem telefonu na czerwonym świetle?

Ilu z nas podczas czekania na zielone światło wykorzystuje tę chwilę na sprawdzenie e-mail, wiadomości czy połączeń albo najzwyczajniej sprawdza social media?

Jest to absolutnie zabronione i grozi to mandatem.

Ilu z nas spotkało się z tym, że Panie lub Panowie podczas jazdy, kończą to co zapomniały zrobić w domu?

Na przykład robienie makijażu, mycie zębów? Ciekawostką jest, że na liście znalazły się czynności, które mogą wydawać się irracjonalne, bo czy suszenie, prostowanie lub modelowanie włosów do takich nie należą? Podobne czynności jak golenie się czy obcinanie paznokci także do nich należą. Ciężko wyobrazić sobie taką czynność podczas prowadzenia samochodu, ale z pewnością nie bez powodu trafiły na czarną listę.

Ale to nie koniec.

Wśród zabronionych czynności znajdziemy również używanie laptopa, gier video, aparatów fotograficznych oraz wprowadzanie adresu do GPS.

Pisanie, drukowanie, szkicowanie oraz czytanie gazet, książek i innych wydrukowanych materiałów to też mandat.

Jeśli właściciele domowych zwierząt, takich jak psów i kotów, nie przewożą ich w bezpieczny sposób, podlegają pod wykroczenie „Distracted Driving”.

Konsekwencji może być znacznie więcej. Jeśli podczas „distracted driving” dojdzie do złamania ogólnych przepisów ruchu drogowego, policjant może wręczyć Ci dwa mandaty. Jeden za „distracted driving”, a drugi za złamanie przepisów, np.: przejazd na czerwonym świetle z telefonem przy uchu.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże Wam wpłynąć na zmianę swoich nawyków podczas jazdy lub jeśli Was to nie dotyczy, utwierdzi Was w przekonaniu, że bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze.

A załatwienie tych pilnych spraw może zaczekać kiedy samochód będzie bezpiecznie zaparkowany.

Pozdrawiamy,
Ubezpieczenia w Albercie 

Ubezpieczenia w Albercie

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here