Iwona Gavin – WALENTYNKI (szybsze bicie serca)

0
38
You're the One That I Want

HAPPY VALENTINE’S DAY 14.02.2023

WALENTYNKI (szybsze bicie serca), szczególnie sprzyjają nieszczęśliwie i niefortunnie zakochanym, tym którym brakuje odwagi lub sa nieśmiali i nie potrafią wyznać swoich uczuć. Najlepszym wtedy sposobem walentynkowego wyznania może być wspólna kolacja z dodatkiem specjalnie dodanych eliksirów, bukiet kwiatów, ukradkiem włożony do kieszeni liścik czy jakiś drobny prezencik, czy tez łatwiej go wsunąć do skrzynki lub wysłać pocztą, jeśli znacie adres swojego ulubieńca.

Otrzymują je najczęściej osoby, które darzymy ciepłym uczuciem, czyli np. przyjaciele, przyjaciółki, czasami nawet sąsiedzi czynią taka niespodziankę, jeśli się lubią. Miałam kiedyś tego sama przykład.

Anonimowość tez może dodać trochę smaczku do walentynkowych szaleństw. Jeśli podkochujemy się w kimś, ale nie chcemy się ujawniać, walentynki są wspaniałym momentem na wyznanie,- nie sadzicie?
No, ale przejdę do artykułu na temat miłości, ktora czesto wyznawana jest 14 lutego. Miłosnym miesiącu jakim jest Luty, nazwany od niedawna zimowym miesiącem zakochanych.

Miłość jest w każdym wieku i ją tolerujemy bez względu na to czy mamy “naście czy dziesiąt” lat.
Przede wszystkim, co to jest?
Jest to zapach miłości, z której trudno jest zerwać kajdany, kiedy spojrzysz na kogoś a coś zaczyna się w tobie dziać.
To są tak zwane Feromony, które sprawiają nam niezłego figla. Sprawiają, że wybucha namiętność pomiędzy nami i wtedy zadajemy sobie pytanie.

I tu ode mnie dla was parę pytań:

  1. Dlaczego kobieta, wchodząc do niemal pustego kina, wybiera krzesło, na którym siedział niedawno mężczyzna?
    Czy to instynkt?
  2. Dlaczego mężczyzna, patrząc na rząd nieznanych mu, równie atrakcyjnych, podobnych do siebie kobiet, czuje pociąg do jednej, a ma obojętność do innych?
  3. Dlaczego, gdy dwoje ludzi spotyka się ze sobą pierwszy raz następuje zakochanie?
  4. Dlaczego akurat ten, a nie inny partner których widzę równie przystojnych i pociągających?

Każdy zapewne odpowie inaczej.

Jest to tak zwana alchemia miłości, czyli twoim ciałem kierują feromony, które w sekundę trafiają do nozdrzy owego partnera. To jest tak zwany zapach miłości, który jest główną przyczyną tego, że znajdujemy te swoją polówkę choć czasem jest to zwykle zauroczenie, jako że pojawiać się mogą toksyczne związki między takimi parami – wtedy się rozchodzimy i szukamy dalej.
Kiedy jednak trafiają się karmiczne osoby, wiedzą już ze są dla siebie przeznaczeni. Dowodem na to może być rozmowa (nie ważne na jaki temat), przypadkowe wpadniecie na siebie, twoje zainteresowania, twój punkt widzenia i inne tego typu spostrzeżenia, które mozg wysyła do przeciwnej strony i kalkuluje wszystkie ich wspólne cechy.

Co wtedy?

Okazuje się, ze być może jest to właśnie ta osoba, której nie znaleźliśmy wcześnie. Czasem wystarczy krótka wymiana zdań, aby być pewnym ze trafiliśmy tam gdzie trzeba.
Miłość, ta szalona, namiętna, jest bezrozumna, ponieważ jest wynikiem działania kilku związków chemicznych. Co więcej, świadomie nie mamy nad nią żadnej kontroli, ani też nie potrafimy się oprzeć jej działaniu.
Kiedy spotkają się kobieta i mężczyzna chemicznie stworzeni dla siebie, to jest tak zwana alchemia miłości kiedy w waszych ciałach zaczyna działać się coś niekontrolowanego. Kiedy będziesz zauroczony/a jakąś niewiastą czy panem, zaczynasz zabiegać o względy, zwracasz uwagę na jej/jego kształt, zapach, włosy czy gładkość skory.
No dobra, możecie się śmiać, ale co tam – pisze dalej.

Kiedyś czytałam takie fajne powiedzenie, które na długo zapamiętałam i go opisze.
Kiedy rodzi się człowiek, z nieba spada dusza i rozdziera się na dwie części.
Jedna z nich trafia do kobiety, a druga do mężczyzny. Natomiast cale życie polega na tym, aby znaleźć ta drugą polówkę.
Polowe własnej duszy. Polowe swojego serca. Polowe samego/ej siebie.

Tak właśnie rodzi się Miłość i namiętność, która doprowadza do związku mężczyzny i kobiety.
To samo dotyczy osób starszych, których jak wiadomo feromony są już uśpione, ale pewna cząsteczka tego żaru może się jeszcze tlić, jako że nie została dopasowana do tej duszy, której człowiek szukał cale życie. Nawet wtedy, kiedy założył/a rodzinę i wiele się działo w życiu.
Mamy miesiąc Luty a pozniej Marzec, w którym przyroda budzi się do życia, ptaki zaczynają głośniej podśpiewywać a Słonce rozpalać nasze ciała. Wtedy to właśnie zaczynają się budzić nasze feromony, czyli Alchemia miłości, której zapachem jest Miłość.
Życzę wam wszystkim takich pięknych Miłości i fascynacji bez względu na wiek.
Happy Valentine’s day.

Gavin Yvonne Edmonton

Happy Valentine’s day

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here