Premier Jason Kenney przeprasza za kontrowersje związane z kolacją w Sky Palace.

Do as I say, not as I do

0
75
Premier Alberta Jason Kenney Sky Palace.

Premier Alberta Jason Kenney wzywa opinię publiczną do dłuższego trzymania się obecnych ograniczeń COVID-19, dopóki więcej osób nie otrzyma szczepionki ($$$) i rzeczy „wrócą do normalnosci”..

A w międzyczasie po tym jak on i jego staff zostal na goraco przylapany…

Premier Alberty Jason Kenney przeprosił za nieprzestrzeganie środków dystansu społecznego podczas wieczornego spotkania z ministrami i pracownikami gabinetu na terenie legislatury Alberty.

Jason Kenney przyznał, że nie wszyscy podczas jego „roboczej kolacji” na przestronnym patio na zewnątrz w zeszłym tygodniu mogli zachować dystans społeczny. Spotkanie odbyło się w tak zwanym Sky Palace i obejmowało samego Kenneya, kilku jego ministrów i butelkę whisky.

Po dniach zamieszek w prowincji, podczas których premier Alberty i jego sztab utrzymywali, że żadne zasady nie zostały złamane, Kenney powiedział mediom, że „szczerze przeprosił” za wyprowadzenie spotkania na zewnątrz, co, jak mówi, było zgodne z jego przekonaniem. zgodne z wytycznymi prowincji.

„Myślałem, że to rozsądne i zgodne z zasadami, aby zrobić to na zewnątrz, ale jasne jest, że w niektórych momentach nie byliśmy wszyscy oddaleni od siebie o dwa metry i naprawdę tego żałuję”.

Zdjęcia od nieznanego fotografa zrobione w zeszłym tygodniu i opublikowane online pokazują Kenneya z garstką starszych ministrów siedzących przy stole na patio Sky Palace, zestawu pokoi w budynku w pobliżu legislatury. Stół nakryty jest białym obrusem i zaśmiecony kilkoma butelkami wina i butelką whisky.

Zdjęcia poruszyły nerwy w prowincji, gdzie niektórych przywódców oskarża się o nietraktowanie poważnie zasad zdrowia publicznego.

W czasie wakacji garstka członków Zgromadzenia Ustawodawczego (MLA) i rządu wyjechała poza prowincję, łamiąc zalecenia dotyczące unikania niepotrzebnych podróży. Wiosną 15 rządowych MLA podpisało list krytykujący ograniczenia dotyczące zdrowia publicznego.

Sky Palace ma w Albercie szczególne znaczenie. Była premier Alison Redford próbowała przekształcić go w luksusowy apartament, a zestaw pokoi jest symbolem uprawnień rządowych w prowincji preriowej, mimo że od tego czasu został zamieniony z powrotem w biura.

Zdjęcia rozzłościły wielu, w tym minister gabinetu Leela Aheer, która w weekend odwiedziła Facebooka, by publicznie poprosić Kenneya o przeprosiny. Ale premier początkowo zaprzeczał jakimkolwiek wykroczeniom. W odpowiedzi na e-mail od Gwiazdy w zeszłym tygodniu, jego sekretarz prasowy zauważył, że „kolacja robocza” odbyła się na świeżym powietrzu i odniósł się do wytycznych dotyczących ponownego otwarcia.

Nowe zasady, które weszły w życie w zeszły wtorek, pozwalają na spotkania na świeżym powietrzu. Ale mówią, że dystans społeczny musi zostać zachowany. W poniedziałek melodia Kenneya się zmieniła.

Premier Alberty Jason Kenney
Premier Alberty Jason Kenney

Chociaż podkreślił, że uważa, że przeniesienie spotkania na zewnątrz byłoby zgodne z przepisami zdrowotnymi, i dodał, że personel podjął środki ostrożności, w tym dodanie dodatkowych stolików, przeprosił za stworzenie wrażenia, że zasady zostały złamane. „Musimy dawać wyższy przykład, wyższy próg postępowania”.

Według biura premiera „kolacja robocza” obejmowała ministra zdrowia Tylera Shandro i przywódcę rządu oraz ministra środowiska i parków Jason Nixon wraz z innymi pracownikami politycznymi.

Premier Jason Kenney przeprasza za kontrowersje związane z kolacją w Sky Palace. 1

Coraz wiecej glosow wzywa Jasona Kenney do rezygnacji z UCP!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here