Rycerze Kolumba prezentują film dokumentalny “Świadek dla świata”, z napisami w języku polskim

Knights of Columbus presents a documentary, A Witness for the World, subtitled in Polish

0
215
Knights of Columbus

W ciągu ostatnich kilku lat Rycerze Kolumba – katolicka organizacja reprezentująca około 2 miliony mężczyzn na całym świecie, w tym ponad 200 000 w Kanadzie i rosnącą liczbę w Polsce, zyskała reputację producentów wysokiej jakości filmów dokumentalnych o takich osobistościach jak św. Papież Franciszek, a teraz ich założyciel, błogosławiony Michael McGivney. Ten pokorny ksiądz miał wizjonerskie podejście do roli zwykłych wiernych w Kościele katolickim i niewiele osób wie, że spędził ponad cztery lata swojego młodego życia w Kanadzie (okolice Montrealu).

Dokument „Świadek świata” zawiera doskonałe i inspirujące świadectwa z Polski. Zobacz min: 15:00 do 17:38.

NEW HAVEN, CONN., 11 lutego 2021 – Ojciec Michael McGivney, założyciel Rycerzy Kolumba, beatyfikowany przez papieża Franciszka, w październiku 2020 r., Jest tematem dwóch nowych historycznych i inspirujących filmów dokumentalnych – Błogosławiony Michael McGivney i Świadek dla świata : Globalny wpływ błogosławionego Michaela McGivneya.

Wyprodukowane przez największą na świecie organizację braterską dla mężczyzn katolików, zakon kierowany przez świeckich założony przez McGivneya w 1882 roku, filmy dokumentalne są częścią kampanii mającej na celu zainspirowanie członków Rycerzy w Kanadzie, katolicką publiczność i ogół społeczeństwa do ponownego dążenia do modlitwy, życia rodzinnego, miłośći i solidarnośći z ubogimi i cierpiącymi.

„Przez lata ks. McGivney był uhonorowany wieloma tytułami – Apostołem Chrześcijańskiego Życia Rodzinnego, Kapłanem Błogosławieństw i oczywiście założycielem Rycerzy Kolumba” – powiedział Najwyższy Rycerz Carl Anderson.

„Jednak jego świadectwo wykracza poza tytuły. Był przede wszystkim świadectwem mocy duchowego braterstwa i miłości. Ta rzeczywistość jest widoczna w tych filmach dokumentalnych i cieszymy się, że możemy je szeroko udostępnić Kanadyjczykom ”.

Błogosławiony ksiądz Michael McGivney (27:30 minut) to dwuczęściowy dokument, który w pierwszych 19 minutach skupia się na życiu Michaela J.McGivneya, od jego dzieciństwa jako syna irlandzkich imigrantów do jego przedwczesnej śmierci w wieku 38 lat. jako jego krótki okres w seminarium w Saint-Hyacinthe, zaledwie kilka minut jazdy na wschód od Montrealu. Pozostałe dziewięć minut przedstawia podnoszącą na duchu historię Michaela McGivney Schachle, dziecka z zespołem Downa, które zostało wyleczone w macicy ze śmiertelnej choroby za wstawiennictwem jego imiennika.

A Witness for the World: The Global Impact of Blessed Michael McGivney (29:46 min), przedstawia historię Rycerzy Kolumba i zawiera współczesne spojrzenie na pracę zakonu w krajach takich jak Ukraina, Meksyk, Filipiny, Polska i Kanada, a także wywiady z kardynałem Géraldem C. Lacroix, arcybiskupem Quebecu, Arcie Lim, członkiem zarządu Rycerzy Kolumba z siedzibą w Vancouver i Davidem Petersem, zastępcą stanowym Ontario przy Rycerzach Kolumba. Od pomocy dzieciom na rozdartej wojną Ukrainie po bezdomnych w Vancouver, dokument przedstawia wszechogarniającą wizję księdza McGivneya na rzecz silnego laikatu, duchowego braterstwa, odmłodzenia życia parafialnego i przemiany społeczności poprzez wzajemną miłość i dobroczynność.

