J. Czerwinski – Rząd Alberty obiecuje obniżenie kosztów ubezpieczeń samochodowych.

Danielle Smith vows to lower Alberta auto insurance premiums.

0
16
Danielle Smith vows to lower Alberta auto insurance premiums

Rząd Alberty obiecuje reformy mające na celu obniżenie wysokich kosztów ubezpieczeń samochodowych.

Minister Finansów Nate Horner ogłosił, że od 1 stycznia 2024 kierowcy z dobrymi rekordami nie mogą mieć podwyżek składek większych niż wskaźnik inflacji z września, który wyniósł 3,7%.

Dobre rekordy obejmują brak winnych wypadków w ciągu ostatnich sześciu lat, brak skazania za wykroczenie drogowe zgodnie z kodeksem karnym w ciągu ostatnich czterech lat oraz brak poważnych skazań w ruchu drogowym w ciągu ostatnich trzech lat.

Rząd zamierza także zalecać, aby organ nadzoru nad ubezpieczeniami mógł nakazać firmom ubezpieczeniowym zwrot części składek w latach o wysokim zysku.

Proponowane są także zmiany umożliwiające organowi nakazywanie obniżek stawek ubezpieczenia.
Niektórzy krytykują te zmiany, uważając je za niewystarczające, zwłaszcza w kwestii definicji “dobrego kierowcy”. Zdaniem opozycji, wąskie kryteria mogą wykluczyć wielu kierowców, a brak jasnych wytycznych dotyczących działań organu nadzoru budzi obawy. Ponadto, planowane jest zlecenie raportu trzeciej strony w celu długofalowych reform systemu ubezpieczeń.

Jezeli masz pytania na temat zawary w artykule lub inny zwiazany z ubezpieczeniami, prosze o kontakt:

Jaroslaw (J.C.) Czerwinski

Jaroslaw Czerwinski
403 819-2378
jaroslaw.czerwinski@insureline.com

W nastepnym artykule postaram sie wytlumaczyc na czy polega direct compensation for property damage, ktore zostalo wprowadzone w Albercie w zeszlym roku I dotyczy ubezpieczen samochdowych.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here