Danielle Smith – Jak Albertanczycy oceniają premiera Kenney i politykę jego rządu.

Czy może w najbliższym czasie stracić piastowane stanowisko?

0
81
Kenney Will Face a Leadership Review

W Zjednoczonej Partii Konserwatywnej (The United Conservative Party) rozegrał się w zeszlym tygodniu interesujący dramat. Nadal nie jestem pewia, kto wygrał, ale staje się coraz bardziej jasne, że jeśli premier Jason Kenney nie naprawi swojej bazy poparcia, to w 2023 roku doczekamy się rządu NDP.

Ankieta marketingowa Leger opublikowana w zeszly piątek odzwierciedla tę teorie, którą podzieliłam się z wami w zeszłym tygodniu z Western Standard w styczniu, z jedną różnicą: sytuacja UCP mogła się jeszcze pogorszyć w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

 Angus Reid Poll

Poparcie dla NDP – lewicowa Nowa Partia Demokratyczna (New Democratic Party) pozostaje niezachwiane przy 40 procentach głosów, a 96 procent osób, które głosowały na nią w ostatnich wyborach, twierdzi, że zagłosuje na nich ponownie. UCP spadło do 20 procent głosów. Gorzej, że w ślad za NDP idzie nie tylko w Edmonton (49 do 14 procent), ale także Calgary (36 do 34 procent), a także w pozostałej części Alberty, która obejmuje duże miasta i obszary wiejskie (34 do 24 procent ).

Jeśli chcesz pocieszyć się ankietą Angusa Reida z początku tygodnia, która pokazała, że NDP prowadzili UCP tylko z niewielkim marginesem 41 do 38 procent, pozwól, że zrujnuję ci dzień. Nie będzie to łatwe do pokonania.

W tym sondażu NDP prowadzi nad UCP 59 procent do 25 procent w Edmonton i 45 do 36 procent w Calgary. Bez względu na to, w jaki sposób ją pokroisz, jest to terytorium krwawej łaźni dla UCP, gdyby odbyły się dziś wybory. Są to liczby, które prowadzą nie tylko do większości NDP, ale do ogromnej większości NDP. Jest to również terytorium rozpadu partii i poważnych prac naprawczych.

Media znowu się mylą …

Fascynujące było dla mnie to, że w analizie wyników Legera opis mówi: „Rząd rozpadł sie na polityczne drzazgi, który nie radzi sobie z MLA’s wybierajacych sie na zagraniczne wycieczeki po plaży podczas pandemi, zmian w obsludze parków prowincjonalnych, chwiejnej gospodarki i zgody na wydobycie węgla w Górach Skalistych „wschodnie stoki”.

Myślę, że to całkowicie mija się z celem. Powodem, dla którego Kenney wpadł do rowu, jest to, że obiecał dbać o życie i środki do życia, a następnie wykonał zwrot o 180 stopni i walczył ze wszystkimi, od dzieci na lodowiskach na świeżym powietrzu, po właścicieli restauracji, operatorów salonów fryzjerskich, po właścicieli siłowni. pastorom. Grożenie paralizatorami hokeistów, nakładanie grzywien na właścicieli małych firm i uwięzionych pastorów jest przeciwieństwem równoważenia życia i źródeł utrzymania.

Premierowi również nie udało się postawić się Ottawie. Pomijając Agendę Alberty,

dlaczego pozwolił na umieszczanie w hotelu COVID więzienia dla powracających podróżnych?

Dlaczego nie zażądał, aby rząd federalny honorował pilotażowy program szybkich testów, na który się zgodzili?

Dlaczego nie zażądał, aby walczyli z anulowaniem Keystone XL?

Co on robi, aby stanąć w obronie właścicieli broni, którym skonfiskowana zostanie ich legalnie zakupiona broń?

Dużym problemem premiera jest to, że jest twardy, gdy chcemy, aby był rozsądny, i słaby, gdy chcemy, żeby był twardy.

