Oil is “dead” – Tak powiedziała Elizabeth May z Liderem Bloku Quebecois Yves-François Blanchet.

“Oil is dead,” says Green leader Elizabeth May. “Oil is never coming back,” says Bloc leader Yves-François Blanchet.

0
58

Chcą, aby kanadyjski sektor naftowy i gazowy został całkowicie zamknięty. Uważają, że wsparcie dla największego podsektora gospodarki Kanady to „bardzo zły pomysł”.

Oil is “dead” - Tak powiedziała Elizabeth May z Liderem Bloku Quebecois Yves-François Blanchet. 1

Lider Blocu nie zdaje sobie sprawy z tego, że Quebec zużywa coraz więcej ropy rocznie z powodu rosnącej floty ciężarówek i SUV-ów, które kupują w Quebec.

Oil is “dead” - Tak powiedziała Elizabeth May z Liderem Bloku Quebecois Yves-François Blanchet. 2
Bloc Québécois Leader Yves-François Blanchet (Photo: Twitter).

Lider Blocu nie zdaje sobie sprawy z tego, że Quebec zużywa coraz więcej ropy rocznie z powodu rosnącej floty ciężarówek i SUV-ów, które kupują w Quebec.

„Myślę, że to bardzo godne ubolewania, że ​​widzieliśmy, jak przywódcy polityczni narodowi walczą z Albertianami i pracownikami energetycznymi w czasie dla nas wielkiego procesu” – powiedział w czwartek Kenney. „To jest przeciwieństwo przywództwa.

„Kanadyjska branża energetyczna zrobiła więcej niż jakakolwiek inna współczesna historia Kanady, tworząc miejsca pracy i dobrobyt, finansując programy społeczne i usługi rządowe oraz jednocząc Kanadyjczyków z naszymi płatnościami wyrównawczymi i przelewami w całym kraju, na które Alberta włożyła ponad 600 miliardów dolarów przez ostatnie dziesięciolecia, głównie dzięki naszym zasobom energetycznym. ”

Kenney powiedział, że Quebec zużywa 60 000 baryłek ropy dziennie i zauważył, że w prowincji odnotowano gwałtowny wzrost liczby SUV-ów i większych pojazdów.
Quebecowcy krytykują olej Alberty, ale kupują więcej benzyny, SUV-y, większe domy:
„Cieszą się z korzyści płynących z życia w nowoczesnej gospodarce przemysłowej, która opiera się na dostępie do przystępnej cenowo energii, z których większość – z czego połowa dla Quebecu – pochodzi z Alberty” – powiedział.

Uwielbia mówić, dlaczego uważa, że ropa jest zła, ale w obliczu niewygodnej prawdy, że Quebeci konsumują ją, coraz więcej z roku na rok, nie ma prawdziwej odpowiedzi.

Zobacz odpowiedź Jasona w legislaturze

Elizabeth May
Former Green Party of Canada leader Elizabeth May (Photo: David J. Climenhaga).

Potem jest Elizabeth May. Mówi, że ropa naftowa jest „martwa” – ale rutynowo używa samolotów, pociągów, promów i samochodów do wykonywania swojej pracy.

Dla polityków atakujących nasz sektor energetyczny wydaje się, że żyją według mantry, ropy dla mnie, ale nie dla ciebie.

Faktem jest, że nasz sektor energetyczny będzie kluczową częścią powrotu gospodarczego Alberty i Kanady. Jeśli zaatakujemy energię Alberty, nic nie pomoże Kanadzie i pomaga tylko krajom takim jak Arabia Saudyjska i Rosja.

Możesz pomóc odepchnąć.

Poprosiliśmy Albertanów o podpisanie petycji, aby pokazać Albertanom powrót naszego sektora energetycznego. Pomóż wysłać wiadomość do Bloc Quebecois i Elizabeth May, pokazując dzisiaj swoje poparcie.

Dolacz i podpisz petycje >>>
Domagaj się akcji z Ottawy, stań przy naszym sektorze energetycznym <<<

Obiecaliśmy Albertanom, że będziemy walczyć z nieuczciwymi atakami i właśnie to robimy.

Brian White napisał:

“Pieniądze to czas! 13 miliardów dolarów płatności wyrównawczych z Alberty do Quebecu to równowartość 429 894 LAT pracy rocznie. To 1,28 lat pracy na pracownika zatrudnionego w Albercie z 337 000 osób, które kiedyś pracowały. Teraz nasz sektor energetyczny jest w ruinie dzięki liberałom z Trudeau, Bloku, NDP i Zielonych. Idioci zabili swoją złotą gęś!”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here