Protest nauczycieli i zwolennikow poprzedniego rządu prowincjonalnego NDP

0
71
Nauczyciele i zwolennicy poprzedniego rzdu prowincjonalnego NDP
Teachers, supporters gather at Alberta legislature to protest government’s curriculum review media.globalnews.ca

Teraz, gdy NDP powrocilo do opozycji, wydaje się im bardziej komfortowo wspólpracowac z działaczami przeciwko ropie i gazowi, niż kiedykolwiek z naszym sektorem energetycznym podczas rządów.

Być może widzieliście wczoraj szeroko rozchwytywane media głównego nurtu małego protestu w Alberta Legislature, rzekomo sprzeciwiającego się prawidłowemu studiowaniu zmian w programie edukacyjnym przez UCP.

NDP w Albercie promowało to wydarzenie i wzięło w nim udział nie mniej niż pięć MLA NDP – w tym były minister edukacji NDP ORAZ były wicepremier.

Ale kto zorganizował ten protest, na który przybyły NDP?
Według mediów, osoba o imieniu Emma Jackson – radykalna działaczka przeciwko ropie i gazowi, która pracowała nad osłabieniem gospodarki Alberty!

Zeszłego lata Jackson był jedną z grup aresztowanych za blokowanie ruchu morskiego w porcie Vancouver w celu powstrzymania rozbudowy rurociągu Trans Mountain. W zeszłym roku grupa Jacksona również nielegalnie „zajęła” biura Calgary w Kinder Morgan.

Edmonton protestors Anna Gerrard and Kate Jacobson
Demonstranci ds. Klimatu w Edmonton, Anna Gerrard i Kate Jacobson, są przymocowani do drzwi do Kinder Morgan w Calgary (Emma Jackson)

Grupa Jacksona rutynowo atakuje przemysł, od którego setki tysięcy rodzin Alberta są zależne od środków do życia. Właśnie z tym NDP zdecydował się dostosować do programu nauczania!

Można sobie wyobrazić, jak ludzie tacy jak Emma Jackson chcą skupiać się na programie nauczania. Jeden z pozostałych uczestników wystąpił na proteście, mówiąc szczerze o swoich celach: „Edukacja jest polityczna, a nauczanie to akt polityczny”. Chcą, aby szkoły były wykorzystywane do ideologicznej indoktrynacji – a nie do nauczania kluczowych przedmiotów, takich jak umiejętność czytania i pisania, matematyka, historia Kanady, a także krytyczne myślenie.

Kiedy UCP mówił o „wyciągnięciu polityki z klasy”, to właśnie to mieliśmy na myśli.

Być może pamiętasz ministra edukacji NDP, Davida Eggena, krzyczącego „nie ma już zgody [rurociągu]” na stopniach legislatury.
David Eggen

Ponownie zobaczylismy prawdziwe kolory NDP. Poza rządem NDP nie próbuje już przekonywać Albertanów, że są głównym nurtem.

NDP z wygoda wspolpracuje z przeciwnikami produkcji ropy i gazu, takimi jak Emma Jackson. UCP zawsze będzie koncentrować się na podstawach uczenia się podczas słuchania rodziców.

The United Conservative Party 

United Conservative Party
United Conservative Party

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here