To jest prawdziwy powód, dla którego wszędzie traci wsparcie.

Oto sposób, w jaki to widzę …

W następnych wyborach NDP otrzyma co najmniej 40 proc. Głosów, ale prawdopodobnie nie więcej. Notley utrwaliła postępowe głosowanie i przywiera do niej jak klej Gorilla. NDP podjął słuszną decyzję, aby utrzymać Notley jako lidera.

Taka jest rzeczywistość, z którą mierzy się UCP. Nie mogą polegać na federalnej strategii podziału głosów (vote splitting strategy) walczących ze sobą partii postępowych, która pozwoli im przemycić zwycięstwo pośrodku. Oznacza to, że UCP musi uzyskać ponad 40 procent głosów w Calgary i wiejskich / małych miasteczkach Alberty, aby wygrać.

Dobra wiadomość jest taka, że nie widzę, aby Rachel Notley wyrosła poza miejsce, w którym jest teraz. Oznacza to, że 60 procent mieszkańców Alberty zdecydowało się na jej przyjęcie i nie chcą do niej wracać.

Wreszcie, 20 procent mieszkańców Alberty będzie głosować na UCP i Jasona Kenney bez względu na to, co zrobi. To twarda podłoga. Zauważyłam to, kiedy byłam u steru Wildrose. Pokonaliśmy Eda Stelmacha. Pokonaliśmy Alison Redford. Ale zawsze istniało solidne zasadnicze głosowanie, które po prostu nie ustąpiło ze strony partii rządzącej.

Więc wszelkie nadzieje, które możesz mieć, że Wildrose lub inna partia niepodległościowa mogą wzrosnąć i pokonać zarówno UCP, jak i NDP i utworzyć rząd, są nie na miejscu. To się nie wydarzy.

Tak więc jest tylko jedna droga do przodu, aby uniknąć ponownego rzdu NDP. Po pierwsze, Jason Kenney musi wrócić do dominacji w Calgary i wiejskiej Albercie. Jeśli to zrobi, Edmonton może przyjść i dać mu kilka miejsc, ale nie liczyłabym na to.

To rok zmian w ratuszu …

Jak wygrać Calgary? Częściowo pomogłoby to, gdyby nie miał radykalnej rady miejskiej zdominowanej przez skrajnych lewicowców, która nieustannie do niego strzelała, działała w jego imieniu i współpracowała z federalnymi liberałami, aby go osłabić.

W jaki sposób najbardziej przedsiębiorcze miasto w najbardziej przedsiębiorczej prowincji w kraju zostaje zdominowane przez tak anty-biznesową radę i administrację, jak Calgary’s City Hall?

To jest rok, aby to zmienić.

Jak sprawić, by konserwatyści wyszli i głosowali w wyborach samorządowych? Zadajesz na karcie do głosowania pytania, które są dla nich ważne. Czy ktoś pamięta 1998 rok? Mieliśmy wybory do Senatu, w których wybrano Teda Mortona i Berta Browna jako senatorów-elektów, a także przeprowadziliśmy referendum w całej prowincji, w którym zapytano ludzi, czy chcą zakazać VLT w swoich społecznościach.

Więc nawet jeśli Kenneymu nie podoba się pomysł zbierania naszych własnych podatków, posiadania własnego planu emerytalnego lub naszej własnej policji na prowincji, jeśli umieścisz je na kartach do głosowania jako pytania referendalne, konserwatyści wyjdą i zagłosują, i może wybiora niektórych konserwatystów we wszystkich głównych ośrodkach miejskich Alberty, gdzie są tak bardzo potrzebni.

A nawet jeśli nie podoba mu się pomysł z punktami Agendy Alberty, to skłoni konserwatywnych wolontariuszy do wspólnej pracy nad konserwatywnymi kwestiami, na których im zależy, co odbuduje więzi, które zostały zerwane w ciągu ostatniego roku.

