Przeprowadzka do Calgary w 2024 roku? Wszystko, co musisz wiedzieć…

Moving to Calgary in 2024?! Everything You Must Know..

0
22
Joanna Kopacz CIR Realty Agent

Marzec odzwierciedla silny rynek sprzedawców i wzrost cen. Sprzedaż w marcu wzrosła do 2,664 sztuk, co oznacza wzrost o 10% rok do roku i znacznie więcej niż długoterminowe tendencje. Chociaż w porównaniu z zeszłym miesiącem liczba nowych listingów rzeczywiście wzrosła, liczba 3,172 lokali nadal była niższa od średniej obserwowanej w marcu i niewystarczająca w stosunku do sprzedaży, aby wpłynąć na jakąkolwiek zmianę sytuacji w zakresie podaży. W marcu wskaźnik sprzedaży do nowych listingów wzrósł do 84%, a miesiące podaży spadły poniżej jednego miesiąca.

„Tak trudnych warunków w marcu nie widzieliśmy od 2006 roku, kiedy to ostatni raz odnotowaliśmy wysoki poziom migracji między prowincjami i miesiące dostaw poniżej jednego miesiąca” – powiedziała Ann-Marie Lurie, główna ekonomistka w CREB®. Co więcej, wkraczamy trzeci rok z rzędu na rynek faworyzujący sprzedającego, gdyż dwuletni gwałtowny wzrost migracji spowodował wzrost popytu i przyczynił się do spadku podaży odsprzedaży i wynajmu. Biorąc pod uwagę, że dostosowania podaży wymagają czasu, nie jest to zaskoczeniem, że w dalszym ciągu obserwujemy presję na wzrost cen domów.”

Poziom zapasów spadł w przypadku nieruchomości o cenie poniżej $1,000,000, przy czym najbardziej gwałtowny spadek nastąpił w przypadku domów o cenie poniżej $500,000. W marcu na stanie magazynowym były 2,532 jednostki, o 22% mniej niż w roku ubiegłym i o połowę mniej niż tradycyjnie w marcu.

W marcu nieskorygowana łączna referencyjna cena mieszkań wzrosła do $597,600, co oznacza wzrost o 2% w stosunku do poprzedniego miesiąca i prawie 11% więcej niż w roku ubiegłym. Ceny wzrosły we wszystkich typach nieruchomości, przy czym najbardziej znaczący wzrost rok do roku nastąpił w przypadku stosunkowo tańszych domów szeregowych i apartamentów

AKTUALIZACJA RYNKU MIESZKANIOWEGO Z MARCA 2024 (1 kwietnia 2024 roku)

Joanna Kopacz, agent CIR Realty Biura Pośrednictwa Nieruchomości

Jesli chcesz kupic dom w 2024 r., warto zrobic to wczesniej niz pózniej, poniewaz ceny domów maja wzrosnac w niektórych czesciach Alberty. Zadzwon (403) 271 0600, (403) 714 8540 po bezplatna konsultacje! Sprzedaz, kupno, wynajem jednostek komercyjnych, domow wielorodzinnych, sklepow, magazynow, warsztatow, manufaktur I fabryk. ,, Zapewniam rzetelne i fachowe uslugi. Najwiekszą satysfakcje sprawia mi zadowolenie Klienta z mojego serwisu.”

Domy wolnostojące

Sprzedaż domów jednorodzinnych wzrosła w marcu, ale prawdopodobnie została ograniczona przez liczbę nowych listingów pojawiających się na rynku. W marcu liczba nowych ofert wyniosła 1,386 w porównaniu do 1,151 sprzedaży, co spowodowało wzrost wskaźnika sprzedaży do nowych ofert do 83%. Zapasy również pozostały stosunkowo stabilne w porównaniu do poprzedniego miesiąca, ale były o 24% niższe od poziomów z ubiegłego roku i prawie 60% niższe od długoterminowych trendów z marca. Poziom zapasów spadł we wszystkich przedziałach cenowych, ale najbardziej znaczący spadek nastąpił w dolnym przedziale cenowym. Ogółem 71% dostępnych zapasów w marcu kosztowało powyżej $700,000.

