Kanada, Sąd Najwyższy orzekł, że podatek węglowy jest zgodny z konstytucją.

0
202
Kanada, Sąd Najwyższy orzekł, że podatek węglowy jest zgodny z konstytucją

W Kanadzie Sąd Najwyższy orzekł w czwartek, że Ottawa ma prawo narzucić cenę emisji dwutlenku węgla w całym kraju jako „kwestię o znaczeniu krajowym”.

To wielkie zwycięstwo dla Trudeau i może on naprawdę upewnić się, że kanadyjska gospodarka będzie dalej spadać, aby umożliwić realizację programu „Build Back Better”.
Jeśli chodzi o podatki, Sądy Najwyższe Europy, USA, Kanady czy np. Bangladeszu będą ZAWSZE orzekać na korzyść rządowego uprawnienia do PODATKU bez żadnych ograniczeń. Zignorują historię, według której 99% wszystkich rewolucji ma miejsce z powodu podatków.

Ich wizją jest przejęcie własności przeciętnego człowieka, zlikwidowanie pożyczek rządowych, zniszczenie biznesu zależnego od paliw kopalnych i „odbudowanie lepiej” („Build Back Better”). wszystkiego ekologicznie, jednocześnie zmniejszając populację. Blokady są wykorzystywane do niszczenia większości firm, które wymagają paliw kopalnych. Nie mogą wyjść i tego powiedzieć otwarcie i wiedzą, że nastąpią uboczne szkody.

Dlatego nie zdziw się interpretacjami podatkowymi sądów. Dzieje się tak również wtedy, gdy społeczeństwo zachodnie jest skazane na zagładę. Nie będziemy w stanie utrzymać tego rodzaju rządu po 2032 roku. Po prostu zacznijmy już teraz planować następny prawdziwy Wielki Reset, którym będzie obalenie republik.

Trudeau is planning a “Great Reset”: Here’s what he told the United Nations

Sąd Najwyższy Kanady orzekł 6-3 na korzyść rządu federalnego w sprawie konstytucyjności podatku węglowego. Federalny podatek węglowy wymaga od prowincji wprowadzenia podatków od emisji dwutlenku węgla i, co najważniejsze, pozwala również rządowi federalnemu na nałożenie specjalnego federalnego podatku węglowego na każdą prowincję, która tego odmawia.

Supreme Court Canada

Alberta, Saskatchewan i Ontario wnieśli sprawę do Sądu Najwyższego po serii spraw w sądach prowincjonalnych. Kiedy Alberta po raz pierwszy zajęła się tą sprawą, Premier Kenney wyjaśnił, jak ważna była ta sprawa sądowa:


„Myślę, że jest to prawdopodobnie pierwszy przypadek w historii Kanady, kiedy parlament federalny przyjął ustawę atakującą główny produkt eksportowy tylko jednej prowincji”.

„To jest krzywdzący, dyskryminujący atak na tę prowincję”.

Nie myli się, federalny podatek węglowy jest niczym innym jak bezpośrednim atakiem na zachodnią Kanadę. Ale obawiam się, że muszę Was poinformować, że problem w rzeczywistości wykracza daleko poza sam podatek węglowy.

Orzeczenie to ustanawia niezwykle niebezpieczny precedens konstytucyjny, który będzie miał dramatyczne długoterminowe konsekwencje dla równowagi sił między rządem federalnym a prowincjami w Kanadzie.

Własność zasobów naturalnych przez prowincje, a nie rząd federalny, została zapisana w konstytucji Kanady po niezwykle ważnych negocjacjach nad Ustawą konstytucyjną z 1982 r. Zarówno przez Saskatchewan, jak i Alberty, na czele z ówczesnym premierem Peterem Lougheedem.

Przywództwo premiera Lougheeda w tym kluczowym czasie doskonale uosabiało ducha młodej prowincji próbującej przejąć kontrolę nad własnym losem w obliczu rządu federalnego, który zdecydował się traktować Albertę i Zachód jak zwykłą kolonię.

Ale od tamtej pory siły rządu centralnego w Ottawie nie ustąpiły, a walka nadal nasila się.

Dzisiejsza decyzja sądu była kulminacją długich starań rządu federalnego o wykorzystanie kwestii środowiskowych jako tylnych drzwi do odzyskania kontroli nad zasobami naturalnymi Alberty. W efekcie rząd federalny argumentował, że ponieważ środowisko jest sprawą federalną i ponieważ zasoby naturalne mają na nie wpływ, to rząd federalny powinien mieć również kontrolę nad zasobami naturalnymi.

Ale jeśli przyjmiemy tę logikę, rząd federalny mógłby przejąć kontrolę nad praktycznie każdą kwestią, po prostu twierdząc, że jakakolwiek sprawa dotycząca jurysdykcji prowincji wpływa na kwestię jurysdykcji federalnej. Dlatego dzisiejsza decyzja sądu jest niczym innym jak katastrofą dla Alberty i Saskatchewan, ale także dla każdej prowincji i ogólnie dla jedności narodowej.