Oto, czego się obawiam, co zrobi Premier. Don Braid napisał świetną kolumnę, która ilustruje niebezpieczeństwa związane z podejmowaniem decyzji na podstawie tego, co jest popularne w sondażu opinii publicznej.

„Pięćdziesiąt jeden procent respondentów w Leger twierdzi, że rząd miał rację, nie ograniczając wydatków. Jednak 48 procent uważa, że powinno było zrobić więcej, aby zmniejszyć deficyt.

„Najwyraźniej rząd nie może zrobić jednego i drugiego. Ale duża część społeczeństwa jest niezadowolona z obu.

W tej chwili rząd Kenneyego nie ma gdzie się zwrócić ”. Założę się, że większość z tych, którzy twierdzą, że rząd miał rację, nie obniżając wydatków, zagłosuje za NDP. Większość z tych, którzy twierdzą, że rząd powinien zrobić więcej, aby zmniejszyć deficyt, zagłosowałaby za UCP.

Jeśli Premier będzie gonił za glosami zwolenników NDP, będzie tracił coraz więcej konserwatywnych głosów. To znaczy, że musi być ostrzejszy w zmniejszaniu deficytu. Wydaje mi się to tak oczywiste, że nie mogę uwierzyć, że żaden z doradców premiera tego nie widzi ani nie rozumie.

Oto, co musi zrobić Premier …

Wróć do miejsca, w którym byliśmy zeszłego lata, kiedy naprawdę zrównoważył życie i środki do życia. Zrób to dla siebie. Powiedz wschodnim mediom, żeby waliły w piasek. Jeśli Trudeau grozi mu, że będzie chial nas zamykać, upublicznij groźbę i powiedz mu, żeby też walił w piasek.

Kenney needs to stop lecturing Albertans about wanting to see their friends and family and go back to advocating for us and our interests.

Kenney musi przestać pouczać mieszkańców Alberty o tym, że chcą widzieć swoich przyjaciół i rodzinę, i wrócić do bronienia nas i naszych interesów.

Następnie premier powinien potwierdzić publicznie, że zada kilka pytań referendum do głosowania przygotowanego na zeszłotygodniowej konferencji Stowarzyszenia Edukacji Ekonomicznej Alberty w Albercie. Byłam zachwycona, gdy dowiedziałam się, że moja propozycja dla Alberty, aby zebrać wszystkie własne podatki (temat zeszłotygodniowego biuletynu), uzyskała 100-procentowe wsparcie. Wchodząc, pomyślałam, że to 50-50. Chodzi o to, że możemy przedstawić argumenty za tymi punktami porządku dziennego. Po prostu musimy to zrobić.

Jeśli chodzi o budżet, jedynym sposobem, w jaki możemy go kontrolować, jest kontrolowanie wydatków na zdrowie. Jeśli dowiedzieliśmy się czegokolwiek dzięki COVID, dowiedzieliśmy się, że AHS całkiem dobrze radzi sobie z zaopatrzeniem się w duże dostawy artykułów pierwszej potrzeby zdrowotnych, ale dość okropny w zarządzaniu szpitalami i zwiększaniu pojemności. Musimy stymulować innowacje w opiece zdrowotnej za pomocą szpitali czarterowych, które otrzymują pieniądze bezpośrednio z prowincji i prowadzą rachunki wydatków na zdrowie w Albercie, abyśmy mogli wprowadzać dalsze szybkie zmiany poprzez wybór konsumentów. Napiszę w przyszłości biuletyn na ten temat.

Rick Bell robi to dobrze …

Jak powiedziałam, w tym tygodniu w UCP wszystko to osiągnęło punkt kulminacyjny. Rick Bell gave a play by play gdy dramat się rozwijał.

Sześć okręgów wyborczych poprosiło o głosowanie w sprawie przeglądu przywództwa Jasona, w tym Central Peace-Notley. Cypress-Medicine Hat. Athabasca-Barrhead-Westlock i aż ośmiu innych miało w toku prace. Gdyby doszli do 22 z 87, to wystarczyłoby, aby na najbliższej konwencji wystosować formalną prośbę o głosowanie w sprawie przywództwa.

