Dzień Pamięci 2023.

Honor those who have served and continue to serve to defend peace.

0
32
Remembrance Day

Dzień Pamięci to oficjalnie czas upamiętnienia odważnych mężczyzn i kobiet, którzy zginęli na służbie, ale wielu wykorzystuje go, aby uhonorować wszystkich, którzy służyli w siłach zbrojnych.

Oddaj cześć tym, którzy służyli i nadal służą obronie pokoju. Spraw, aby 11 listopada był najbardziej niezapomnianym dniem.

In Flanders Fields poem

pic courtesy of csjcanada.org

Jeśli szukasz miejsca, w którym możesz złożyć wyrazy szacunku w Dzień Pamięci w Calgary, istnieje wiele sposobów, aby uczcić to święto w całym mieście.

Od tradycyjnych ceremonii po przedstawienia teatralne i występy muzyczne — możesz wybrać wydarzenie, które będzie znaczącym sposobem na uczestnictwo w tegorocznych obchodach upamiętniających.

Muzeum Wojskowe Remembrance Day at Military Museums

W ramach występu „The Last Post”, minuty ciszy i pamiątkowych wieńców zachęca się mieszkańców Calgary do wzięcia udziału w ceremonii z okazji Dnia Pamięci w Muzeum Wojskowym w 2023 r., online lub osobiście. Dla tych, którzy nie mogą wziąć udziału w wydarzeniu, będzie ono dostępne także online, pod powyższym linkiem.

When: Saturday, November 11th, 2023
Where: 4520 Crowchild Trail SW
Time: 10:25 am to 12:00 pm
Cost: Free

Field of Crosses

Oddając cześć byłym i obecnym żołnierzom kanadyjskim, mieszkańców Calgary zachęca się do odwiedzenia Nocy Świateł 10 tego lub odwiedzenia Pola Krzyży 11 tego w ciągu dnia. Co roku w dniach 1–12 listopada w parku wzdłuż Memorial Drive for Remembrance Day ustawia się 3000 białych krzyży. Na każdym krzyżu widnieje nazwa, stopień, pułk, data śmierci i wiek w chwili śmierci żołnierza południowej Alberty poległego w akcji. 10 listopada przed każdym krzyżem zostaną umieszczone znicze, które będą palić się od zachodu do wschodu słońca. To jedna z najbardziej niesamowitych ceremonii z okazji Dnia Pamięci w Calgary, więc jeśli chcesz złożyć wyrazy szacunku, nie możesz tego przegapić.

When: Saturday, November 11th, 2023
Where: 200 Memorial Drive NW, Calgary
Time: See times here
Cost: Free

Studio Bell

W listopadzie odwiedź Studio Bell National Music Center w Calgary w godzinach od 10:00 do 17:00, aby wziąć udział w specjalnym nabożeństwie z udziałem muzyków z Central Alberta Chamber Players, światowej klasy dudziarza Billa Hawesa oraz piosenkarza i autora tekstów Steve’a Jevne’a. Oprócz tego weterani i członkowie czynnej służby będą mogli bezpłatnie zwiedzać muzeum.

When: Saturday, November 11th, 2023
Where: 300-851 4 Street SE
Time: 10 am to 5 pm
Cost: Free for veterans

National Remembrance Day Ceremony

Ta niesamowita ceremonia, jedna z największych w Kanadzie, zachęca wszystkich Kanadyjczyków do upamiętnienia tych, którzy służyli i polegli w wojsku. Podczas tego nabożeństwa ludzie w całym kraju mogą złożyć hołd poprzez wykonanie „Ostatniego postu”, modlitwę, dwie minuty ciszy i salut z 21 armat.

When: Saturday, November 11th, 2023
Where: Online above
Time: 10:30 am

Hangar Flight Museum Remembrance Day Ceremony

Masz dzień wolny? Weź udział w corocznym nabożeństwie odbywającym się w Hangar Flight Museum lub włącz CTV, aby obejrzeć na żywo materiał z poruszającego porannego nabożeństwa i uhonorować naszych weteranów zarówno z przeszłości, jak i teraźniejszości.

When: Saturday, November 11th, 2023
Where: 4629 McCall Way NE, Calgary, AB
Time: 10:57am – 11:30am

Remembrance Day Ceremony and Lunch at Confederation Park

Dołącz do Centrum Aktywności 55+ Confederation Park i Stowarzyszenia Społeczności Triwood, aby uczcić w tym roku Dzień Pamięci w Calgary i pomóż zebrać pieniądze dla Banku Żywności Weteranów! Rankiem 10 listopada odbędzie się ceremonia, po której nastąpi chilli i fixy. Bilety kosztują 10 dolarów i można je kupić online tutaj.

When: November 10, 9:30 am
Where: 2244 Chicoutimi Drive NW

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here