Ultraszybka tuba “TransPod” przetransportuje ludzi między Edmonton i Calgary w 30 minut

0
204

Firma, która projektuje ultraszybkie technologie transportowe, ma nadzieję, że prowincja poprze jej propozycję prywatnego finansowania, które, według niej, doprowadziłoby transport ludzi z Edmonton do Calgary w około 30 minut.
TransPod stoi za szybkim układem hiper-pętli, w którym pojazdy pasażerskie i towarowe pod ciśnieniem poruszają się w środowisku rurki niskociśnieniowej. Według firmy pojazdy byłyby napędzane elektrycznie napędzanym napędem magnetycznym.
„Projektujemy i budujemy pojazd, który będzie podróżował w rurze, w której usuwasz większość powietrza, aby osiągnąć podobną prędkość jak samolot. Dzięki napędowi elektromagnetycznemu ”, powiedział prezes i współzałożyciel TransPod Sebastien Gendron w wywiadzie dla Global News Radio 770 CHQR we wtorek.

„To dosłownie samolot bez skrzydeł” – wyjaśnił.

„Cała technologia, której używamy, pochodzi z przemysłu lotniczego. Potrzebujesz kabiny, kabiny ciśnieniowej, aby ludzie mogli oddychać w taki sam sposób, jak my robimy to w samolocie. Wszystkie opcje istnieją podobnie do tego, co mamy w samolocie. Sam kadłub jest bardzo podobny. Więc to nie wygląda jak pociąg ”.
System transportu rurowego podążałby za QEII między dwoma największymi miastami Alberty. Zdaniem CEO technologia ta może osiągać maksimum przy prędkości 1000 km / h.

„Podstawową reakcją ludzi jest:„ Och, mój Boże. To będzie szalone dla ludzkiego ciała i tak dalej. ”Ale tak nie jest. Przyspieszenie i opóźnienie będzie podobne do metra – powiedział Gendron.

„Aby osiągnąć maksymalną prędkość, musisz pokonać od 25 do 50 kilometrów, a jednocześnie zmniejszyć prędkość. Tak naprawdę w zasadzie system transportu, który może poruszać się z dużo większą prędkością niż to, co znamy dzisiaj. ”
Gendron powiedział, że pojazdy będą miały długość 25 metrów, mniej więcej taką samą wielkość jak autokar lub autobus. Powiedział, że każdy pojazd może pomieścić około 50 osób lub 10 ton ładunku. Plan określa przystanki w centrum Calgary, na lotnisku Calgary, w Red Deer i na lotnisku Edmonton.
Gendron powiedział, że transport rur będzie zasilany kombinacją energii słonecznej i elektrycznej.
Gendron powiedział, że obecna koncepcja będzie finansowana „w 100% prywatnie”.

Ultraszybka tuba "TransPod" przetransportuje ludzi między Edmonton i Calgary w 30 minut 1
Renderings of TransPod’s high-speed hyperloop transportation system. Courtesy, TransPod


Gendron dodał, że nie ma jeszcze takich pełnowymiarowych linii tego rodzaju.

Prezes powiedział, że poprzedni rząd przeznaczył około 10 kilometrów ziemi, wzdłuż autostrady 2 około godziny na północ od Calgary, aby firma zbudowała pierwszą fazę projektu i zakończyła walidację technologii systemu. Jednak Gendron powiedział, że chociaż mieli prawo zbudować tor testowy, ówczesny rząd NDP chciał, aby zdemontowali linię po zakończeniu fazy testowej.
„Nie możemy tego zrobić. Musimy zapewnić tym inwestorom widoczność na etapie początkowym, w którym oczekują zwrotu z inwestycji… Aby sfinansować tę ścieżkę testową, musi ona być częścią przyszłej linii komercyjnej ”.
Teraz TransPod szuka listu poparcia od rządu UCP.

„Nasi prywatni inwestorzy szukają drogi do kontraktu, więc są gotowi przejąć z nami teraz ryzyko na wczesnym etapie”, powiedział Gendron.

W oświadczeniu UCP stwierdził, że „jest otwarty na nowe i innowacyjne propozycje sektora prywatnego mające na celu zwiększenie możliwości transportu dla mieszkańców Albertans.
„Nie otrzymaliśmy jeszcze propozycji od TransPod, ale z niecierpliwością czekamy na jej sprawdzenie, jeśli i kiedy ją otrzymamy”, oświadczył we wtorek transport Alberty.
Rzeczniczka Alberta NDP, Leah Ward, potwierdziła, że ​​powiedziała firmie, że jeśli uda jej się zdobyc dolary do dalszego rozwoju, zapewni grunt pod miejsce do testowania w jednym z korytarzy transportu.
„Zrobiliśmy to, aby pomóc firmie zabezpieczyć federalne finansowanie i dotacje” – powiedział we wtorek Ward.

Ultraszybka tuba "TransPod" przetransportuje ludzi między Edmonton i Calgary w 30 minut 2
Renderings of TransPod’s high-speed hyperloop transportation system. Courtesy, TransPod


W tym tygodniu Gendron jest w Albercie, mając nadzieję na wsparcie planu.

„Powiedziałbym, że jeśli rząd UCP jest otwarty na biznes, jest to zazwyczaj projekt, w którym poziom ryzyka jest dość niski.”

Firma chciałaby rozpocząć budowę w pierwszej fazie na początku 2022 roku. Szacuje, że budowa potrwa od 12 do 18 miesięcy, a następnie dwa lata testów w celu zapewnienia bezpieczeństwa dla pasażerów i towarów.
„Patrzymy na certyfikację w 2025 r. Przez organ regulacyjny, taki jak Transport Canada lub komisja transportowa z Unii Europejskiej.”
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Gendron ma nadzieję, że pełna linia będzie gotowa do 2030 roku.
Gendron szacuje, że bilet w jedną stronę kosztowałby od $40 do $60.

By Caley Ramsay Global News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here