Budżet 2024: Odpowiedzialny plan dla rozwijającej się prowincji.

0
14
Alberta's 2024 budget speech

Rząd Alberty stwierdził, że budżet na rok 2024 utrzyma przewagę Alberty, dzięki czemu przedsiębiorstwa i przemysł będą mogły w dalszym ciągu wprowadzać innowacje, prosperować i tworzyć miejsca pracy.

„Budżet na rok 2024 potwierdza nasze zaangażowanie w dywersyfikację, przyciąganie nowych inwestycji i zapewnianie większej liczby miejsc pracy, które napędzają silnik Alberty” – powiedział w czwartkowym komunikacie prasowym prezes Zarządu Skarbu Alberty i minister finansów Nate Horner.

„Strategiczne inwestycje wspierające rozwój miast Alberty oraz promujące programowanie praktyk zawodowych i technologię redukcji emisji pomogą stworzyć więcej możliwości zbudowania jeszcze silniejszej Alberty”.

Rząd Alberty stwierdził, że dzięki budżetowi na rok 2024 prowincja zostanie wprowadzona na ścieżkę stałego wzrostu gospodarczego dzięki funduszom wspierającym tworzenie miejsc pracy, przyciąganie inwestycji i rozwój wykwalifikowanej, zróżnicowanej siły roboczej. Dodała, że wydatki strategiczne umożliwią twórcom miejsc pracy i innowatorom inwestowanie, rozwój i rozkwit.

Alberta pozostaje kluczowym czynnikiem dobrobytu gospodarczego Kanady, zapewniając 22% wszystkich miejsc pracy utworzonych w zeszłym roku, pomimo 12% populacji. W porównaniu z innymi prowincjami Alberta ma najwyższe tygodniowe zarobki i najniższe podatki, oferując wiele zachęt dla osób poszukujących lepszego życia.

„Alberta rośnie. Budżet 2024 to plan, który radzi sobie z presjami, przed którymi stoi dziś rozwijająca się prowincja, jednocześnie zabezpieczając przyszłość przyszłych pokoleń.

Minister finansów Alberty Nate Horner przedstawia budżet prowincji na 2024 rok. Premier Danielle Smith przestrzegła, że Zjednoczeni Konserwatyści wykażą się powściągliwością w budżecie, ale zasugerowała, że dokonanych zostanie kilka cięć.

Premier Danielle Smith prowadziła kampanię na rzecz obniżek podatków dla wszystkich mieszkańców Alberty, ale najnowszy budżet jej rządu UCP opóźnia wprowadzenie nowego 8% progu podatkowego dla pierwszych 60 tys. zarobków, wprowadzając go stopniowo przez ponad 2 lata, począwszy od 2026 r.

Posluchaj wywiadu:
Sheila Gunn Reid z Kris Sims z Kanadyjskiej Federacji Podatników (Canadian Taxpayers Federation) dołącza dziś wieczorem do programu, aby omówić dobre i złe strony budżetu Alberty, wojny o podatek węglowy toczone przez prowincje preriowe przeciwko liberałom oraz nową, kosztowną ustawę cenzury Trudeau, Bill C-63.

Jedyną rzeczą, która naprawdę podoba mi się w podejściu Danielle Smith do rządu, jest poziom przejrzystości, którym dzieli się ze społeczeństwem. W przeciwieństwie do skorumpowanego, nieuczciwego i pełnego skandali Justina Trudeau.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here