Wieczór z Janem Lisieckim.

Taylor Centre for the Performing Arts Presents An Evening With Jan Lisiecki

0
37
An Evening with Jan Lisiecki | March 11th at Bella Concert Hall.

11 marca urodzony w Calgary pianista, który swoje wczesne lata spędził kształcąc się w Mount Royal Conservatory, triumfalnie powraca z programem, który zaprezentuje dziesiątki charakterystycznych dzieł Chopina, Bacha, Rachmaninowa, Szymanowskiego, Messiaena i Góreckiego… oferując unikalny wgląd w kunszt kompozytorów i wykonawcy.

Osobista wiadomość od pianisty Jana Lisieckiego

Interpretacje i technika Jana Lisieckiego świadczą o dojrzałości wykraczającej poza jego wiek. Dwudziestoośmioletni Kanadyjczyk wspomina półtorej dekady kariery na największych scenach świata, na których daje ponad sto koncertów rocznie.

Lisiecki blisko współpracuje z najwybitniejszymi dyrygentami i orkiestrami naszych czasów. W tym sezonie debiutuje z Filharmonią Berlińską oraz ma recital w Stern Auditorium w Carnegie Hall. Wystąpi także w Goldener Saal w wiedeńskiej Musikverein z Bamberg Symphony i Manfredem Honeckiem, a przez kolejne dwa sezony wykona pełny cykl wszystkich pięciu koncertów Prokofiewa.

Jan Lisiecki at the Bella s

W czerwcu zakończył sezon jako artysta-rezydent zarówno w Elbphilharmonie w Hamburgu, jak i Filharmonii w Kolonii. Jego ostatni program recitali, którym zakończył rezydencję w Elbphilharmonie, odbył się w ponad 50 miastach na całym świecie, m.in. w Sali Głównej Konzerthaus w Wiedniu, Chicago Symphony Hall, La Scali w Mediolanie, Seoul Arts Centre i w São Paulo.

Ostatnio zaproszeni ponownie wystąpili z New York Philharmonic, Cleveland Orchestra, Boston Symphony i Chicago Symphony, a także Orchestre de Paris i Staatskapelle Dresden. Lisiecki występuje na najważniejszych letnich festiwalach w Europie i Ameryce Północnej, występował na festiwalu w Salzburgu, a w lipcu po raz trzeci wystąpił na BBC Proms.

Wieczór z Janem Lisieckim

Już w wieku 15 lat Jan Lisiecki otrzymał ekskluzywny kontrakt płytowy z Deutsche Grammophon. Od tego czasu nagrał dziewięć płyt, które zostały nagrodzone nagrodami JUNO Award, ECHO Klassik, Gramophone Critics’ Choice, Diapason d’Or i Edison Klassiek.

W wieku osiemnastu lat otrzymał zarówno nagrody Leonarda Bernsteina, jak i nagrodę dla młodych artystów magazynu Gramophone, stając się najmłodszym w historii laureatem tej ostatniej. W 2012 roku został mianowany Ambasadorem UNICEF w Kanadzie.

Pamietacie jak gral dla nas w Calgary 7 lat temu?

Taylor Centre for the Performing Arts Presents An Evening With Jan Lisiecki
Monday, March 11, 2024
7:30PM-10:00PM
Bella Concert Hall Calgary, AB

An Evening with Jan Lisiecki | March 11th at Bella Concert Hall.

Aby uzyskać więcej informacji i kupić bilety, odwiedź stronę https://tickets.mru.ca/eventperformances.asp?evt=534

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here