Jak widać, nigdy wcześniej rząd federalny nie próbował w ten sposób hurtowego przejęcia jasnej jurysdykcji i praw prowincji. Ta decyzja jest konstytucyjnym koniem trojańskim, który na zawsze zmieni konstytucyjną równowagę między prowincjami a rządem federalnym.

Alberta Premier Jason Kenney mówi, że jest rozczarowany tym, że Sąd Najwyższy podtrzymuje prawo rządu federalnego do nałożenia podatku węglowego. Kenney nazywa to niebezpieczną ingerencją w prawa prowincji dotyczące rozwoju zasobów naturalnych. Mówi, że Alberta przyjrzy się teraz opcjom, ale będzie starać się, aby jakakolwiek opłata była jak najmniejsza dla konsumentów.

Premier Kenney responds to Supreme Court ruling on carbon tax

Six of nine Supreme Court of Canada judges ruled the carbon tax is constitutional, three say otherwise. Kenney says just because it’s constitutional, doesn’t mean the feds should do it. #yeg #yyc #ableg #abpoli — Kenney’s full statement about losing the carbon tax challenge: pic.twitter.com/3eSk3cabsH

Podczas gdy rząd Trudeau i niektóre cheerleaderki medialne świętują, jest to strata dla Kanady.

Podatek węglowy będzie nadal nakładany i zamiast faktycznie ograniczać emisje na świecie, spowoduje zwiększenie liczby miejsc pracy i inwestycji poza Kanadą.
Pieniądze i miejsca pracy opuszczą kanadyjski sektor energetyczny, co jeszcze bardziej podzieli kraj, podczas gdy kraje takie jak Arabia Saudyjska i Rosja skorzystają na tym, że ich sektory energetyczne zyskają dalszą przewagę konkurencyjną w porównaniu z Kanadą.

Jak na ironię, prawdopodobnie spowoduje to wzrost ogólnych emisji, ponieważ działalność gospodarcza będzie się rozwijać w krajach o słabszych normach środowiskowych i pracy niż Kanada, podczas gdy Kanada straci na tym.
Zarówno w perspektywie krótkoterminowej, jak i długoterminowej decyzja ta stawia Kanadę na uboższą i bardziej podzieloną przyszłość, umożliwiając jednocześnie jeszcze dalszą centralizację władzy w kraju, w którym centralizacja już zaszła zbyt daleko.

Czasami skumulowane wydatki na odsetki sięgały 70% długu, co pokazuje, że prawdziwym problemem jest przede wszystkim zaciąganie pożyczek. Cały ten COVID i zmiana klimatu to przykrywka dla faktu, że system zadłużenia dobiega końca.
Sztucznie obniżyli intrest i są teraz w pułapce, ponieważ nie ośmielają się pozwolić na naturalny wzrost stawek, aby zrekompensować stały wzrost podaży. Dlatego tworzenie pieniędzy na pokrycie wydatków byłoby znacznie lepsze niż obecny system opodatkowania i nieskończonego zaciągania pożyczek.” – Martin Armstrong

Kanada straci 200 000 miejsc pracy z powodu podatku węglowego: raport

Nowy raport Fraser Institute sugeruje, że Kanada poniesie poważne konsekwencje gospodarcze, jeśli podatek węglowy wzrośnie do planowanych $170 za tonę do 2030 r. Badacze oszacowali, że zarówno GDP, jak i zatrudnienie będą znacznie niższe do 2030 r. z powodu podatku węglowego, a łączne straty gospodarcze wyniosą 44,1 mld USD. „RealnyGDP mógłby spaść o około 2,1% w porównaniu z przypadkiem bez podatku, a gospodarka straci około 200 000 miejsc pracy!.

„Dlatego w moim rozwiązaniu PODATKI muszą zostać zniesione – KROPKA! Gdybyśmy po prostu wydrukowali kwotę pieniędzy, której potrzebowaliśmy do zarządzania rządem i która by została ograniczona do powiedzmy 5–10% GDP, byłoby to znacznie mniej destrukcyjne niż podatki za długi które nigdy nie zostaną spłacone.

Jak wysoki musi być podatek węglowy, aby Kanadyjczycy przestali ogrzewać swoje domy zimą? Dla tych którzy są zamożni, ten podatek jest tylko irytujący i ma fałszywe uzasadnienie, ale dla wielu biednych rodzin jest ostatnim gwoździem do trumny ekonomicznej …

Przykro patrzeć, jak Kanada niszczy swoją gospodarkę, zwłaszcza gospodarkę Alberty, podatkiem węglowym, aby dostosować się do porozumienia paryskiego; podczas gdy Chiny i Indie nadal zanieczyszczają bez jakichkolwiek ograniczeń.

Justin

CZAS na Wexit?!

The Wildrose Independe

Why should the West stay in Federation? What incentive is there?

ZOBACZ TEZ :
Rex Murphy: Carbon tax ruling a hard kick to the West, but sweet relief for Trudeau

SPENCER FERNANDO: The Dangers Of The Supreme Court Ruling On The Carbon Tax

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here