Wyborcy w Calgary „mają dość” perspektywy podwyżki podatku od nieruchomości.

The city’s 2024 budget adjustments hint at a rise in property tax from 5.7% to 7.8%.

0
25
Constituents “fed up” with prospect of property tax hike
Ogromna podwyżka podatków! Ile wyniesie podatek od nieruchomości w Calgary w 2024 …

Podatek od nieruchomości to podatek, który muszą płacić właściciele gruntów, budynków i budowli. Obowiązek ten dotyczy także użytkowników wieczystych, samoistnych posiadaczy nieruchomości, posiadaczy gruntów oraz posiadaczy ograniczonych praw własności do danego gruntu i budynku.

Ile wynosi podatek od nieruchomości?

Kwota podatku od nieruchomości ustalana jest lokalnie przez samorządy. To władze miast decydują ile wyniesie podatek.

Nie da się ukryć, że to będzie jedna z tych podwyżek, którą Calgaryjczycy mocno odczują w swoich portfelach.

Calgarczycy są przerażeni perspektywą zbliżającej się podwyżki podatku od nieruchomości. Plany budżetu miasta na 2024 rok wskazują na podwyżkę podatku od nieruchomości z 5,7% do 7,8%.

Niektórzy radni miejscy, w tym radny Dan McLean, odmawiając poparcia podwyżki.

Councillor Dan McLean

„To absolutnie niedopuszczalne” – powiedział dla dziennika “True North.”

McLean argumentował, że jakakolwiek podwyżka jest nie do przyjęcia, ponieważ mieszkańcy zmagają się z kryzysem przystępności cenowej. Zamiast podnosić podatki, miasto powinno je w ogóle zlikwidować.

„Powinniśmy osiągnąć poziom 0%” – powiedział McLean.

Według najnowszego budżetu Calgary ma setki milionów dolarów nadwyżki. Miasto posiada także rezerwę stabilności fiskalnej, w której również znajdują się miliony – wyjaśnił McLean.

„Przygotowujemy się do przyjazdu wideł do ratusza” – powiedział McLean.

Wyjaśnił, że w ciągu ostatniej dekady wysokość podatków płaconych przez obywateli była ponad dwukrotnie większa (za czasow mayora of Calgary, Naheed Nenshi). Podniesienie podatków to jedno, jeśli poprawi jakość usług i bezpieczeństwo w mieście. McLean wyjaśnił jednak, że tak nie jest.

„Obserwujemy wzrost podatków, spadek bezpieczeństwa i tak naprawdę brak wzrostu usług” – powiedział McLean.

“Not just my residents, but people from all over Calgary are fed up. They’re done. They’re upset.”

Przeglądając raporty z ostatnich lat, McLean wyjaśnił, że miasto zatrudniło ponad tysiąc pracowników. Powiedział, że ci pracownicy zarabiają średnio ponad 100 000 dolarów rocznie. Ta inwestycja o wartości 100 milionów dolarów sama w sobie oznacza pięciopunktową zmianę podatku.

Wielu z zatrudnionych nie było funkcjonariuszami policji ani niezbędnymi pracownikami, ale osobami z działów planowania lub HR, co McLean wyjaśnił, że uważał to za niepotrzebne.

„Nie mamy problemu z dochodami. Mamy problem z wydatkami” – stwierdził.

McLean dodał, że niektóre programy, do których zatrudniono tych pracowników, obejmują różnorodność, równość i włączenie społeczne, ideologii plci LBGTQ2+ wpajanej mlodym umyslom na wszystkich poziomach edukacji, zarządzanie środowiskowe i społeczne oraz zmiany klimatyczne w rządzie.

McLean added that some of the programs for which these employees were hired include diversity, equity, and inclusion, environmental and social governance, and climate change within the government.

„Chciałbym, aby wiele z nich zostało zniesionych” – powiedział McLean.
“I would like to see a lot of those scrapped,” said McLean.

McLean nawiązuje do ustawy nr 1 Alberty, która wymaga referendum w sprawie podwyżki podatków.

30 października 2023 r. Ustawa 1, ustawa zmieniająca o ochronie podatników Alberty z 2023 r., zabraniałaby rządowi zwiększania stawek podatku dochodowego od osób fizycznych lub prawnych bez zgody mieszkańców Alberty w referendum.

Wyborcy w Calgary „mają dość” perspektywy podwyżki podatku od nieruchomości. 1

Alberta government tables amendments to Taxpayers Protection Act

Oct 30, 2023 Bill 1, the Alberta Taxpayer Protection Amendment Act, 2023, would prohibit the government from increasing personal or corporate income tax rates without Albertans’ approval through a referendum.

„Twój głos najlepiej słychać przy urnach wyborczych” – poradził.

Calgary ma 14 radnych i burmistrza, co daje 15 głosów. Aby cokolwiek przeglosować, muszą zdobyć co najmniej osiem głosów.

Kiedy zasugerowano pójście podobną drogą, jaką zrobił rząd Danielle Smith Alberty w przypadku ustawy nr. 1, McLean stwierdził, że niestety obecna rada miasta będzie głosować przeciwko takiej reformie podatkowej. (Wiekszosc wybranych w zeszlym roku radnych wlacznie z merem Gondek ma poglady skrajnie lewicowe (woke))

Mayor and Councillors

Krótko mówiąc popierając i wybierając tych skrajnie lewicowych ludzi na radnych miasta bedzie nas to drogo kosztowało!

Nikt nie zadba o ciebie lepiej niż ty sam. Ty decydujesz, jakie bedzie Calgary. Weź udział w wyborach liczy się każdy głos!

W artykule wykorzytano material z tnc.news

True North logo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here