Założyciele JCCF przemawiają podczas Walk for Freedom w Calgary Olympic Plaza w niedzielę 15 listopada 2020 r.

John Carpay, guest speaker at the Calgary, November 15, 2020 Walk for Freedom Protest

0
125

CALGARY: Justice Centre, non-profit, bezstronna, niepolityczna kancelaria prawna interesu publicznego, ostrzegła dziś dyrektora Calgary Emergency Management Tom Sampson i burmistrza Naheeda Nenshi, ktorzy groza nałożeniem 28-dniowego „wyłącznika automatycznego” (rodzaj środka regulacyjnego, który służy do tymczasowego wstrzymania handlu w miescie)

ZOBACZ zdjecia i wideo przygotowane przez naszego korespondenta z centrum miasta Leszka M. DZIEKUJEMY!

Zamknięcie miasta Calgary spowoduje natychmiastowe podjęcie działań prawnych!.

W niedzielę 15 listopada 2020 r. Pan Sampson powiedział CBC News, że Calgary powinno wprowadzić 28-dniową blokadę „wyłącznika”, wyłączając wszystkie „zbędne” usługi.

W wielu tweetach z 14 listopada Sampson opisał rosnące infekcje jako nadchodzące tsunami. „Ta druga fala jest duża i może dotknąć nasz system opieki zdrowotnej” – napisał na Twitterze. „Musimy powstrzymać rozprzestrzenianie się Covid-19, nie ma tu zbyt wiele do dyskusji… syrena tsunami zawodzi”.

Misją Centrum Sprawiedliwości jest ochrona Karty wolności Kanadyjczyków do gromadzenia się, gromadzenia się i oddawania czci oraz odrzucanie destrukcyjnych ograniczeń, które nie mają uzasadnionej podstawy.

 Sampsona Nenshi

W piśmie z ostrzeżeniem prawnym wysłanym do pana Sampsona 17 listopada i skopiowanym do burmistrza Calgary, Centrum Sprawiedliwości stwierdziło:

Twoja groźba zamknięcia miasta Calgary jest rażącą uzurpacją władzy. Nie ma żadnego ustawowego upoważnienia dla proponowanego przez ciebie wykonania tej władzy, ani historycznego precedensu dla użycia takiej nadzwyczajnej władzy w historii tego narodu przez urzędnika takiego jak ty. Żadne takie uprawnienia nie są Ci przekazane na mocy Ustawy o samorządzie gminnym ani Konstytucji Kanady.

Ponadto nie jesteś pracownikiem służby zdrowia w prowincji Alberta. Zagrożenie ze strony szefa zarządzania kryzysowego w Calgary nie jest oparte na odpowiednich faktach i nie uwzględnia danych AHS dotyczących rzeczywistych zgonów z powodu COVID-19, hospitalizacji i pojemności OIOM-u.

Z własnych danych AHS jasno wynika, że 97% osób, które zachorowały na COVID-19, jest całkowicie bezobjawowych lub tylko nieznacznie chorych.

Oprócz braku wiarygodności testów PCR, mniej niż 3% tych „przypadków” dotyczy osób wymagających hospitalizacji.

Jeśli chodzi o twierdzenia, że system opieki zdrowotnej grozi przekroczeniem, najnowsze statystyki AHS pokazują, że pacjenci z COVID-19 używają obecnie mniej niż 3% łóżek szpitalnych w Albercie.

Jak zapowiedział rząd prowincji w kwietniu, pojemność OIOM-u może zostać rozszerzona do 1374 łóżek; obecnie pacjenci z COVID-19 wykorzystują tylko 4% całkowitej pojemności ICU. COVID-19 nie ma znaczącego wpływu na oczekiwaną długość życia populacji.

Ponad 80% zgonów miało miejsce wśród osób starszych i już chorych przebywających w domach długoterminowych, prawie dwa razy więcej niż w innych krajach rozwiniętych. Średnia długość życia osób przyjętych do domu opieki to zaledwie 12 miesięcy.

