Nenshi zezwala meczetom w Calgary na nadawanie maghrib Azan przez głośniki.

0
78

UPDATE 28 May 2020

UK Islamic groups want to make special Ramadan public call to prayer permanent >>>
https://www.rebelnews.com/islamic_groups_want_to_make_special_ramadan_public_call_to_prayer_permanent?fbclid=IwAR3pgct5plV99omgOxBQG7CIfVdrgcjt14qpxR48L2bXxY3Qv9U-1VOt0MY

To appease the Muslim population of North America and with a great push by Islamists, some politicians and administrators have allowed the call to prayer known as Azaan to be publicly broadcast this Ramadan over a loudspeaker in chosen Mosques, while amending local coise bylaws.

Easter was canceled, Ramadan is Ok

LL and Dan Dicks – Here’s What We Think About The Call To Prayer
ZOBACZ VIDEO ponizej (embedded Link zeby dodac je na stronie nie dziala…)

https://youtu.be/TK5WUVEXmBk

Burmistrz Naheed Nenshi, który sam jest muzułmaninem, dał lokalnej społeczności zezwolenie na łamanie przepisów dotyczących hałasu raz dziennie przez nadawanie połączenia przez głośniki.

Burmistrz Calgary, Naheed Nenshi, zezwolił meczetom Calgary na złamanie miejskiego hałasu, wzywając ludzi do modlitwy podczas Ramadanu.

Ramadan jest dziewiątym miesiącem kalendarza islamskiego, obserwowanym przez muzułmanów na całym świecie jako miesiąc postu, modlitwy, refleksji i wspólnoty. W tym roku potrwa od 23 kwietnia do 23 maja.

Pięć razy dziennie meczety mają nawoływać wierzących, aby przyszli i modlili się – a Nenshi, sam muzułmanin, dał lokalnej społeczności zezwolenie na łamanie przepisów dotyczących hałasu raz dziennie, transmitując wezwanie przez głośniki.


To grupy muzułmańskie z Calgary poprosiły Nenshi o zgodę na nadawanie.
„Obserwowanie Ramadanu jest bardzo ważną porą roku i wiem, że muzułmaninowi Ummah trudno jest upamiętnić ten święty miesiąc bez modlitwy w zborze, przerywając post z dalszą rodziną i przyjaciółmi i gromadząc się dla Eid”, napisał przywódca muzułmański w List z 8 maja uzyskany przez Western Standard.

„Starając się rozbudzić radość i poczucie wspólnoty w Ummah, skontaktowałem się z naszym zespołem zarządzającym i poprosiłem go o uwzględnienie twojego żądania bez naruszania przepisów dotyczących hałasu.

Burmistrz Naheed Nensi
„Z przyjemnością informuję was, że raz w ciągu dnia na modlitwę o zachodzie słońca w pozostałej części Ramadanu zostanie przyznane zwolnienie na podstawie regulaminu. Poprosimy, aby transmisja trwała nie dłużej niż pięć minut każdego wieczoru. ”

Nenshi poprosił przywódcę muzułmańskiego o skontaktowanie się z urzędnikami, którzy będą transmitować meczety, aby miasto mogło doradzać w sprawie obszaru. Hałas w mieście stanowi, że nielegalny hałas może obejmować między innymi „krzyki, krzyki, głośną muzykę, rogi, elektronarzędzia i powietrze klimatyzatory. ”Podaje, że hałas wytwarzający 85 decybeli (dBA) mierzony w ciągu 15 minut w ciągu dnia jest również nielegalny.
Badanie przeprowadzone przez Uniwersytet Purdue opisuje 85 decybeli jako: „Śmieci, zmywarka do naczyń, przeciętna fabryka, pociąg towarowy (na 15 metrach). Myjnia samochodowa przy 20 stóp (89 dB); estakada samolotu śmigłowego przy 1000 stóp (88 dB); ciężarówka z silnikiem Diesla 40 mil na godzinę przy 50 stopach (84 dB); pociąg z silnikiem Diesla przy prędkości 45 km / h przy prędkości 100 stóp (83 dB). Mikser do żywności (88 dB); frezarka (85 dB); wywóz śmieci (80 dB).

By Dave Naylor
Dave Naylor jest redaktorem prasowym Western Standard

Western-Standard

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here