Oba filmy dokumentalne są dostępne na żądanie, bezpłatnie i mają napisy w języku hiszpańskim, koreańskim i polskim. Wersja francuska zostanie uruchomiona w marcu. Filmy są również dostępne do kupienia na DVD, zwłaszcza jako źródło informacji dla parafialnych i szkolnych programów nauczania.

Filmy dokumentalne są częścią globalnego ruchu aktywnej modlitwy o świętość świętego kapłana. Kierowany przez księdza Michaela J. McGivney Guild, ruch jest wolny i otwarty dla każdego, kto jest oddany księdzu McGivney i pragnie wzywać jego wstawiennictwa i pomagać w jego sprawie świętości poprzez modlitwę. Członkowie otrzymują kwartalny biuletyn i są wspominani podczas cotygodniowej mszy odprawianej w ich intencjach. Założona w 1998 roku gildia liczy obecnie ponad 177 000 członków na całym świecie.

O Rycerzach Kolumba
Rycerze Kolumba to jedna z wiodących na świecie organizacji braterskich i usługowych, zrzeszająca 2 miliony członków w ponad 16 000 rad parafialnych. W ubiegłym roku Rycerze na całym świecie przekazali ponad 77 milionów godzin pracy i 187 milionów dolarów na szczytne cele w swoich społecznościach. Organizacja oferuje również szerokie usługi ubezpieczeniowe na życie członkom i ich rodzinom, dzięki czemu obowiązuje ponad 114 miliardów dolarów ubezpieczenia na życie. Rycerze Kolumba Asset Advisors oferują usługi inwestycyjne osobom i instytucjom zgodnie z katolicką nauką społeczną i zarządzają aktywami o wartości ponad 26 miliardów dolarów. Od pomocy dzieciom w potrzebie, przez zapewnienie wózków inwalidzkich dla osób niepełnosprawnych, pomoc w zaopatrzeniu banków żywności, oferowanie swoim członkom najlepiej ocenianych i niedrogich produktów ubezpieczeniowych, po tworzenie spuścizny ofiarności, Rycerze Kolumba wspierają rodziny i społeczności, aby uzyskać więcej niż 138 lat. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź nas na kofc.org.

O księdzu McGivney
Urodzony z irlandzkich rodziców imigrantów w 1852 roku w Waterbury w stanie Connecticut, ksiądz McGivney był centralną postacią w dramatycznym rozwoju Kościoła w Stanach Zjednoczonych pod koniec XIX wieku. Wyświęcony w Baltimore w 1877 r. Służył społeczności irlandzko-amerykańskiej i imigranckiej w Connecticut. W czasach nastrojów antykatolickich niestrudzenie pracował, aby zaoferować praktyczne rozwiązania ich wielu problemów – zarówno duchowych, jak i doczesnych. Wraz z grupą czołowych katolików z New Haven założył Rycerzy, aby zapewnić duchowe wsparcie katolickim mężczyznom oraz środki finansowe dla rodzin, które straciły żywiciela rodziny.

Ksiądz McGivney zmarł na zapalenie płuc 14 sierpnia 1890 r. – dwa dni po swoich 38. urodzinach – po zachorowaniu w wyniku pandemii.

W marcu 2008 roku ksiądz McGivney został ogłoszony czcigodnym sługą Bożym przez papieża Benedykta XVI, który podczas swojej wizyty w katedrze św. Patryka w Nowym Jorku zacytował „niezwykłe osiągnięcie tego wzorowego amerykańskiego księdza, czcigodnego Michaela McGivneya, którego wizja i gorliwość doprowadziły do ustanowienia Rycerzy Kolumba ”.

ksiądz Michael McGivney31 października 2020 roku został ogłoszony błogosławionym przez papieża Franciszka, który zacytował błogosławionego Michaela McGivneya za jego „gorliwość w głoszeniu Ewangelii i wielkoduszną troskę o swoich braci i siostry”, co uczyniło go wybitnym świadkiem chrześcijańskiej solidarności i pomoc braterska.

Źródła informacji: MEDIA CONTACT: Mary Moniz mary@torchiacom.com 647-278-0152

Rycerze Kolumba w Calgary
Rycerze Kolumba w Calgary logo

LINK w Calgary  Rycerze Kolumba Calgary – The Knights of Columbus

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here