Happy Canada Day 2021 July 1 Celebrate Dominion Day Canada

0
142

Canada Day 2021 to święto narodowe w Kanadzie. Kanadyjczycy świętują to święto narodowe w całym kraju z wielkim entuzjazmem i dumą 1 lipca każdego roku.

W tym dniu Kanada staje się jednym bytem po zjednoczeniu przez trzy oddzielne kolonie.

I am a Canadian, free to speak without fear, free to worship in my own way, free to stand for what I think right, free to oppose what I believe wrong, or free to choose those who shall govern my country. This heritage of freedom I pledge to uphold for myself and all mankind.

— John Diefenbaker

Hymn Kanady w wykonaniu zespolu Harfa Dom Polski Calgary

Jest to federalne święto ustawowe, kiedy Kanadyjczycy obchodzą rocznicę 1 lipca 1867, czyli datę wejścia w życie ustawy konstytucyjnej z 1867 roku.

Jest trochę pysznej ironii, gdy słyszymy dziś, jak liberałowie i lewicowcy wzywają kraj do „odwołania Dnia Kanady”. Liberałowie i lewicowcy są przecież tymi, którzy stworzyli Dzień Kanady, wśród wielu innych nowych symboli kanadyjskich, aby wymazać brytyjską historię i tradycje Kanady. Z pewnością są tam konserwatyści, którzy chichoczą, mówiąc: „Oczywiście, odwołaj Dzień Kanady – i przywróć Dzień Dominacji! Candice Malcolm z Prawdziwej Północy przedstawia wszystkie sposoby, w jakie lewica próbowała zmienić Kanadę, wprowadzając nowe symbole i wybielając naszą przeszłość, oraz to, jak ich wersja Kanady nigdy nie oparła się analizie. Włącz specjalną edycję The Candice Malcolm Show z okazji Dnia Dominacji.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here