Koncert z okazji 29. Rocznicy RM w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca “Śląsk”

0
75

Prezydent Duda: to właśnie tutaj, nad Wisłą w Toruniu, zrealizowano przedsięwzięcie o ogromnym wpływie na bieg polskich spraw.

List do uczestników uroczystości skierował prezydent Andrzej Duda. Przypomniał, że w tym roku obchodziliśmy setną rocznicę “cudu nad Wisłą”, czyli Bitwy Warszawskiej.

Tłumaczył, że mówimy o cudzie, bo było to zwycięstwo ogromne i przełomowe w chwili śmiertelnego zagrożenia oraz nie sposób nie dostrzec w nim szczególnego błogosławieństwa Opatrzności.

“W tym sensie można mówić również o dziełach Radia Maryja. To właśnie tutaj, nad Wisłą w Toruniu, przed niemal trzydziestu laty zrealizowano przedsięwzięcie o ogromnym wpływie na bieg polskich spraw, na polską rzeczywistość społeczną, kulturową i duchową” – napisał prezydent. Jego zdaniem “powinniśmy mieć świadomość historycznej skali dokonań Radia Maryja”.

Ocenił, że radio “obudziło w milionach rodaków poczucie podmiotowości, bycia suwerenem i gospodarzem we własnym kraju”. “To dzięki Radiu Maryja głos ludzi wierzących, wiernych tradycyjnym wartościom zyskał tak wielkie znaczenie w debacie publicznej”.
List Andrzeja Dudy przed mszą świętą w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II odczytał Adam Kwiatkowski, minister w prezydenckiej kancelarii.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here