“Ciemny dzień dla Alberty i Kanady”, rząd UCP reaguje na wejście w życie ustawy C-69

0
68
Bill C-69
Bill C-69 enters into law, and Alberta’s UCP government says it plans constitutional challenge

Minister energii Alberty i minister sprawiedliwości wzywają proklamację rządu federalnego do ustawy C-69, nazwanej przez krytyków „ustawą o zakazie rurociągów”, co zaskakuje i mówi, że prowincja „przyniesie walkę do Ottawy”.

Ustawa, która przegląda proces przeglądu środowiska dla dużych projektów infrastrukturalnych w Kanadzie, została przyjęta przez Senat w czerwcu i ogłoszona w środę.

Rząd prowincji nazwał tę proklamację „ciemnym dniem dla Alberty i Kanady jako całości” i ogłosił swoje plany wprowadzenia konstytucyjnego wyzwania przeciwko temu, co się nazywa, „dyskryminującemu aktowi prawnemu, który pozostawi jedynie dziedzictwo nieodwracalnych skutków. w sprawie Kanadyjczyków ”.

“Ta ustawa jeszcze bardziej odstraszy miliardy dolarów w inwestycjach kapitałowych i dziesiątki tysięcy miejsc pracy w USA i innych jurysdykcjach” – powiedział minister energii Sony Savage i sprawiedliwości Doug Schweitzer we wspólnym oświadczeniu opublikowanym w środę. „Wszyscy Albertanie i Kanadyjczycy , powinien być zaniepokojony katastrofalnym wpływem tego aktu na gospodarkę ”.

„Dziwne jest to, że rząd federalny ogłosi ten akt, gdy dziewięć na 10 prowincji będzie mu przeciwnych w całości lub w części. A jeśli to nie wystarczy, rdzenne grupy i związki zawodowe również odnotowują sprzeciw wobec tego dyskryminującego ustawodawstwa. Jest to uzupełnienie sprzeciwów stowarzyszeń branżowych i firm bezpośrednio odpowiedzialnych za podejmowanie rzeczywistych decyzji dotyczących inwestycji w Albercie i Kanadzie ”.

Federalny minister finansów Bill Morneau mówi, że projekt ustawy C-69 jest spełnieniem obietnicy złożonej Kanadyjczykom, że „naprawią zepsuty system Harpera i wprowadzą lepsze zasady dla dużych projektów”.

„Rząd Harpera wypatroszył ochronę środowiska, osłabił zaufanie publiczne, zniechęcił do inwestowania i utrudnił, a nie ułatwił budowę dużych projektów w Kanadzie”, powiedział Morneau w oświadczeniu przesłanym w czwartek do CTV.
„Premier Kenney i Andrew Scheer chcą osłabić przepisy, aby pomóc swoim przyjaciołom z branży naftowej, ale osłabienie zasad chroniących środowisko i ludzi nie jest sposobem na zbudowanie przemysłu. To nie ma sensu ekonomicznego”.
 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here