Bell lepiej analizuje, dlaczego ludzie są tak niezadowoleni: „COVID to duża pozycja na liście niezadowolenia z pralni. Ale to nie wszystko.

Kenney nie ściga premiera Justina Trudeau i jego załogi. Zawsze nieuchwytna uczciwa umowa, którą powinna dostać Alberta. Pokój wojenny (A pro-oilpatch war room) popierający wydobycie ropy naftowej, który jest postrzegany jako kompletna klapa.

Rurociąg Keystone XL, w którym ponad miliard dolarów podatników trafiło do projektu, który nie jest klapą. Istnieje budżet, w którym wydatków innych niż COVID nie można w żaden sposób nazwać konserwatywnymi. Niektórym członkom ustawodawcy z UCP mówią, aby uważali na to, co mówią. Niektórzy nazywają to nakazem kneblowania, ale i tak mówią. A potem cały czas słyszysz narzekanie. Kenney nie słucha ”.

The Executive Committee stepped in with damage control on Friday. The Komitet Wykonawczy wkroczył w piątek z kontrolą szkód. Zapowiedzieli, że przegląd przywództwa odbędzie się w 2022 roku, sześć miesięcy przed kolejnymi wyborami. Nie wiem jak wy, ale nie wygląda to na gałązkę oliwną dla tych, którzy są naprawdę zaniepokojeni kierunkiem partii i przywództwem Kenneya. Bardziej przypomina to złośliwe przestrzeganie. W artykule cytuje nawet politologa Duane’a Bratta, który powiedział to samo: że byłoby za późno na głosowanie na kogokolwiek innego, więc musieliby go mocno poprzeć.

W każdym razie jest to dość cyniczne posunięcie. Mam nadzieję, że zaufanie mózgów wokół Jasona Kenneya zdaje sobie sprawę, że potrzebuje następnych 18 miesięcy, aby odzyskać utracone poparcie, a sam Premier jest przekonany, że musi zrobić wszystko, co w jego mocy, aby zrozumieć powody, dla których jego wsparcie zostało ochłodzilo, aby mógł zrobić wszystko, co w jego mocy, aby się z tym uporać. W tym tygodniu zobaczymy, czy prezydenci okręgów wyborczych ustąpią. Myślę, że Komitet Wykonawczy był o połowę zbyt sprytny, przesuwając głosowanie w sprawie przywództwa na ostatnią możliwą minutę i może to zmotywować większą reakcję i większe wezwanie do przesunięcia głosowania na ten rok. Premier stworzył ten bałagan. Czy może to naprawić? Mam nadzieję, że tak.

Tutaj czuję się normalnie…

Danielle Smith

Staram się żyć swoim życiem tak normalnie, jak to tylko możliwe. Najbardziej normalne są dla mnie restauracje i odkryte patio. Większość tygodnia spędziłam w Canmore wygrzewając się na słońcu przy jednym z wielu wspaniałych piw warzonych w mikrobrowarach Alberty. To mój pogląd na normalność.

Tydzień, który był…

W piątek rozmawiałam z Laura-Lynn Tyler Thompson na jej talk show Essential Conversations. Rozmowa z alternatywnymi mediami niestety potwierdziła moje podejrzenie, że jest to lepsze źródło wyważonej dyskusji na szereg tematów, w szczególności COVID, niż media głównego nurtu w zeszłym roku. Uważam, że media głównego nurtu są niezbędnym miejscem spotkań dla alternatywnych punktów widzenia, abyśmy mogli wymieszać pomysły i dojść do wspólnego porozumienia.

