“Epidemia strachu” – czy reżyser tego filmu przewidział koronawirusa?

Contagion - Epidemia Strachu ukazal sie w kinach 28 października 2011 roku.

0
504

Contagion to film o śmiertelnym wirusie, przenoszonym drogą powietrzną, który zabija zaatakowane osoby w ciągu kilku dni.

Nakręcony dziewięć lat temu film przeżywa teraz renesans popularności. To według rankingów drugi, najchętniej oglądalny film 2020 roku studia Warner Bros. Cały świat żyje obecnie tematem koronawirusa. Szybko rozprzestrzeniający się wirus COVID-19 mocno zaburzył codzienność ludzi w każdym państwie, w którym się pojawił.

Epidemia rozwija się szybko, a lekarze i naukowcy na całym świecie próbują znaleźć lekarstwo i opanować panikę, która rozprzestrzenia się jeszcze szybciej niż sam śmiertelny wirus.

Zwykli ludzie walczą o przetrwanie w coraz bardziej podzielonym społeczeństwie.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun.

Zaleca się, by ludzie nie wychodzili z domów, częściej dbali o higienę osobistą, w szczególności nie dotykali swojej twarzy, korzystali ze środków dezynfekujących. Mówi się wprost, że ludzie na całym świecie przechodzą tak zwaną fazę przeobrażenia, czyli moment, w którym próbujemy poradzić sobie z kryzysem.

Czyżby reżyser filmu Contagion – Epidemia strachu przewidział, co nas czeka? Już dziewięć lat temu podczas premiery produkcji, nie miał wątpliwości, że wybuch epidemii jest nieunikniony…

Nie ma wątpliwości, że życie podczas pandemii koronawirusa jest nietypowym zjawiskiem, a dla wielu wyjątkowo przerażającym. Niewielu jednak wie, że mimo kolejnych wieści na temat wirusa, sporo ludzi zaczęło szukać filmów i seriali o podobnej tematyce.

Nic dziwnego, że film Contagion – Epidemia strachu cieszy się tak wielką popularnością. Co ciekawe już podczas premiery filmu w 2011 roku reżyser mówił: „Podczas zbierania materiałów do filmu zauważyłem dwie niepokojące rzeczy. Jedną z nich było to, że każdy, z kim rozmawialiśmy, mówił, że czekamy na coś naprawdę dużego. O depresję przyprawiało mnie kilka opowieści ludzi, którzy znaleźli się w sytuacji, w której polityka powstrzymywała ich przed robieniem tego, co powinni. Pojawiali się w miejscach wybuchu epidemii wyleczalnej choroby z lekarstwami gotowymi do użycia. Ale z powodu napiętej sytuacji politycznej, nie pozwolono im zapobiec śmierci wielu ludzi”, zdradził w rozmowie z dziennikarzem magazynu Uproxx.

Contagion – Epidemia strachu o czym?

O czym jest film Contagion – Epidemia strachu? „Gdy pojawia się śmiertelny, przenoszony drogą powietrzną wirus, który może zagrozić całej ludzkości, środowisko medyczne na całym świecie próbuje znaleźć szczepionkę i powstrzymać szerzącą się panikę. Sytuacja wymyka się jednak spod kontroli. Naukowcy, wojskowi, Światowa Organizacja Zdrowia i zwykli cywile mobilizują się w poszukiwaniu lekarstwa, zanim będzie za późno”, czytamy na filmwebie. Na ekranie pojawiają się m.in. Matt Damon, Kate Winslet, Marion Cotillard, Jude Law czy Gwyneth Paltrow.

Fanów mocnych produkcji zaciekawiła scena, w której jedna z bohaterek (grana przez Gwyneth Paltrow) okazuje się być pacjentem zero. Zjadła zatrute mięso, które zostało zainfekowane przez zarażonego nietoperza. Internauci zwracają uwagę na to, że jakiś czas temu z powodu koronawirusa, chińskie władze zakazały handlu zwierzętami na terenie całego kraju.

Naukowcy są bowiem przekonani, że najprawdopodobniej wirus przeszedł na człowieka z dzikiego zwierzęcia – ptaka lub z ssaka. Nic dziwnego, że wielu sięga po tę produkcję, by samemu przekonać się, jak kończy się ta historia…

Jakie jeszcze teorie interesują internautów?

Zobacz ciekawy komentarz Andrzeja ponizej..

Wyróżniony Nagrodą Amerykańskiej Akademii Filmowej Steven Soderbergh (Traffic) w reżyserowanym przez siebie thrillerze Contagion — Epidemia strachu https://www.facebook.com/pages/CONTAG…… zgromadził gwiazdorską międzynarodową obsadę, na której czele stanęły takie gwiazdy jak: nagrodzeni przez Akademię® Marion Cotillard (Niczego nie żałuję — Edith Piaf, Incepcja) oraz Matt Damon (Buntownik z wyboru, cykl filmów o Jasonie Bourne’ie);

EPIDEMIA STRACHU warto obejzec ten film na cda.pl gratis

Zapobiegaj i przygotuj się

Alberta wdrożyła środki zapobiegające rozprzestrzenianiu się COVID-19, w tym nowe ograniczenia dotyczące masowych zgromadzeń. Znajdź wskazówki, jak przygotować gospodarstwo domowe na wypadek, gdybyś musiał samodzielnie się odizolować w domu.

Pomóż zapobiec rozprzestrzenianiu się virusa

Podejmij kroki, aby chronić siebie i innych przed COVID-19, ćwicząc dobrą higienę, dystans społeczny i monitorowanie objawów. Informacje na stronie >>>

ALBERTA.ca

NAPISZ W KOMENTARZU CO O TYM MYSLISZ !

Polonia Calgary podaj dalej text
Podziel sie nim ze znajomymi! Facebook Twitter LinkedIn, Email. Spread the word Make sure everyone sees this!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here