Dobra wiadomosc: Alberta ogłasza inwestycję o wartości $1,5 mld w rurociąg Keystone XL. Budowa ruszy natychmiast!

TC Energy enlists Alberta to help finish US$8 billion Keystone XL project

0
231

Po dekadzie opozycji z rąk administracji Baracka Obamy, Rachel Notley i Justina Trudeau, budowa rurociągu Keystone XL w końcu będzie kontynuowana.

Dobra wiadomosc: Alberta ogłasza inwestycję o wartości $1,5 mld w rurociąg Keystone XL. Budowa ruszy natychmiast! 1
U.S. President Barack Obama, Sophie Gregoire Trudeau, Prime Minister Justin Trudeau, Senator Peter Harder, Alberta Premier Rachel Notley, Quebec Premier Philippe Couillard, Ontario Premier Kathleen Wynne, and the rest of the crowd share a laugh on Wednesday June 29 in the House. PMO photograph courtesy of Adam Scotti

Nareszcie pozytywna wiadomosc ktora przyszla w tym desperackim czasie.

Po raz pierwszy zaproponowany w 2008 r., Rurociąg Keystone XL firmy TC Energy jest w końcu budowany ze wsparciem i zastrzykiem gotówki od rządu Alberty.

We wczesnym wczorajszym (31 marca 2020) porannym ogłoszeniu premier Alberty Jason Kenney ujawnił, że po trwających rozmowach z firmą jego rząd zapewni 1,5 miliarda dolarów bezpośrednich wydatków i kolejne 7 miliardów dolarów gwarancji kredytowych dla TC Energy na dokończenie gazociągu eksportowego do Stanów Zjednoczonych .

W zamian firma rurociągowa ogłosiła, że budowa rozpocznie się natychmiast na rurociągu, który otrzymał wielokrotne aprobaty od prezydenta Donalda Trumpa z Białego Domu.

O ile nie lubię, gdy rząd wciąga swoje nieudolne ręce w prywatny przemysł, są to niezwykłe czasy gospodarcze, niespotykane od prawie 100 lat. Beczka ropy Western Canadian Select jest tańsza niż dzbanek mleka zarządzanego podażą. W ubiegłym tygodniu milion osób ubiegało się o zasiłek dla bezrobotnych.

W czasie, gdy Trudeau ratuje wszystkich, od Bombardiera po media głównego nurtu MSN , ignorując lub zachęcając pomocy w sektorze energetycznym, trzeba było zrobić coś, aby chronić tysiące zleceń ropy i gazu, do którychjest potrzebny rurociąg.

Pomoc dla sektora naftowego i gazowego hamowanego dodatkowo przez koronawirusa została obiecana przez federalnego ministra finansów Billa Morneau – za „godziny” lub „dni”. To było tydzień temu..

Jednak media otrzymały kolejny pakiet ratunkowy. Podobnie działały organizacje na rzecz ochrony środowiska (Environmental Groups & Organizations)..

Pomoc federalna dla Alberty nigdy nie nadchodzie, a to wszystko zostało potwierdzone przez minister infrastruktury Catherine McKenna, kiedy opisała prace związane z ropą i gazem jako „nieistotne”.

Być może teraz nasi LIBERALNI politycy z głównego nurtu (mainstream media) mogą zaparkować swoją nieuzasadnioną nienawiść do Trumpa i przyjąć wiadomość, że Alberta ma dobrego przyjaciela w Biurze Owalnym, gotowego pomóc nam karmić nasze rodziny, czasie kiedy Trudeau tego nie chce zrobic.

Prezydent Donald Trump

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here