Jeśli będą nadal tłumić debatę, będą nadal kierować ludzi do alternatywnych witryn, a my tylko staniemy się bardziej spolaryzowani. To zagadka. W idealnym świecie miałaby miejsce silna dyskusja w alternatywnych mediach, a najlepsze historie przeszłyby do głównego nurtu. Nigdy nie dowiedzielibyśmy się o sprawie We Charity bez Canadaland i nigdy nie wiedzielibyśmy, że Kanada szkoli chińską armię bez Rebel media rebelianckich mediów. Potrzebujemy głosów zarówno z lewej, jak iz prawej strony w dialogu publicznym, a media głównego nurtu powinny mieć zdrowy szacunek dla faktu, że te media rosną pod względem wielkości, zasięgu i wiarygodności. Jest miejsce na wszystkie głosy.

Garnitury i buty (Suits and Boots): Rozmawiałem w sobotę na konferencji „Suits and Boots conference” na temat potrzeby lepszego propagowania energii. Zaczyna mi przychodzić do głowy, że istnieją dwa rodzaje organizacji branżowych – takie, które lubią lobbować za kulisami i rzadko mówią tak, gdy media wzywają do komentarza, oraz takie, które lubią być z przodu i w centrum, aby przekonać ich do siebie. serca i umysły. Jak mawiał mój były szef w CFIB, jest czas na popychanie i czas na ciągnięcie. Musimy wrzucić nasze orędownictwo na wyższy bieg. Jeśli tego nie zrobimy, będziemy nadal tracić grunt pod nogami.

Co nadchodzi…

The News Forum: Współpracowałam z The News Forum, aby przekazać wiadomość we wschodniej Kanadzie o tragicznej sytuacji, w jakiej mogą się znaleźć w związku z oczekującym zamknięciem linii 5 13 maja. Zaczęli odliczanie i robili serię historii na ten temat, aby podnieść rangę. Rozmawiałem z Tore Stautlandem, założycielem stacji, o wysiłkach w piątek. Powiedział, że ponad 250 000 osób widziało moje hity na ten temat na jego różnych platformach. Powiedział również, że początkowo, gdy próbowali raportować o linii 5, trudno było znaleźć ludzi, którzy mogliby o tym porozmawiać.

Teraz wszyscy o tym mówią. Cieszę się, że mogliśmy odegrać rolę w wysunięciu problemu na pierwszy plan. Lorne Gunter i Diane Francis zastanawiali się nad tym w zeszłym tygodniu. Uważam, że im więcej możemy skłonić ministra zasobów naturalnych do mówienia o znaczeniu rurociągów węglowodorowych i paliw, tym lepiej dla naszego przemysłu i konsumentów energii jako całości. Pracuję nad kilkoma potencjalnymi segmentami na Forum wiadomości. Dam wam znać, kiedy to się zbierze.

Wild TV

Wild TV: Wild TV zapytało, czy będę współgospodarzem programu specjalnego na temat Bill C-21 z byłym prezenterem telewizji CTV Joelem Gotlibem, próbując przyjrzeć się obu stronom problemu planu liberalnego rządu dotyczącego zakazu posiadania broni. W trakcie tego procesu wiele się nauczyłam. Michelle Rempel Garnerpotwierdziła to w swojej petycji, którą przedstawiła w Izbie Gmin w czwartek, która zebrała ponad 230 000 podpisów – najwięcej w historii parlamentu. Problem dotyczy przestępczości, gangów i przemytu. Jednak prawie wszystkie wysiłki rządu skupią się na regulacji, karaniu i konfiskowaniu broni od przestrzegających prawa właścicieli broni, którzy ją legalnie kupili. It’s bananas. Kończymy zdjęcia w studiu Edmonton, które zostaną wyemitowane 23 marca.

