Harcerze spieszą z pomocą Akcja – IHELPYOU Calgary!

0
260
Marcin Rembisz Ihelpyou Calgary

Zasięg i rozmach epidemii zarazy z Wuhan zaskoczyła wszystkich. Nie minął tydzień a każdy z nas stał się nie tyle naocznym świadkiem ale pierwszoplanowym aktorem wydarzeń, na temat których przyszłe pokolenia będą długo dyskutowały.

W tym całym światowym zamieszaniu ważne jest aby każdy z Nas wydobył z siebie pokłady dobra, odpowiedzialności za innych i chęci niesienia pomocy bliźniemu w szczególności tym najbardziej zagrożonym – chorym i seniorom.

W naszej polskiej wspólnocie nie brakuje bohaterów, którzy narażali ponad pół wieku swoje zdrowie i życie.

Teraz jest czas aby pomoc im.

Celem naszej akcji jest właśnie skoordynowanie pomocy tym najbardziej zagrożonym – którzy wedle wytycznych ekspertów winni sami dla swojego bezpieczeństwa ograniczyć kontakty z innymi ludźmi.

Poszukujemy wolontariuszy, którzy byliby chętni w wyprowadzeniu psa, pomocni w załatwieniu drobnych spraw „na mieście”, w robieniu zakupów, kupnie lekarstw oraz dowiezieni sprawunków do miejsca zamieszkani osób starszych.

Prosimy o rejestracje ludzi dobrej woli na stronie www.ihelpyou.app wraz z określeniem zasięgu działania.

IHELPYOU app

Do tej pory do pomocy zgłosili się harcerze i harcerki, członkowie KPH oraz parafianie polskiego kościoła w Calgary ale ciągle poszukujemy dodatkowych chętnych.

Z drogiej strony apelujemy o rozpowszechnienie Naszej akcji wśród osób potencjalnie potrzebujących pomocy aby nie czuły się pozostawione same sobie. Jesteśmy dla Was i z Wami.

Na koniec zacytuję wiersz polskiej noblistki Wiesławy Szymborskiej, który jak ulał pasuje do dzisiejszej sytuacji „Tyle wiemy o sobie ile nas sprawdzono”.

Marcin Rembisz
woluntariusz z KPH,
Nr telefonu: 306-501-3725 lub adres email-owy 

Polonia Calgary podaj dalej textNAPISZ W KOMENTARZU CO O TYM MYSLISZ !

Podziel sie nim ze znajomymi! Facebook Twitter LinkedIn, Email. Spread the word Make sure everyone sees this!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here