Konserwatyści naciskają liberałów, by blokowali dostęp Huawei do sieci 5G

Premier Justin Trudeau opóźnił decyzję, czy firma zostanie dopuszczona do sieci. Decyzji oczekuje się w 2020 r. Huawei produkuje telefony komórkowe sprzedawane w całej Kanadzie. Trudeau podpisał z nimi kontrakt na budowę infrastruktury telekomunikacyjnej na naszej północy. I są strategiczną firmą kontrolowaną przez chiński rząd komunistyczny.

0
51

Opozycyjni konserwatyści wzywają rząd mniejszości liberalnej do zablokowania Huawei udziału w nadchodzącej kanadyjskiej sieci 5G.

Kanadyjscy sojusznicy i eksperci ds. Bezpieczeństwa ostrzegli rząd Trudeau, że udzielenie Huawei dostępu może zagrozić bezpieczeństwu narodowemu i dać Chinom tylne wejście do sieci naszego kraju, a przez to zagrozić stosunkom wymiany informacji wywiadowczych.

„Gdy wprowadzą Huawei do Kanady lub innych krajów zachodnich, [Chiny] będą znać każdy dokument dotyczący zdrowia, każdy zapis bankowy, każdy post w mediach społecznościowych; dowiedzą się wszystkiego o każdym Kanadyjczyku ”

– powiedział Robert O’Brien, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego w Białym Domu podczas Międzynarodowego Forum Bezpieczeństwa w Halifax.

Premier Justin Trudeau opóźnił decyzję, czy firma zostanie dopuszczona do sieci. Decyzji oczekuje się w 2020 r.

Nowo wybrany premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson, ma wkrótce podjąć decyzję w sprawie Huawei, która może wpłynąć na ostateczne orzeczenie Kanady.

Ostatnie sygnały Johnsona wskazują, że Wielka Brytania pójdzie w ślady innych państw wywiadowczych „Five Eyes”, takich jak Australia i USA, aby zakazać Huawei z sieci tego kraju.

„Nie chcę, aby ten kraj był wrogo nastawiony do inwestycji z zagranicy. Z drugiej strony nie możemy naruszać naszych żywotnych interesów bezpieczeństwa narodowego ani nie możemy wpływać na naszą zdolność do współpracy z innymi partnerami bezpieczeństwa Five Eyes. To będzie kluczowe kryterium, które wpłynie na naszą decyzję dotyczącą Huawei ”- powiedział Johnson w tej sprawie.

Podczas sondażu Kanadyjczycy w zdecydowanej większości pochylili się w stronę rządu, zabraniając Huawei dostępu, a 43% stwierdziło, że Kanada „zdecydowanie nie powinna” pozwolić firmie, a 25% stwierdziło, że „prawdopodobnie nie powinniśmy” na to pozwolić.

Aby dostać się na parter kanadyjskiej sieci 5G, Huawei podjął kampanię „dyplomatycznie zdecydowaną”, aby lobbować ministrów liberałów, którzy chętnie ich wysłuchają. Spośród wymienionych jako potencjalnych celów znaleźli się między innymi minister spraw zagranicznych François-Philippe Champagne i minister finansów Bill Morneau.

Jak donosi True North, firma lobbowała rząd liberalny na kilka dni przed wyborami federalnymi w 2019 roku. 16 października Huawei spotkał się ze starszym zastępcą wiceministra ds. Innowacji, nauki i rozwoju gospodarczego Kanady w celu omówienia bezpieczeństwa i sieci 5G.

Obecnie Huawei jest w centrum sporu dyplomatycznego między Kanadą a Chinami w sprawie aresztowania i zatrzymania dyrektora finansowego firmy Meng Wanzhou. Meng jest poszukiwana przez USA na wniosek o ekstradycję z powodu rzekomego złamania sankcji wobec Iranu.

W odpowiedzi na jej aresztowanie rząd chiński zatrzymał dwóch obywateli Kanady od ponad roku i odmówił im dostępu do zastępstwa prawnego.

True North logo

Dalacz Podpisz petycję!

>> Ban Huawei from Canada’s 5G Telecom Networks!  <<<

 

Zobacz tez >>>

Stop Facial Recognition in Canada – Niesamowite Video!

 

Polonia Calgary podaj dalej textNAPISZ W KOMENTARZU CO O TYM MYSLISZ !
Podoba Ci sie ten artykul? Podziel sie nim ze znajomymi! Facebook Twitter LinkedIn, Email.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here