Harper i Campbell ostrzegają, że światowe rządy zmierzają w stronę kryzysu zadłużenia.

0
133
Stephen Harper and Michael Campbell

Były premier Kanady Stephen Harper ostrzegł w zeszłym miesiącu, że wiele rządów na całym świecie wydaje się zmierzać w kierunku kryzysu zadłużenia.

Harper dokonał obserwacji podczas trzydniowej konferencji internetowej zorganizowanej przez firmę finansową Cambridge House International Inc. w dniach 17-19 stycznia.

Według Harpera różnica między obecnym zbliżającym się kryzysem finansowym a kryzysem, którym udało się jego rządowi skutecznie zarządzać w 2008 r., Ma związek ze sposobem, w jaki rządy radzą sobie z bodźcami.

„W rezultacie rząd nakazał recesję, a interwencja rządu w tej recesji w większości nie polegała na pobudzaniu aktywności gospodarczej – tak zwanym bodźcu – nie w celu stymulowania działalności gospodarczej, ale jedynie w celu zapewnienia płynności w przypadku braku aktywności gospodarczej. To coś zupełnie innego niż to, co próbowaliśmy zrobić w latach 2008-2009 [i] powinienem dodać, o wiele bardziej niebezpieczne w dłuższej perspektywie ”– powiedział Harper.

Harper i Campbell ostrzegają, że światowe rządy zmierzają w stronę kryzysu zadłużenia. 1
Michael Campbell 
Host & Publisher, MONEYTALKS
One of Canada`s most respected business analysts, Michael is best known as the host of Canada’s top rated syndicated business radio show MoneyTalks, and Senior Business Analyst for BCTV News on Global.

Największe zmartwienie Mike’a dotyczy Twoich finansów osobistych i tego, co możesz z tym zrobić – zanim będzie za późno.

Podczas pierwszej kadencji Harpera jako premiera, jego rząd zdołał przetrwać burzę podczas kryzysu finansowego w 2008 roku. W tym czasie konserwatyści wprowadzili plan działań gospodarczych, który obejmował do 12 miliardów dolarów na wydatki infrastrukturalne, 20 miliardów dolarów ulgi w podatku dochodowym i inne. inicjatywy stymulacyjne.

„Konsekwencje tego na całym świecie – nie próbuję tu mówić o konkretnych rządach – konsekwencje na całym świecie są bardzo jasne. Opuścimy tę recesję, świat, z nawisem długu, który przyćmiewa to, co widzieliśmy w 2008 i 2009 roku. A to, co widzieliśmy po 2008, 2009 po kryzysie finansowym, recesji i pewnym ożywieniu, było wtedy serią długu państwowego. kryzysy w kilku krajach, w Grecji, Włoszech, Portugalii i Irlandii ”- powiedział Harper.

„Tym razem zadłużenie rządów, przedsiębiorstw i gospodarstw domowych jest znacznie większe. Absolutnie prawdą jest, że będziemy mieli wszelkiego rodzaju kryzysy wypłacalności na całym świecie, a w najbliższych latach, bardzo szybko, będziemy mieli poważne kryzysy związane z długiem publicznym ”.
Harper nie jest jedynym ekonomistą i światowym liderem ostrzegającym o zbliżających się zawirowaniach finansowych.
W październiku, główna ekonomistka Banku Światowego Carmen Reinhart powiedziała, że z powodu pandemii zbliża się światowy kryzys finansowy.
Niedawno federalny dług Kanady przekroczył 1 bilion dolarów z powodu środków wydatkowych na koronawirusa na dużą skalę.

Tymczasem niedawny raport Fraser Institute przewiduje, że łączny dług federalny i prowincjonalny Kanady przekroczy 2 biliony dolarów w 2021 roku.

Mamy teraz Trudeau, czy możesz sobie wyobrazić, jak poradziłby sobie z tym wywiadem. Aaa, my ah ah te papierowe ah acha plastikowe rzeczy. Jak zamiana Rolls-Royce’a na hulajnmoge.

Trudno teraz uwierzyć, że kiedys premier mojego kraju był ekonomistą z tytułem magistra, a nie bramkarzem / aktorem w klubach nocnych.

I głosowałeś na Trudeau zamiast na tego człowieka? Justin nie ma pojęcia o gospodarce, ale ma dobre włosy!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here