Pomóż bezdomnym kanadyjczykom, zanim pomożesz światu.

Nadszedł nowy rok i ludzie podejmują noworoczne postanowienia. Jednym z popularnych postanowień noworocznych jest przekazanie więcej na cele charytatywne.

0
128
homless tent in Canada

Ludzie chcą ofiarować więcej datków, aby poczuć się bardziej hojnie. Ludzie myślą że wysyłajać pieniądze za granice na walkę z malarią w Mali lub sponsorując syryjskiego uchodźcę stają się charytatywni, Jednak nie muszą daleko szukać, jeśli chcą pomóc tym, którzy mają mniej szczęścia.

Coraz więcej bezdomnych ludzi mieszka na ulicach dużych miast w całej Kanadzie. Kanadyjczycy powinni szukać rozwiązania tego problemu, zanim spróbują rozwiązać problemy świata.
Raising the Roof's logoRaising the Roof szacuje, że 35 000 Kanadyjczyków doświadcza bezdomności każdej nocy. Szacuje się, że każdego roku 235 000 Kanadyjczyków doświadcza bezdomności.

Bezdomni muszą być uczłowieczeni, ponieważ są zwykłymi ludźmi, którzy znaleźli się w trudnych czasach.

Pomyśl o panie Blair Wall, bezdomnej osobie w Toronto.

Pan Wall mieszkał w Happy Valley-Goose Bay, N.L. Jakieś dwa lata temu Wall został wezwany przez swojego kuzyna, który powiedział mu, że w Toronto jest miejsce na pobyt i pracę.

„Przejechałem autostopem 2400 kilometrów i nie dotarłem do żadnego miejsca pobytu ani pracy” – powiedział.

Powiedział, że ciężko jest żyć na ulicach. Unika korzystania z systemu schronów w Toronto.

„To absolutnie okropne” – powiedział. „Nie ma bezpieczeństwa dla twoich rzeczy. W systemie schronienia jest dużo narkotyków, a ludzie cały czas kradną ”.

Pomóż bezdomnym kanadyjczykom, zanim pomożesz światu. 1

Pomaganie osobom bezdomnym pozwoli im poczuć się mniej zmarginalizowanym. Ludzie stają się bezdomni z powodu ubóstwa, bezrobocia, przemocy w rodzinie lub innych przyczyn. Ludzie cierpiący na choroby psychiczne są w nieproporcjonalny sposób dotknięci bezdomnością.

Rozważmy Jasona Serroula, byłego bezdomnego w Toronto.

Serroul mieszka na ulicach i poza nimi od 17 lat z powodu chorób psychicznych.

„Właściwie mogę policzyć, ile razy w obu dłoniach spałem w środku i oglądałem telewizję w ciągu 10 lat”, powiedział Serroul.

Niedawno znalazł mieszkanie, w którym mógłby zostać.

„Myślę, że każde miejsce powinno starać się robić wszystko, co w ich mocy, aby pomóc bezdomnym” – powiedział. „Każda osoba w takiej sytuacji, która musi korzystać z udogodnień społeczności i rządu, powinna mieć taką możliwość”.

Zamiast przechodzić obok osób bezdomnych, Kanadyjczycy powinni uznać swoją obecność. Kanadyjczycy powinni się zatrzymać i dać bezdomnym kilka monet lub dodatkowe jedzenie, jakie mogą mieć.

Jeśli Kanadyjczycy chcą być bardziej hojni, mogą przekazać datki na cele charytatywne, które są zaangażowane w pomoc bezdomnym lub poświęcają swój czas w kuchni zupowej.

Kanadyjczycy mogą pójść dalej, pisząc listy do polityków na ten temat. Mogą poprosić polityków, aby zobowiązali się do poprawy warunków w schroniskach dla bezdomnych lub przekierowali część z ponad 6 miliardów dolarów wydanych na pomoc zagraniczną do położenia kresu bezdomności w Kanadzie.

Zobacz na przedstawionym grafiku Canada’s Foreign Aid

Dobroczynność zaczyna się w domu. Kanadyjczycy powinni spojrzeć na to, co jest nie tak z ich rodakami i zadać sobie pytanie, co mogą zrobić, aby pomóc.

Trudeau daje migrantom 50 000 USD na rodzinę – ale jego pracownicy ukrywają tę liczbę przed Kanadyjczykami

Bez granic i otwartego zaproszenia dla migrantów na świecie do przyjazdu do Kanady, jak będzie wyglądać nasze społeczeństwo i nasz kraj za 100 lat? Odpowiedź może cię przerazić.

 

Zobacz tez posted on CBC  Asylum seekers entering Canada outside legal border points cost an average of $14K each: PBO

Polonia Calgary podaj dalej text

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here