Liberalny rząd organizuje konkurs drag queen dla urzędników państwowych.

Liberal government hosts drag queen competition for public servants

0
111

Liberalny rząd zachwala swój pierwszy w historii konkurs drag queen dla urzędników państwowych. Według Public Service Pride, „DRAGanza 2021” odbędzie się w piątek, 27 sierpnia i jest otwarta dla każdego, kto pracuje dla federalnego departamentu rządu.

Gospodarzem wydarzenia jest Środowisko i Zmiany Klimatu Kanada. Uczestnicy, którzy wezmą udział w konkursie, będą mieli szansę na koronację na pierwszą w historii „supergwiazdę drag” rządu Kanady. „Poprowadź swoją wewnętrzną gwiazdę dragu! Rywalizuj w różnych zabawnych wyzwaniach wideo, aby wygrywać nagrody. Możesz nawet zostać ukoronowany jako pierwsza supergwiazda drag w historii GoC!” czyta opis zdarzenia.

W ramach przygotowań do targów DRAGanza 2021 urzędnicy mający nadzieję na udział w konkursie wezmą udział w dwóch dwugodzinnych warsztatach „z doświadczonymi wizażystami, stylistami fryzur i drag performerami”. „Będą dzielić się wskazówkami i sztuczkami, jak nakładać makijaż, jak się ubierać i jak przygotować się na wyzwania”, mówi strona internetowa DRAGanza 2021.

Zgodnie z wymaganiami uczestników urzędnicy państwowi „zostaną poproszeni o nagranie filmu pokazującego (ich) makijaż, ruchy i umiejętności synchronizacji ruchu warg”. Ponadto filmy będą emitowane w departamentach federalnych Kanady. Wydarzenie wzywa również „mentorów drag queen” do prowadzenia warsztatów i udzielania uczestnikom wskazówek „jeden na jednego lub w wirtualnych pokojach podgrup”.

W zeszłym roku pracownicy federalni z Departamentu Robót Publicznych narzekali na zajmowanie się „powtarzalną, służalczą i mało inspirującą pracą” podczas pandemii. „Jak wielokrotnie powtarzali nam nasi pracownicy, znalezienie sensu i godności w pracy jest trudne, jeśli nie niemożliwe, gdy jedyne, co możemy zrobić, to nie utonąć w puli powtarzalnych, służalczych i mało inspirujących zadań, które nie wykorzystują odpowiednio unikalne zdolności, mocne strony i talenty naszych ludzi” – napisał rządowy raport.

W środku pandemii COVID-19 premier Justin Trudeau zatwierdził znaczną podwyżkę płac 94 000 pracowników federalnych.

Liberalny rząd organizuje konkurs drag queen dla urzędników państwowych. 1
Picture: Liberal Leader and incoming prime minister Justin Trudeau speaks to supporters at Liberal party headquarters in Montreal early Tuesday. (Paul Chiasson/Canadian Press) https://www.cbc.ca Posted: Oct 21, 2015
True North logo

Please consider supporting True North by donating at donate.tnc.news – thanks!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here