Ponad 27,000 mieszkańców Alberty umiera każdego roku, w tym 449 zgonów spowodowanych zatruciem opioidami. Od marca 2020 roku 423 mieszkańców Alberta zmarło na COVID-19, mniej niż 2% wszystkich zgonów.

Od marca hospitalizowano 1,278 osób, a 220 wymagało ICU. W latach 2017-18 z powodu grypy hospitalizowano 3097 osób, a na ICU przyjęto 249 osób.

Nasz system szpitalny nie rozpadł się. „Polityka blokowania sparaliżowała naszą gospodarkę i społeczeństwo. Większość małych firm nie przetrwa kolejnej blokady. Zdrowie psychiczne i fizyczne ludzi ogromnie ucierpiało z powodu nadmiernego zaangażowania rządu ”– stwierdza prawnik i prezes Centrum Sprawiedliwości John Carpay.

„Mieszkańcy Alberty umarli i umierają z powodu odwołanych operacji, opóźnionej diagnozy raka, przedawkowania narkotyków i samobójstw. Blokady spowodowały poważne szkody dla pacjentów, którym odmówiono dostępu do ich fizjoterapeutów, masażystów, optometrystów, kręgarzy, osteopatów, podiatrów i dentystów. Poza uprzywilejowanym sektorem publicznym niezliczeni mieszkańcy Alberty popadli w bezrobocie, biedę i rozpacz. Gospodarka została zdziesiątkowana, a nadzieje i przyszłość dziesiątek tysięcy mieszkańców Alberty zostały zniszczone nie z powodu wirusa, ale z powodu polityki opartej na strachu, a nie na faktach ”

– dodaje Pan Carpay.

Emerytura i pensja pana Sampsona jako funkcjonariusza publicznego są bezpieczne. Zamknięcie miasta nie pociągnie za sobą żadnych konsekwencji finansowych ani dla niego, ani dla burmistrza Naheeda Nenshi.

Rzeczywiście, pan Sampson już ogłosił zamiar przejścia na emeryturę przed końcem listopada, mówiąc Calgary Herald: „Za mną są mądrzejsi i jaśniejsi ludzie”.

„Zwróciliśmy uwagę na miasto Calgary, burmistrza Nenshi i pana Sampsona. Natychmiast rozpoczniemy postępowanie sądowe w sprawie nakazu, jeśli będą próbowali kontynuować groźby zamknięcia miasta Calgary, które narusza nasze najbardziej podstawowe swobody wynikające z Karty bez uzasadnienia faktycznego ”– kontynuuje Carpay.

Wzywamy urzędników rządowych do skupienia się na ochronie osób bezbronnych, zamiast arbitralnego ograniczania wolności zdrowych obywateli, co nie będzie miało wpływu na zmniejszenie ryzyka przenoszenia wirusa wśród bezbronnych osób starszych w domach opieki” – podsumowuje Carpay.

SUPPORT INDEPENDENT MEDIA

Justice Centre for Constitutional Freedoms logo
The Justice Centre for Constitutional Freedoms

The Justice Centre for Constitutional Freedoms provides legal representation free of charge, to protect the rights and freedoms of all Canadians, which are guaranteed under our constitution. Visit: https://www.jccf.ca/ for more information.

Centrum Sprawiedliwości ds. Wolności Konstytucyjnych zapewnia bezpłatną reprezentację prawną w celu ochrony praw i wolności wszystkich Kanadyjczyków, które są gwarantowane w naszej konstytucji.

Since the Justice Centre receives no government funding, we depend on the generosity of people like you and your dedication to the defence of our freedoms.

Clint Eastwood

Koniecznie udostepnij ten artykul u siebie na PARLER, Facebooku! Wielu Twoich znajomych na pewno bedzie zadowolonych z tak waznych informacji!

It’s no surprise that Canadians don’t trust a biased news media. (please don’t trust anyone else’s opinions – only your own opinion – based on your research).

We need to start sharing our media sources with eachother. Our strength is in knowing we’re the majority despite what the MSM tell us.

Make sure to share your network with others Spread the word!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here