Ks. Adam Bobola od wrzesnia br. zostaje Proboszczem naszej Parafii.

0
1140
Proboszcz - ks. Adam Bobola
Proboszcz - ks. Adam Bobola TChr Calgary 2019

W NASZEJ WSPÓLNOCIE POWITANIE KS. PROBOSZCZA

Serdecznie witamy Czcigodnego Księdza Proboszcza Adama Bobola, w naszej Parafii Matki Bożej Królowej Pokoju w Calgary. Powierzamy naszą Świątynię i Parafię, i życzymy, aby czuł się Ksiądz Proboszcz w naszej Parafii wyjątkowo dobrze; jako Pasterz i jako Gospodarz.Niech Matka Boża Królowa Pokoju chroni Twoje Księże zdrowie i dodaje sił do odpowiedzialnej pracy, która niech przynosi obfite owoce i jednoczy Twoich Wiernych w jedną Chrystusową Owczarnię. Księże Proboszczu, zapewniamy o naszym oddaniu w modlitwie, z prośbą o potrzebne Łaski Boże i Dary Ducha Świętego w pracy duszpasterskiej. Zapewniamy też o trosce w poczynaniach dla dobra naszej Parafii.Niech te piękne słowa Świętego Jana Pawla II-go będą przewodnikiem naszych wspólnych poczynań.“Niech nasza droga będzie wspólna, Niech nasza modlitwa będzie pokorna, Niech nasza miłość będzie potężna, Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, Co się tej nadziei będzie sprzeciwiać”.SZCZĘŚĆ BOŻE.
Rada Parafialna i Parafianie

Informacja z Biuletynu Koscielnego 29 Września 2019


NOTKI BIOGRAFICZNE

Urodzony: 20 stycznia, 1966 w Gorlicach. Dom rodzinny mieścił się w Moszczenicy, woj. Małopolskie. Tam też uczęszczał do szkoły podstawowej w latach 1973-1981, a później do Liceum Ogólnokształcącego w Gorlicach (1981-1985). Po maturze wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii w Poznaniu (1 rok: nowicjat, 2 lata: filozofia, 4 lata: teologia).
Studia zakończył dyplomem Magistra Teologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim 28 kwietnia 1992. Świecenia kapłańskie ks. Adam otrzymał 26 maja 1992 w katedrze w Poznaniu.
Pierwszą placówką była parafia pw. Świętego Ducha w Szczecin-Zdroje, (Wikariusz; czerwiec 1992 – sierpień 1994).
Na kontynent Amerykański ks. Adam przybył 1 sierpnia 1994 i został skierowany do posługi duszpasterskiej najpierw w Parafii św. Wojciecha w Toledo, Ohio (Wikariusz; sierpień 1994 – wrzesień 1995). Później ksiądz Adam został mianowany Proboszczem kościoła p.w. św. Antoniego w Halifax (wrzesień 1995 – sierpień 1998), następnie w Sterling Heights (Diecezja Detroit) do parafii Matki Bożej Częstochowskiej (sierpień 1998 – sierpień 2002).
Przez kolejnych 8 lat (sierpień 2002 – sierpień 2010) ks. Adam pełni rolę proboszcza w Misji Miłosierdzia Bożego w Lombard, IL.
W sierpniu 2010 powraca do pracy w Kanadzie. Tym razem ks. Adam został skierowany do Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Scarborough.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here