Niskie zapasy w porównaniu do sprzedaży spowodowały, że miesiące dostaw spadły poniżej jednego miesiąca, co spowodowało dalszy wzrost cen. Nieskorygowana cena odniesienia wolnostojącego wzrosła do $739,700, co oznacza miesięczny wzrost o prawie 3% i wzrost rok do roku o 14%. Największe zyski rok do roku odnotowano w najtańszych dzielnicach Północno-Wschodnich i Wschodnich.

Bliźniaki

Dostępność dostaw w dalszym ciągu ciąży na sektorze rynku bliźniaków. W marcu odnotowano 260 nowych listingów i 250 sprzedaży, co spowodowało wzrost wskaźnika sprzedaży do nowych ofert do 96%. Zapobiegło to poprawie stanu zapasów, a miesiące dostaw spadły poniżej jednego miesiąca. Spadek zapasów wynika głównie z nieruchomości o cenie poniżej $600,000.

Ograniczona podaż i rosnący popyt spowodowały dalszy wzrost cen w marcu. Nieskorygowana cena referencyjna osiągnęła poziom $658,000, czyli prawie o 3% więcej niż w zeszłym miesiącu i 14% więcej w porównaniu z marcem ubiegłego roku. Ceny wzrosły we wszystkich dzielnicach miasta, przy czym wzrost rok do roku wahał się od 11% w najdroższej części centrum miasta do 25% w najtańszym rynku w dzielnicy Wschodniej.

Domki szeregowe

W marcu wzrosła zarówno sprzedaż, jak i liczba nowych listingów. Jednakże przy 536 nowych ofertach i 449 sprzedaży stosunek sprzedaży do nowych ofert wzrósł do 84%, zapobiegając znaczącym miesięcznym zmianom poziomu zapasów. Przy dostępności 355 lokali poziom zapasów był o 12% niższy od ubiegłorocznego i 53% niższy od długoterminowych trendów w marcu. Spadek poziomu zapasów był spowodowany nieruchomościami wycenionymi poniżej $400,000, przy czym poziom zapasów wzrósł o 35% w przypadku nieruchomości o cenach powyżej $400,000.

Nieskorygowana cena referencyjna wzrosła w marcu, osiągając $448,700, co stanowi miesięczny wzrost o prawie 3% i ponad 20% więcej niż poziomy odnotowane o tej porze ubiegłego roku. Najwolniejszy wzrost cen referencyjnych odnotowano w droższym City Center, przy czym najwyższy wzrost odnotowano w najtańszych dzielnicach miasta.

Apartamenty

Sprzedaż w marcu wyniosła 814 sztuk, co przełożyło się na rekordową sprzedaż w pierwszym kwartale wynoszącą 1,940 sztuk, czyli o prawie 31% więcej niż w roku ubiegłym. Liczba nowych listingów również poprawiła się w ciągu pierwszych trzech miesięcy roku, ale przy wskaźniku sprzedaży w marcu do nowych ofert na poziomie 82% i miesiącu podaży wynoszącym jeden miesiąc, warunki sprzyjały sprzedawcom apartamentów.

Popyt na tańsze domy wspierał rozwój nieruchomości typu apartamenty, ale trudne warunki również przyczyniły się do dalszego wzrostu cen. W marcu ceny referencyjne osiągnęły poziom $337,700, czyli o ponad 2% więcej niż w zeszłym miesiącu i o 17% więcej niż poziomy odnotowane w marcu ubiegłego roku.

„Agent nieruchomości może przeprowadzić nabywcę domu lub sprzedawcę przez cały proces i pomóc uniknąć zgadywania”.

Jesli chcesz kupic dom w 2023 r., warto zrobic to wczesniej niz pózniej, poniewaz ceny domów maja wzrosnac w niektórych czesciach Alberty w przyszlym roku.

Joanna Kopacz, agent CIR Realty Biura Pośrednictwa Nieruchomości
Joanna Kopacz, agent CIR Realty Biura Pośrednictwa Nieruchomości

Zapraszam wszystkie osoby zainteresowane współpracą w zakresie kupna lub sprzedaży swojej nieruchomości! >>> Link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here