Stabilizacja na rynku nieruchomości w Calgary

Informacja prasowa: Przewiduje się, że w roku 2020 nastąpi stabilizacja na rynku nieruchomości w Calgary.

0
201
Joanna Kopacz rynek nieruchomosci w Calgary

Calgary, 14 stycznia 2019 r. – Od czasu krachu cen ropy Calgary boryka się z utratą miejsc pracy, obniżką płac i zaostrzeniem krajowej polityki mieszkaniowej. Wszystkie te czynniki przyczyniły się do spowolnienia sprzedaży, nadwyżki podaży i spadku cen w całym mieście o ponad 10 procent.

Jednak wraz z przejściem Calgary w szósty rok tego cyklu pojawiają się oznaki dostosowania rynku nieruchomości do nowych warunków.

„Wzrost liczby miejsc pracy, w połączeniu z niedawnym obniżeniem oprocentowania kredytów hipotecznych i spadkami cen, zaczyna sprowadzać niektórych nabywców z powrotem do dolnej części rynku”, powiedziała Ann-Marie Lurie, główny ekonomista CREB®.

„Widzimy więcej transakcji w cenie poniżej $500,000.”

Oczekuje się, że zmiany preferencji konsumentów w stosunku do tańszych nieruchomości będą się utrzymywać kosztem mniejszej aktywności w cenach powyżej $500,000. Ponieważ jednak rynek poniżej $500,000 odzwierciedla większy udział w całkowitej aktywności, zyski w tym sektorze przeważą straty z wyższej półki, powodując niewielki wzrost sprzedaży i zmniejszenie presji na obniżkę cen.

Obecne warunki na rynku mieszkaniowym są inne niż w 2014 roku. Ustala się nowa norma dłuższej sprzedaży, większego wyboru podaży, ograniczonego wzrostu cen i ostrożnego konsumenta.

„Niezależnie od tego, czy jesteś kupującym, czy sprzedającym, znajomość wszystkich faktów, strategii i danych ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia, że znajdziesz się we właściwym domu lub sprzedasz swój istniejący dom w odpowiednich ramach czasowych”, powiedział Alan Tennant, CEO CREB®.

„Agent nieruchomości może przeprowadzić nabywcę domu lub sprzedawcę przez cały proces i pomóc uniknąć zgadywania”.

Joanna Kopacz, agent CIR Realty Biura Pośrednictwa Nieruchomości
Joanna Kopacz, agent CIR Realty Biura Pośrednictwa Nieruchomości

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane współpracą w zakresie kupna lub sprzedaży swojej nieruchomości! >>> Link

 

 

Polonia Calgary podaj dalej textNAPISZ W KOMENTARZU CO O TYM MYSLISZ !
Podoba Ci sie ten artykul? Podziel sie nim ze znajomymi! Facebook Twitter LinkedIn, Email.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here