Portrety polonijne: Lech Kalamat

0
319
Lech Kalamat Artysta Calgary

Lech rozpoczął swoją artystyczną podróż ponad 40 lat temu od poezji, wzornictwa przemysłowego i rzeźb z drewna korzeniowego.

Ostatnio jednak Lech wykorzystał doświadczenia z podróży po świecie i zamiłowanie do natury, aby zaprezentować swoje nowe media – obrazy akrylowe i olejne.

Jego bystre oko przez obiektyw aparatu pozwoliło mu wyrzeźbić, fotografować i malować kolekcję inspirowaną krajobrazem Gór Skalistych w zachodniej Kanadzie i kulturą Arktyki.

Lech skupia się na swojej głównej melodii malarskiej; podobnie jak w przypadku instrumentu muzycznego, dostraja paletę kolorów i dodaje elementy tekstury, głębi i rytmu

Kiedy Kanada zbliża się do następnej rocznicy, zadałem sobie pytanie, co definiuje naszą kanadyjską tożsamość w zachodnim krajobrazie rolniczym?

Po raz pierwszy pokazujemy kolekcję zanikającej architektury pól uprawnych, która kształtowała naszą tożsamość od ponad stu lat. Ta wystawa przedstawia migawki z przeszłości, a zwłaszcza rozpadu szop i stodół.

Dziś są narodowymi symbolami tego, co uczyniło nasz kraj tym, czym jest dzisiaj. Kręgosłup i duma naszej kanadyjskiej kultury pól uprawnych. Te wiejskie budynki są częścią naszego dziedzictwa. Namalowany przez Lecha Kalamata

Zarchiwizowana zawartość  Lech Kalamat
Obraz namalowany przez Lecha Kalamata

Oto jest ocena jego dzialalnosci przez osobe, ktora odwiedzila art show:

Reminescencje powystawowe:

-Udana wystawa Lecha w Public Library – niestety biblioteka zostala zamknieta w polowie miesiaca z powodu Covi-Covi…

Wystawa malarstwa i fotografii Marzeny Klimeckiej i Lecha Kalamata
Wystawa Lecha Kalamata Calgary Alberta

“Leszek w ostatniej chwili dolaczyl do innej wystawy zorganizowanej przez Calgary Community Painters Society. “Pallete Fine Art Show and Sale” mial miejsce w Triwood Community Hall.

Byla to naprawde ciekawa impreza , biorac pod uwage roznorodnosc tematow wystawianych prac, ich piekno i ilosci ( kilkaset obrazow ).

Moge dodac, ze Calgary Community Painters Society organizuje podobne imprezy regularnie – i naprawde warto je zobaczyc.

Leszek bedzie najbardziej poinformowany o terminach wystaw poniewaz jest czlonkiem Society, wiec kieruj pytania do niego..”

Pozdrowienia – A

Ps. zapomnialbym wspomniec , ze Lechu wydal ostatnio 4 ksiazki , glownie poezje ( zobacz ponizej)

Lech Kalamat Calgary wydane kiazki

Lech Kalamat “MUZYKA”

Kontakt z autorem Lech Kalamat, lech.kalamat@gmail.com numer telefonu 403-301-4937

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here