Preston Manning
Manning Networking Conference at the Ottawa Convention Centre in Ottawa February 28, 2014. Photo by Blair Gable for Maclean’s Magazine

Preston Manning: Jest dwóch polityków, którzy wywarli największy wpływ na moją ścieżkę życia publicznego i moje poglądy polityczne. Jednym z nich był Ralph Klein, drugim Preston Manning. Moderowałam kilka sesji na konferencjach w Manning Center i wiele z jego mądrości zatopiło się w wyniku osmozy. To może być powód, dla którego w ciągu ostatniego roku czułam się niezadowolona i niespokojna w mediach głównego nurtu. Czułam, że muszę robić więcej. Czułam, że po prostu muszę tam wyjść i Coś Zrobić. Tak się złożyło, że tak nazywa się najnowsza książka pana Manninga. Jego trasa po książkach została przerwana, gdy COVID uderzył w zeszłym roku, więc zamierzamy przeprowadzić kilka długich wywiadów, analizujących, co jego zdaniem musi zrobić konserwatywny ruch, aby odzyskać swój rytm.

Klasa ubóstwa: Jedną rzeczą, którą musimy zrobić, jest posiadanie kompleksowej strategii radzenia sobie z pilnymi problemami polityki społecznej dnia. Od dawna interesują mnie konserwatywne rozwiązania problemów ubóstwa i będę miał okazję rozwinąć niektóre z tych pomysłów podczas wykładu na zajęciach z socjologii na Uniwersytecie Alberty w środę. Może to być również temat przyszłego biuletynu.

Common Sense Calgary: Peter McCaffrey i ja łączymy siły, aby przeprowadzić wywiady ze wszystkimi kandydatami do wyścigów okręgów w Radzie Miasta Calgary. Na rozmowy kwalifikacyjne zarezerwowaliśmy 22, 29 marca i 6 kwietnia (wydaje mi się, że do tej pory zarejestrowanych jest 36 kandydatów). Jest wiele grup, które chcą poprzeć kandydatów w nadchodzących wyborach. W radiu stwierdziłam, że nie ma na to zbyt skutecznego sposobu, a na ogólnokrajowym programie byłoby to niemożliwe. Kandydaci do Rady są ważni i zasługują na szansę przedstawienia najlepszego możliwego powodu, dlaczego powinni zasłużyć na Twój głos.

Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby Calgaryjczycy mieli te informacje. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, kolejnym może być Common Sense Edmonton. Nie wykluczamy również przeprowadzania takich wywiadów w Fort McMurray (Wood Buffalo), Grande Prairie, Red Deer, Medicine Hat i Lethbridge. Jeśli chcesz, aby Twoja społeczność zyskała zdrowy rozsądek, skontaktuj się z Peter McCaffrey..

Western Standard Online: W tym ubieglym tygodniu mielismy kolejną edycję Western Standard Uncensored, w której szczegółowo przyjrzymy się sprawom prawnym przeciwko blokadom. Trzech prawników z Centrum Sprawiedliwości na rzecz Wolności Konstytucyjnej dołącza do nas, aby to omówić. Oglądaj na żywo w czwartek o 19:00 na Facebook. Zaznacz w kalendarzu następujące daty:

Czwartek, 18 marca Sprawa prawna przeciwko blokadom
Wtorek, 23 marca Deplatformed Docs Czwartek,
25 marca Liberty Caucus

~ Danielle

Subscribe, Join Locals, Donate…

Zostań dawcą. Niezależne głosy potrzebują niezależnego wsparcia. Jeśli mamy odzyskać naszą wolność, zaczyna się tam. PODAROWAĆ https://daniellesmith.ca/support

How to Subscribe to my Weekly Newsletter: Go to https://daniellesmith.ca and sign up for free.

Donate: If you like what you see and want me to continue doing this, please feel free to donate through my website: https://daniellesmith.ca/support

Locals.com: If you want to participate in our daily dialogue on Locals.com – the only social media site I am using at the moment – go to https://daniellesmith.locals.com (Warning: it is a US platform and charges its subscription fees in US dollars). They charge a modest fee to join to keep the trolls away.

If you missed my posts on Locals this week I urge you to watch this video with Quick Dick McDick – a poet for our times – as he pillories Cancel Culture.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here